Prognoza 16 dniowa: Co nas czeka w drugiej dekadzie grudnia?

Ostatnie dni w części regionów przyniosły zimowe krajobrazy, spadło sporo śniegu, a nocami lokalnie odnotowano znaczne spadki temperatury. Co czeka nas w nadchodzącym czasie? Tego dowiedzą się Państwo poniżej.

W środę wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na krańcach południowych możliwe są niewielkie przejaśnienia. Wszędzie możliwe są opady deszczu, najwięcej opadów na północy i wschodzie, a najmniej na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na południu przez 5-6 st. na wschodzie i w centrum do 7-8 st. na zachodzie i 8-9 st. na północy i północnym zachodzie. Wiał będzie dość silny wiatr z zachodu w porywach do 50-60 km/h, na północy do 60-65 km/h, w zachodniej części wybrzeża do 80-90 km/h, w szczytowych Partiach Tatr do 80 km/h.

Czwartek prawie wszędzie z zachmurzeniem całkowitym, tylko na południu i południowym zachodzie z umiarkowanym. Na wschodzie i miejscami na północy możliwe są stopniowo zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 5-6 st., a na południowym zachodzie lokalnie do 8 st. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 40-50 km/h, na północy do 50-60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a w Bieszczadach do 70-80 km/h.

W piątek wszędzie zachmurzenie duże i całkowite. Prawie wszędzie możliwe są słabe opady deszczu, w górach opady śniegu, a wieczorem opady śniegu także na południowym zachodzie i zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu przez 5-6 st. na przeważającym obszarze kraju do 7 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr w porywach do 30-50 km/h, nad morzem do 80 km/h, w Bieszczadach do 80-100 km/h, a w szczytowych partiach Sudetów do 110 km/h.

Weekend chłodniejszy i ze sporą ilością chmur, miejscami możliwe są słabe opady śniegu. Na zachodzie i nad morzem może silniej powiać wiatr. Temperatura lekko powyżej 0 st.

Początek następnego tygodnia (11-13.12.2017) ze zróżnicowaną pogodą i temperaturą, będą regiony ze sporą ilością chmur jak i z rozpogodzeniami. Możliwe są opady różnego rodzaju. Chwilami może też silniej wiać. W poniedziałek temperatura w pobliżu 0 st., tylko na południu 2-3 st. We wtorek od 1-2 st. na zachodzie i północy przez 3-4 st. w centrum do 7-8 st. na południowym wschodzie. W środę od 2-4 st. na północy i północnym zachodzie przez 8-9 st. na przeważającym obszarze kraju do 10 st. na południowym wschodzie.

W drugiej połowie tygodnia (14-17.12.2017) trochę opadów śniegu i postępujące ochłodzenie. W czwartek od -1-0 st. na północnym zachodzie przez 0-1 st. w centrum do 2-3 st. na północnym wschodzie. W piątek od -2-(-1) st. na północnym i południowym wschodzie do 0-2 st. na pozostałym obszarze kraju. W sobotę od -2-(-1) st. w prawie całym kraju do 0-2 st. na północy, a w niedzielę od -4-(3) st. na południu przez -2-(-1) st. na przeważającym obszarze kraju do 1-2 st. na północy.

Koniec drugiej dekady grudnia (18-20.12.2017) z prawdziwie zimową aurą. W prawie całym kraju ujemne temperatury i sporo opadów śniegu. W poniedziałek od -4-(-3) st. na wschodzie i południu przez -2-(-1) st. w centrum do 1-2 st. na północnym zachodzie, we wtorek od -6-(-5) st. na krańcach północno i południowo wschodnich oraz -4-(-3) st. na wschodzie i południu do 1-2 st. na północnym zachodzie. Natomiast w środę -4-(-3) st. na południowym wschodzie przez -2-(1) st. na przeważającym obszarze kraju do 1-2 st. na zachodzie i północnym zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Wracają burze. Miejscami będą silne. Gdzie będzie najgroźniej?

Poprzedni tydzień minął pod znakiem znacznie stabilniejszej pogody, burze praktycznie nigdzie nie występowały i było chłodniej. W weekend do Polski zaczęły napływać coraz cieplejsze i jednocześnie bardziej wilgotne masy powietrza. W poniedziałek …

Prognoza burz na wtorek 03.08.2021 i noc 03/04.08.2021

We wtorek pogoda nie ulegnie większej zmianie względem poniedziałku. Polska znajdować się będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Do kraju w dalszym ciągu napływa chłodniejsza polarnomorska masa powietrza z większą zawartością wilgoci.  Obszar …

Prognoza burz na środę 07.07.2021 i noc 07/08.07.2021

Dzisiaj nad Polską znajdować będzie się pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. Kontrast termiczny pomiędzy zachodnią, a centralną Polską będzie bardzo duży. Burze miejscami będą gwałtowne i mogą wyrządzić szkody. …

Niebezpiecznie burze z gradem w piątek. Niewykluczone trąby powietrzne

W piątek nad Polską nadal znajdować będzie pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. We wschodniej Polsce znów zrobi się upalnie, tymczasem wzdłuż zachodnich województw dużo chłodniej. W ten dzień (09.07.2021) …