Pogoda. Przed nami ciąg dalszy sporej ilości opadów i silnego wiatru

W poniedziałek nad naszym krajem miał miejsce po raz kolejny silny wiatr. Jak się okazuje, na chwile zelżeje, jednak już w środę przyjdą kolejne mocne podmuchy.

Na szczęście nie będą one już tak silne jak wcześniej. Taki stan rzeczy cały czas gwarantuje cyrkulacja strefowa, która przynosi kolejne niże przemieszczające się nad Polskę.

Obecna sytuacja baryczna

We wtorek (22.02.2022) od rana w całej Polsce będą miały miejsce przelotne i lokalne opady. Na północy i w rejonach podgórskich będzie to śnieg, a w pozostałej części kraju deszcz. Miejscami pojawią się też przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady w godzinach porannych

W późniejszych godzinach aura nad Polską zacznie się klarować, zwłaszcza na północnym zachodzie. Opady będą powoli zanikać, a przejaśnienia będą coraz większe. Wciąż jednak do końca dnia gdzieniegdzie popada.

Zachmurzenia i opady popołudniu

Wiatr nie będzie tak silny jak w poniedziałek, choć wiatromierze wskażą maksymalnie 30-50 km/h w przeważającej części Polski.

Temperatura maksymalna we wtorek, 22 lutego

Z kolei termometry zmierzą temperaturę maksymalną wynoszącą 1-3oC na północnym wschodzie i północy oraz 3-5oC w przeważającej części Polski. Lokalnie może być nieznacznie cieplej, bo 6oC.

W nocy z wtorku na środę (22/23.02.2022) wkroczy do nas front atmosferyczny. Skutkiem tego będzie przejście strefy opadowej oraz nasilenie się wiatru. Od wczesnej nocy do rana opady dotrą już na wschód. W tym rejonie zamienią się na śnieg i opady mieszane. Ponadto również w rejonach podgórskich padać będzie intensywny śnieg.

Zachmurzenie i opady w nocy

Wiatromierze wskażą na zachodzie oraz w centrum 50-70 km/h, a na północy 60-85 km/h. Na wschodzie wiać silniej będzie dopiero w ciągu dnia.

Temperatura minimalna w nocy

Temperatura spadnie do 0-2oC na wschodzie i w centrum oraz do 1-4oC na zachodzie naszego kraju.

Środa (23.02.2022) przyniesie duże zachmurzenie na zachodzie oraz całkowite w centrum i na wschodzie. W tych ostatnich dwóch obszarach będą występować przelotne opady. Z biegiem godzin będą one bardzo powoli zanikały i opuszczały nasz kraj. Pojawiać się będą także coraz większe przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady

Wiatr dalej będzie dość silny, bowiem jego prędkość w podmuchach utrzyma się na poziomie 40-65 km/h w głębi Polski oraz 60-75 km/h na północy.

Temperatura maksymalna w środę, 23 lutego

Temperatura wzrośnie do maksymalnie 1-3oC na wschodzie, do 2-5oC w centrum oraz do 4-7oC na zachodzie. Tam punktowo może być nieznacznie cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 09-15.05.2022. Przed nami silne ocieplenie i gwałtowne burze

Nowy tydzień przyniesie zróżnicowaną aurą. Będą zarówno dni słoneczne, jak i deszczowe, chłodne oraz ciepłe, a lokalnie może być gorąco. W najbliższych dniach będzie dużo słońca i ciepło, jednak już końcówka tygodnia …

Spóźniona „Zimna Zośka”. Najbliższe noce przyniosą przymrozki. Gdzie wystąpią?

Tegoroczny maj póki co zapisuje się jako ciepły, chociaż nie wszędzie. Odchylenie od średniej wieloletniej wskazuje nawet na 2oC na południowym zachodzie. Z kolei na północnym wschodzie około -1oC, więc jest tam …

Prognoza długoterminowa. Do końca miesiąca czeka nas kilka gorących i burzowych dni. Nie zabraknie też ochłodzenia

W najbliższym czasie nad Polską znajdzie się wyż atmosferyczny, który na chwilę zapewni słoneczną i bardzo ciepłą aurę. Jednak już niedługo zbliży się do nas niż, dzięki któremu powstaną korzystne warunki na …

Już za kilka dni czeka nas kolejne ocieplenie. Jak bardzo może wzrosnąć temperatura?

Ocieplenie, które właśnie minęło przyniosło najwyższe do tej pory wartości temperatury. W środę (11.05.2022) w Słubicach zmierzono aż 28,9oC, więc do upału nie brakowało zbyt wiele. Gorąca pogoda zakończyła się punktowymi i …