Pogoda. Przed nami kolejna porcja lokalnych opadów śniegu. Pojawią się też przejaśnienia

Po słonecznym okresie w pogodzie zachmurzenie na Polską znacząco się zwiększyło. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu kraju popadał także śnieg. Kontynuacja takiej aury będzie miała miejsce również w najbliższych godzinach.

Taki stan rzeczy zagwarantuje nam bliskość niżów atmosferycznych, choć cały czas oddziaływują na nas wyże z Europy Zachodniej co zapewnia dość stabilną pogodę.

Aktualna sytuacja baryczna

W niedzielę (06.03.2022) od rana zachmurzenie okaże się na ogół umiarkowane i duże, więc wystąpią także chwile ze słońcem. Najpogodniej będzie na południu oraz w centrum. Na wybrzeżu i punktowo na Podkarpaciu pojawią się drobne opady śniegu.

Zachmurzenie i opady w niedzielę nad ranem

Z biegiem godzin przybędzie chmur i niemal wszędzie zachmurzenie okaże się całkowite. Tylko na krańcach południowych mogą wystąpić przejaśnienia. Nieco więcej opadów śniegu pojawi się na północy Polski i będą przemieszczały się na południe. Wiatr w dalszym ciągu będzie słaby, wręcz niewyczuwalny.

Zachmurzenie i opady w niedzielę popołudniu
Temperatura maksymalna w niedzielę

Temperatura okaże się bardzo wyrównana w całym kraju. Ponadto nie będzie ona zbyt wysoka, bowiem wzrośnie maksymalnie do 2-3oC na wschodzie i w centrum oraz do 3-4oC na zachodzie.

Noc z niedzieli na poniedziałek (06/07.03.2022) przyniesie więcej opadów śniegu. Wciąż zachmurzenie okaże się spore, ale pojawią się znaczne przejaśnienia, które największe będą na północy oraz w centrum.

Zachmurzenie i opady w nocy

Śnieg w dalszym ciągu będzie bardzo lokalny, a najwięcej popada w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie.

Temperatura minimalna w nocy (znacznie zawyżone wyliczenia wartości temperatury)

Temperatura spadnie bardzo mocno, bowiem termometry wskażą minimalnie od -7oC do -3oC na południu, na wschodzie oraz na północy. Za to w centrum oraz na zachodzie przymrozki osiągną od -4oC do -1oC.

Poniedziałek (07.03.2022) przyniesie zbliżoną pogodę do dnia poprzedniego. Zachmurzenie nad ranem okaże się spore, bowiem spodziewamy się dużego i całkowitego niemal wszędzie, a umiarkowanego jedynie na północnym zachodzie. W tych pierwszych obszarach spadnie też przelotny i punktowy śnieg.

Zachmurzenie i opady w poniedziałek w godzinach porannych

Z biegiem czasu zachmurzenie się zmniejszy, ale i tak w południowej połowie Polski będzie ono całkowite bądź duże. Z kolei w północnej połowie wyniesie od małego do dużego. Poza tym na północnym wschodzie i wschodzie zintensyfikują się opady mieszane.

Zachmurzenie i opady w poniedziałek godzinach popołudniowych

Wiatr nieco się wzmoże, ale nie przekroczy 30-40 km/h, więc cały czas nie będzie zbyt uciążliwy.

Temperatura maksymalna w poniedziałek

Termometry w ten dzień wskażą znacznie wyższą temperaturę, bowiem wyniesie ona maksymalnie 2-4oC na wschodzie, 3-5oC w centrum oraz 5-7oC na zachodzie. Punktowo w tym ostatnim rejonie może być nieznacznie cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 23-29.05.2022. Dość niskie temperatury i sporo opadów deszczu

W nowym tygodniu czeka nas zupełnie odmienna pogoda niż w ostatnim czasie. Władze w pogodzie przejmą ośrodki niżowe, które sprowadzać będą częste opady deszczu. Miejscami wystąpić mogą burze. Temperatury natomiast będą co …

Pogoda. W najbliższych godzinach czekają nas opady deszczu i burze. Gdzie wystąpią?

Chwilowo po przejściu niżu atmosferycznego, z którym związane były wcześniejsze burze nad naszym krajem stacjonował wyż, który przyniósł sporo słońca. Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach nad Polskę nadejdą kolejne niże, a …

Prognoza na weekend. Czeka nas słoneczna i ciepła aura. Gdzie może popadać?

Aktualnie w naszym kraju ma miejsce ochłodzenie, które nie okazuje się zbyt znaczne. Temperatura na przeważającym obszarze oscyluje w granicach 18-21oC, a niebo nie jest bardzo zachmurzone. Lokalnie jednak pojawiają się opady …

W połowie maja prawdopodobne silne ocieplenie i burze. Temperatura wzrośnie powyżej 25 stopni

Już od dłuższego czasu pogoda w naszym kraju jest dość słoneczna z temperaturą oscylującą zazwyczaj w granicach 17-21oC. Póki co w tym roku nie mieliśmy do czynienia z gorącą aurą, ale wszystko …