Pogoda. Przed nami ciąg dalszy sporej ilości opadów i silnego wiatru

valentin muller bWtd1ZyEy6w unsplash 1 valentin muller bWtd1ZyEy6w unsplash 1

W poniedziałek nad naszym krajem miał miejsce po raz kolejny silny wiatr. Jak się okazuje, na chwile zelżeje, jednak już w środę przyjdą kolejne mocne podmuchy.

Na szczęście nie będą one już tak silne jak wcześniej. Taki stan rzeczy cały czas gwarantuje cyrkulacja strefowa, która przynosi kolejne niże przemieszczające się nad Polskę.

synmap
Obecna sytuacja baryczna

We wtorek (22.02.2022) od rana w całej Polsce będą miały miejsce przelotne i lokalne opady. Na północy i w rejonach podgórskich będzie to śnieg, a w pozostałej części kraju deszcz. Miejscami pojawią się też przejaśnienia.

image 112
Zachmurzenie i opady w godzinach porannych

W późniejszych godzinach aura nad Polską zacznie się klarować, zwłaszcza na północnym zachodzie. Opady będą powoli zanikać, a przejaśnienia będą coraz większe. Wciąż jednak do końca dnia gdzieniegdzie popada.

image 113
Zachmurzenia i opady popołudniu

Wiatr nie będzie tak silny jak w poniedziałek, choć wiatromierze wskażą maksymalnie 30-50 km/h w przeważającej części Polski.

image 114
Temperatura maksymalna we wtorek, 22 lutego

Z kolei termometry zmierzą temperaturę maksymalną wynoszącą 1-3oC na północnym wschodzie i północy oraz 3-5oC w przeważającej części Polski. Lokalnie może być nieznacznie cieplej, bo 6oC.

W nocy z wtorku na środę (22/23.02.2022) wkroczy do nas front atmosferyczny. Skutkiem tego będzie przejście strefy opadowej oraz nasilenie się wiatru. Od wczesnej nocy do rana opady dotrą już na wschód. W tym rejonie zamienią się na śnieg i opady mieszane. Ponadto również w rejonach podgórskich padać będzie intensywny śnieg.

image 115
Zachmurzenie i opady w nocy

Wiatromierze wskażą na zachodzie oraz w centrum 50-70 km/h, a na północy 60-85 km/h. Na wschodzie wiać silniej będzie dopiero w ciągu dnia.

image 116
Temperatura minimalna w nocy

Temperatura spadnie do 0-2oC na wschodzie i w centrum oraz do 1-4oC na zachodzie naszego kraju.

Środa (23.02.2022) przyniesie duże zachmurzenie na zachodzie oraz całkowite w centrum i na wschodzie. W tych ostatnich dwóch obszarach będą występować przelotne opady. Z biegiem godzin będą one bardzo powoli zanikały i opuszczały nasz kraj. Pojawiać się będą także coraz większe przejaśnienia.

image 117
Zachmurzenie i opady

Wiatr dalej będzie dość silny, bowiem jego prędkość w podmuchach utrzyma się na poziomie 40-65 km/h w głębi Polski oraz 60-75 km/h na północy.

image 118
Temperatura maksymalna w środę, 23 lutego

Temperatura wzrośnie do maksymalnie 1-3oC na wschodzie, do 2-5oC w centrum oraz do 4-7oC na zachodzie. Tam punktowo może być nieznacznie cieplej.