Prawdziwie wiosenna pogoda w środę!

nick scheerbart 15637 unsplash nick scheerbart 15637 unsplash

W środę obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka wyżowego NORBERT, którego centrum w południe znajdzie się nad pograniczem Polski i Niemiec. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Jaka pogoda czeka nas w środę?

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami małe, tylko na północnym wschodzie więcej chmur. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 14-17 st. na północnym wschodzie przez 17-18 st. na wschodzie i w centrum do 21-22 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany, okresami nieco silniejszy wiatr z kierunków zachodnich w porywach do 40 km/h. Na na północnym wschodzie do 50 km/h. Słabiej powieje na południowym zachodzie.

Noc z środy na czwartek z zachmurzeniem dużym na północy i wschodzie,  dużym i umiarkowanym w centrum, a na zachodzie oraz na południu małym i umiarkowanym. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura minimalna od 6-7 st. na północnym wschodzie i 8-9 st. na północy oraz na wschodzie do 9-10 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego, nieco mocniej może chwilami powiać na północnym wschodzie: do 40 km/h, a w Tatrach do 75 km/h. Słabiej wiać będzie na zachodzie i południowym zachodzie.

Kolejne dni zapowiadają się z piękną pogodą. Na niebie będzie niewiele chmur, a temperatury będą wysokie. Wiosna w pełni!