Pogoda. Pochmurny i mglisty wtorek z opadami różnego rodzaju

Polska w dniu dzisiejszym znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Atlantyku.

Nad krajem znajdzie się chłodny wycinek pofalowanego frontu. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 25.01.2022, 12 UTC

Wtorek (25.01.2022) będzie pochmurnym i mglistym dniem. Dopiero po południu na północy możliwe są niewielkie rozpogodzenia.

Na terenie całego kraju będzie dużo opadów, głównie deszczu, tylko na wschodzie, południu i częściowo w centrum możliwe są opady różnego rodzaju.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 25.01.2022

Na termometrach zobaczymy od -5-(-3)oC na krańcach południowo wschodnich, 0-1oC na południu i wschodzie, 1-2oC głębi kraju, 2-3oC na północy, a na zachodzie 4-5oC. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

W nocy z wtorku na środę (25/26.01.2022) prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem oraz na północnym wschodzie.

Na południu, południowym wschodzie, w centrum i na zachodzie gęste mgły. Na ternie całego kraju możliwe są opady, przeważnie deszczu, tylko na wschodzie mieszane, a na południu samego śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 25/26/01.2022

Temperatura minimalna od -7-(-5) na krańcach południowo wschodnich, -5-(-3)oC na północnym wschodzie i -3-0oC na wschodzie przez 0-1oC w większości regionów do 2-3oC na zachodzie.

Wiał będzie słaby i umiarkowany północno zachodni wiatr. Nieco bardziej odczuwalny tylko w Tatrach, tam porywy do 60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzi znaczne pogorszenie pogody. Deszcz spadnie prawie wszędzie

W ostatnich dniach tygodnia pogodę w kraju będzie kształtował pofalowany front związany z ośrodkiem niżowym wędrującym nad północną częścią kontynentu. Zarówno za frontem, jak i przed nim napływać będzie zasobne w wilgoć …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend z opadami deszczu i śniegu

W weekend obszar kraju będzie się znajdował na skraju rozległego ośrodka wyżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, początkowo będzie napływać bezpośrednio ze wschodu i północnego wschodu, jednak …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …