Pogoda. W czwartek czeka nas lekki i krótki powiew wiosny. Nocą nadejdzie pogorszenie pogody

Przez bardzo długi czas mieliśmy do czynienia z wietrzną, deszczową aurą. W najbliższych godzinach za sprawą wyżu, który będzie nacierał do nas z Europy Zachodniej pogoda się uspokoi, na niebie będzie mniej chmur, a temperatura nieco wzrośnie. Taki stan rzeczy z pewnością przypomni nam o nadchodzącej wiośnie.

Aktualna sytuacja baryczna

W czwartek (24.02.2022) od samego rana w przeważającej części Polski będzie bezchmurnie. Jedynie na zachodzie i wschodzie zachmurzenie może być umiarkowane bądź duże.

Zachmurzenie w czwartek w godzinach porannych

Sytuacja w ciągu dnia w zasadzie niewiele się zmieni. Jedynie na wschodzie na niebie ubędzie chmur, z kolei na zachodzie zachmurzenie może delikatnie wzrosnąć i objąć nieco większy obszar. Ponadto tylko na Pomorzu Zachodnim może punktowo i symbolicznie spać deszcz.

Zachmurzenie w czwartek popołudniu

Poza tym wiatr będzie wiał w ciągu dnia w porywach do 30-50 km/h, a pod wieczór wzmoże się na moment do 40-65 km/h.

Temperatura maksymalna w czwartek

Termometry wskażą bardzo przyjemną temperaturę. W ten dzień prognozujemy maksymalnie 5-7oC na wschodzie i częściowo na północy oraz 7-10oC w pozostałej części naszego kraju.

Noc z czwartku na piątek (24/25.02.2022) niestety przyniesie pogorszenie pogody. Przez Polskę przejdą z zachodu na wschód przelotne opady deszczu przez co zwiększy się znacznie zachmurzenie. Jedyne na południowym wschodzie opady pojawią się dopiero w dzień.

Zachmurzenie o opady w nocy

Wiatr względem wieczora zacznie słabnąć i do rana już nie będzie tak odczuwalny, bowiem jego prędkość w podmuchach obniży się do 20-40 km/h.

Temperatura minimalna w nocy

Spadki temperatury okażą się dość znaczne. Na północy oraz zachodzie spodziewamy się minimalnie 0-2oC, za to na wschodzie i południu 1-4oC.

W piątek (25.02.2022) czeka nas poprawiająca się z biegiem czasu pogoda. Nad ranem pogodnie będzie na północy, na zachodzie oraz częściowo w centrum. Zachmurzenie okaże się tam na ogół małe i umiarkowane.

Za to na południu oraz na wschodzie będą miały miejsce przelotne opady deszczu wraz z zachmurzeniem umiarkowanym bądź dużym. Lokalnie na południowym zachodzie będą mogły wystąpić opady mieszane.

Zachmurzenie i opady w piątek w godzinach porannych

Popołudniu opadu na wschodzie niemal w całości opuszczą Polskę, choć popadać może dodatkowo na Pomorzu Gdańskim. Chmur znów prawie wszędzie będzie mało, więc piątek okaże się kolejnym dość słonecznym dniem.

Zachmurzenie i opady w piątek popołudniu

Wiatr dalej będzie słabnąć, jednak temperatura okaże się już dość niska. Będzie też ona zależna od rozmieszczenia zachmurzenia i opadów.

Temperatura maksymalna w piątek

Termometry wskażą w całym kraju 3-6oC, choć na południowym zachodzie może być nieznacznie cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …