Pogoda. Przed nami kolejna porcja lokalnych opadów śniegu. Pojawią się też przejaśnienia

Po słonecznym okresie w pogodzie zachmurzenie na Polską znacząco się zwiększyło. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu kraju popadał także śnieg. Kontynuacja takiej aury będzie miała miejsce również w najbliższych godzinach.

Taki stan rzeczy zagwarantuje nam bliskość niżów atmosferycznych, choć cały czas oddziaływują na nas wyże z Europy Zachodniej co zapewnia dość stabilną pogodę.

Aktualna sytuacja baryczna

W niedzielę (06.03.2022) od rana zachmurzenie okaże się na ogół umiarkowane i duże, więc wystąpią także chwile ze słońcem. Najpogodniej będzie na południu oraz w centrum. Na wybrzeżu i punktowo na Podkarpaciu pojawią się drobne opady śniegu.

Zachmurzenie i opady w niedzielę nad ranem

Z biegiem godzin przybędzie chmur i niemal wszędzie zachmurzenie okaże się całkowite. Tylko na krańcach południowych mogą wystąpić przejaśnienia. Nieco więcej opadów śniegu pojawi się na północy Polski i będą przemieszczały się na południe. Wiatr w dalszym ciągu będzie słaby, wręcz niewyczuwalny.

Zachmurzenie i opady w niedzielę popołudniu
Temperatura maksymalna w niedzielę

Temperatura okaże się bardzo wyrównana w całym kraju. Ponadto nie będzie ona zbyt wysoka, bowiem wzrośnie maksymalnie do 2-3oC na wschodzie i w centrum oraz do 3-4oC na zachodzie.

Noc z niedzieli na poniedziałek (06/07.03.2022) przyniesie więcej opadów śniegu. Wciąż zachmurzenie okaże się spore, ale pojawią się znaczne przejaśnienia, które największe będą na północy oraz w centrum.

Zachmurzenie i opady w nocy

Śnieg w dalszym ciągu będzie bardzo lokalny, a najwięcej popada w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie.

Temperatura minimalna w nocy (znacznie zawyżone wyliczenia wartości temperatury)

Temperatura spadnie bardzo mocno, bowiem termometry wskażą minimalnie od -7oC do -3oC na południu, na wschodzie oraz na północy. Za to w centrum oraz na zachodzie przymrozki osiągną od -4oC do -1oC.

Poniedziałek (07.03.2022) przyniesie zbliżoną pogodę do dnia poprzedniego. Zachmurzenie nad ranem okaże się spore, bowiem spodziewamy się dużego i całkowitego niemal wszędzie, a umiarkowanego jedynie na północnym zachodzie. W tych pierwszych obszarach spadnie też przelotny i punktowy śnieg.

Zachmurzenie i opady w poniedziałek w godzinach porannych

Z biegiem czasu zachmurzenie się zmniejszy, ale i tak w południowej połowie Polski będzie ono całkowite bądź duże. Z kolei w północnej połowie wyniesie od małego do dużego. Poza tym na północnym wschodzie i wschodzie zintensyfikują się opady mieszane.

Zachmurzenie i opady w poniedziałek godzinach popołudniowych

Wiatr nieco się wzmoże, ale nie przekroczy 30-40 km/h, więc cały czas nie będzie zbyt uciążliwy.

Temperatura maksymalna w poniedziałek

Termometry w ten dzień wskażą znacznie wyższą temperaturę, bowiem wyniesie ona maksymalnie 2-4oC na wschodzie, 3-5oC w centrum oraz 5-7oC na zachodzie. Punktowo w tym ostatnim rejonie może być nieznacznie cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.02.2023. Ciepło, wietrznie i deszczowo. Ochłodzenie możliwe w weekend

W nadchodzącym tygodniu dominować będą ośrodki niżowe, które przyniosą dość wysokie temperatury, ale też częste opady, głównie deszczu oraz silny wiatr. Poniedziałek (20.02.2023) rozpocznie się dominacją chmur. Większe rozpogodzenia tylko na południowym …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Prognoza pogody na tydzień 27.02-05.03.2023. Chłodne noce i niewiele opadów

W nadchodzącym tygodniu czeka nas przedwiosenna aura z temperaturą wahającą się między 0-5oC oraz opadami różnego rodzaju, których nie będzie ich dużo. Nieco cieplej zrobi się dopiero w drugiej połowie tygodnia. Poniedziałek …

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …