Pogoda. Pochmurny i mglisty wtorek z opadami różnego rodzaju

Polska w dniu dzisiejszym znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Atlantyku.

Nad krajem znajdzie się chłodny wycinek pofalowanego frontu. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 25.01.2022, 12 UTC

Wtorek (25.01.2022) będzie pochmurnym i mglistym dniem. Dopiero po południu na północy możliwe są niewielkie rozpogodzenia.

Na terenie całego kraju będzie dużo opadów, głównie deszczu, tylko na wschodzie, południu i częściowo w centrum możliwe są opady różnego rodzaju.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 25.01.2022

Na termometrach zobaczymy od -5-(-3)oC na krańcach południowo wschodnich, 0-1oC na południu i wschodzie, 1-2oC głębi kraju, 2-3oC na północy, a na zachodzie 4-5oC. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

W nocy z wtorku na środę (25/26.01.2022) prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem oraz na północnym wschodzie.

Na południu, południowym wschodzie, w centrum i na zachodzie gęste mgły. Na ternie całego kraju możliwe są opady, przeważnie deszczu, tylko na wschodzie mieszane, a na południu samego śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 25/26/01.2022

Temperatura minimalna od -7-(-5) na krańcach południowo wschodnich, -5-(-3)oC na północnym wschodzie i -3-0oC na wschodzie przez 0-1oC w większości regionów do 2-3oC na zachodzie.

Wiał będzie słaby i umiarkowany północno zachodni wiatr. Nieco bardziej odczuwalny tylko w Tatrach, tam porywy do 60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Silny upał i dużo słońca. Temperatura może osiągnąć aż 38 stopni

Obszar kraju dostał się w zasięg rozległego ośrodka wyżowego, który wędruje znad Atlantyku na wschód. Dzisiaj w południe jego centrum znajdzie się nad południowo zachodnią Ukrainą. Po jego zachodniej stronie napływa upalne …

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Przed nami rześka pogoda. Pojawią się też opady deszczu i lokalne burze z gradem

Już za kilka dni czeka nas kolejna bardzo silna fala upałów, podczas której w wielu miejscach temperatura wzrośnie powyżej 35oC. Zanim jednak to się stanie, doświadczymy dość chłodnej pogody oraz przelotnych opadów …

Prognoza długoterminowa. Do końca lipca czeka nas wiele upalnych dni. Pojawią się też silne burze

W ostatnich dniach Europę nawiedza bardzo silna, wręcz historyczna fala upałów. Jak się okazuje, dotarła ona także do naszego kraju i obecnie doświadczamy bardzo wysokiej temperatury. W środę (20.07.2022) stacje meteorologiczne zarejestrowały …