Pogoda. W czwartek czeka nas lekki i krótki powiew wiosny. Nocą nadejdzie pogorszenie pogody

Przez bardzo długi czas mieliśmy do czynienia z wietrzną, deszczową aurą. W najbliższych godzinach za sprawą wyżu, który będzie nacierał do nas z Europy Zachodniej pogoda się uspokoi, na niebie będzie mniej chmur, a temperatura nieco wzrośnie. Taki stan rzeczy z pewnością przypomni nam o nadchodzącej wiośnie.

Aktualna sytuacja baryczna

W czwartek (24.02.2022) od samego rana w przeważającej części Polski będzie bezchmurnie. Jedynie na zachodzie i wschodzie zachmurzenie może być umiarkowane bądź duże.

Zachmurzenie w czwartek w godzinach porannych

Sytuacja w ciągu dnia w zasadzie niewiele się zmieni. Jedynie na wschodzie na niebie ubędzie chmur, z kolei na zachodzie zachmurzenie może delikatnie wzrosnąć i objąć nieco większy obszar. Ponadto tylko na Pomorzu Zachodnim może punktowo i symbolicznie spać deszcz.

Zachmurzenie w czwartek popołudniu

Poza tym wiatr będzie wiał w ciągu dnia w porywach do 30-50 km/h, a pod wieczór wzmoże się na moment do 40-65 km/h.

Temperatura maksymalna w czwartek

Termometry wskażą bardzo przyjemną temperaturę. W ten dzień prognozujemy maksymalnie 5-7oC na wschodzie i częściowo na północy oraz 7-10oC w pozostałej części naszego kraju.

Noc z czwartku na piątek (24/25.02.2022) niestety przyniesie pogorszenie pogody. Przez Polskę przejdą z zachodu na wschód przelotne opady deszczu przez co zwiększy się znacznie zachmurzenie. Jedyne na południowym wschodzie opady pojawią się dopiero w dzień.

Zachmurzenie o opady w nocy

Wiatr względem wieczora zacznie słabnąć i do rana już nie będzie tak odczuwalny, bowiem jego prędkość w podmuchach obniży się do 20-40 km/h.

Temperatura minimalna w nocy

Spadki temperatury okażą się dość znaczne. Na północy oraz zachodzie spodziewamy się minimalnie 0-2oC, za to na wschodzie i południu 1-4oC.

W piątek (25.02.2022) czeka nas poprawiająca się z biegiem czasu pogoda. Nad ranem pogodnie będzie na północy, na zachodzie oraz częściowo w centrum. Zachmurzenie okaże się tam na ogół małe i umiarkowane.

Za to na południu oraz na wschodzie będą miały miejsce przelotne opady deszczu wraz z zachmurzeniem umiarkowanym bądź dużym. Lokalnie na południowym zachodzie będą mogły wystąpić opady mieszane.

Zachmurzenie i opady w piątek w godzinach porannych

Popołudniu opadu na wschodzie niemal w całości opuszczą Polskę, choć popadać może dodatkowo na Pomorzu Gdańskim. Chmur znów prawie wszędzie będzie mało, więc piątek okaże się kolejnym dość słonecznym dniem.

Zachmurzenie i opady w piątek popołudniu

Wiatr dalej będzie słabnąć, jednak temperatura okaże się już dość niska. Będzie też ona zależna od rozmieszczenia zachmurzenia i opadów.

Temperatura maksymalna w piątek

Termometry wskażą w całym kraju 3-6oC, choć na południowym zachodzie może być nieznacznie cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po...

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają...