Pogoda. Pochmurny i mglisty wtorek z opadami różnego rodzaju

Polska w dniu dzisiejszym znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Atlantyku.

Nad krajem znajdzie się chłodny wycinek pofalowanego frontu. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 25.01.2022, 12 UTC

Wtorek (25.01.2022) będzie pochmurnym i mglistym dniem. Dopiero po południu na północy możliwe są niewielkie rozpogodzenia.

Na terenie całego kraju będzie dużo opadów, głównie deszczu, tylko na wschodzie, południu i częściowo w centrum możliwe są opady różnego rodzaju.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 25.01.2022

Na termometrach zobaczymy od -5-(-3)oC na krańcach południowo wschodnich, 0-1oC na południu i wschodzie, 1-2oC głębi kraju, 2-3oC na północy, a na zachodzie 4-5oC. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

W nocy z wtorku na środę (25/26.01.2022) prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem oraz na północnym wschodzie.

Na południu, południowym wschodzie, w centrum i na zachodzie gęste mgły. Na ternie całego kraju możliwe są opady, przeważnie deszczu, tylko na wschodzie mieszane, a na południu samego śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 25/26/01.2022

Temperatura minimalna od -7-(-5) na krańcach południowo wschodnich, -5-(-3)oC na północnym wschodzie i -3-0oC na wschodzie przez 0-1oC w większości regionów do 2-3oC na zachodzie.

Wiał będzie słaby i umiarkowany północno zachodni wiatr. Nieco bardziej odczuwalny tylko w Tatrach, tam porywy do 60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …

Pogoda na tydzień 29.05-04.06.2023. Umiarkowane temperatury i niewiele opadów

Nadchodzący tydzień zapowiada się pogodnie, deszcz i burze wystąpią miejscami, a temperatury będą osiągać co najwyżej umiarkowane wartości. Najchłodniej na ten moment zapowiada się weekend. W poniedziałek (29.05.2023) na niebie zobaczymy trochę …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …