Pogoda. Pochmurny i mglisty wtorek z opadami różnego rodzaju

Polska w dniu dzisiejszym znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Atlantyku.

Nad krajem znajdzie się chłodny wycinek pofalowanego frontu. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 25.01.2022, 12 UTC

Wtorek (25.01.2022) będzie pochmurnym i mglistym dniem. Dopiero po południu na północy możliwe są niewielkie rozpogodzenia.

Na terenie całego kraju będzie dużo opadów, głównie deszczu, tylko na wschodzie, południu i częściowo w centrum możliwe są opady różnego rodzaju.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 25.01.2022

Na termometrach zobaczymy od -5-(-3)oC na krańcach południowo wschodnich, 0-1oC na południu i wschodzie, 1-2oC głębi kraju, 2-3oC na północy, a na zachodzie 4-5oC. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

W nocy z wtorku na środę (25/26.01.2022) prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem oraz na północnym wschodzie.

Na południu, południowym wschodzie, w centrum i na zachodzie gęste mgły. Na ternie całego kraju możliwe są opady, przeważnie deszczu, tylko na wschodzie mieszane, a na południu samego śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 25/26/01.2022

Temperatura minimalna od -7-(-5) na krańcach południowo wschodnich, -5-(-3)oC na północnym wschodzie i -3-0oC na wschodzie przez 0-1oC w większości regionów do 2-3oC na zachodzie.

Wiał będzie słaby i umiarkowany północno zachodni wiatr. Nieco bardziej odczuwalny tylko w Tatrach, tam porywy do 60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …

Prognoza na tydzień 04-10.09.2023. Powrót letniej pogody. Wystąpi upał?

Po ochłodzeniu na przełomie sierpnia i września w kolejnych dniach czeka nas powrót prawdziwie letniej aury. Temperatury będą wysokie, a na niebie dominować będzie słońce. Opadów będzie niewiele. Mimo, że wraz z …

Pogoda na tydzień 18-24.09.2023. Duże wahania temperatury i możliwe burze

W nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpią spore wahania temperatury, a także ulewy i miejscami burze. W najcieplejsze dni lokalnie może być w pobliżu 30oC. W poniedziałek (18.09.2023) rano dużo chmur …

Pogoda na weekend. Nadchodzą zmiany. Pojawi się deszcz, a temperatura spadnie

W weekend czekają nas zmiany w pogodzie. Władzę nad pogodą początkowo przejmie ośrodek niżowy przemieszczający się znad Atlantyku nad Skandynawię, jednak już w niedzielę ponownie zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu, którego …