Pogoda. Przed nami ciąg dalszy sporej ilości opadów i silnego wiatru

W poniedziałek nad naszym krajem miał miejsce po raz kolejny silny wiatr. Jak się okazuje, na chwile zelżeje, jednak już w środę przyjdą kolejne mocne podmuchy.

Na szczęście nie będą one już tak silne jak wcześniej. Taki stan rzeczy cały czas gwarantuje cyrkulacja strefowa, która przynosi kolejne niże przemieszczające się nad Polskę.

Obecna sytuacja baryczna

We wtorek (22.02.2022) od rana w całej Polsce będą miały miejsce przelotne i lokalne opady. Na północy i w rejonach podgórskich będzie to śnieg, a w pozostałej części kraju deszcz. Miejscami pojawią się też przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady w godzinach porannych

W późniejszych godzinach aura nad Polską zacznie się klarować, zwłaszcza na północnym zachodzie. Opady będą powoli zanikać, a przejaśnienia będą coraz większe. Wciąż jednak do końca dnia gdzieniegdzie popada.

Zachmurzenia i opady popołudniu

Wiatr nie będzie tak silny jak w poniedziałek, choć wiatromierze wskażą maksymalnie 30-50 km/h w przeważającej części Polski.

Temperatura maksymalna we wtorek, 22 lutego

Z kolei termometry zmierzą temperaturę maksymalną wynoszącą 1-3oC na północnym wschodzie i północy oraz 3-5oC w przeważającej części Polski. Lokalnie może być nieznacznie cieplej, bo 6oC.

W nocy z wtorku na środę (22/23.02.2022) wkroczy do nas front atmosferyczny. Skutkiem tego będzie przejście strefy opadowej oraz nasilenie się wiatru. Od wczesnej nocy do rana opady dotrą już na wschód. W tym rejonie zamienią się na śnieg i opady mieszane. Ponadto również w rejonach podgórskich padać będzie intensywny śnieg.

Zachmurzenie i opady w nocy

Wiatromierze wskażą na zachodzie oraz w centrum 50-70 km/h, a na północy 60-85 km/h. Na wschodzie wiać silniej będzie dopiero w ciągu dnia.

Temperatura minimalna w nocy

Temperatura spadnie do 0-2oC na wschodzie i w centrum oraz do 1-4oC na zachodzie naszego kraju.

Środa (23.02.2022) przyniesie duże zachmurzenie na zachodzie oraz całkowite w centrum i na wschodzie. W tych ostatnich dwóch obszarach będą występować przelotne opady. Z biegiem godzin będą one bardzo powoli zanikały i opuszczały nasz kraj. Pojawiać się będą także coraz większe przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady

Wiatr dalej będzie dość silny, bowiem jego prędkość w podmuchach utrzyma się na poziomie 40-65 km/h w głębi Polski oraz 60-75 km/h na północy.

Temperatura maksymalna w środę, 23 lutego

Temperatura wzrośnie do maksymalnie 1-3oC na wschodzie, do 2-5oC w centrum oraz do 4-7oC na zachodzie. Tam punktowo może być nieznacznie cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 27.03-02.04.2023. Znaczne ochłodzenie. Pojawią się opady śniegu i przymrozki

Po okresie prawdziwie wiosennej aury, który zakończyły wczorajsze weekendowe burze, w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. W jego pierwszych dniach wyraźnie się ochłodzi, wystąpią też opady różnego rodzaju. Druga połowa tygodnia …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …