Prognoza 16 dniowa: Co nas czeka w drugiej dekadzie grudnia?

Ostatnie dni w części regionów przyniosły zimowe krajobrazy, spadło sporo śniegu, a nocami lokalnie odnotowano znaczne spadki temperatury. Co czeka nas w nadchodzącym czasie? Tego dowiedzą się Państwo poniżej.

W środę wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na krańcach południowych możliwe są niewielkie przejaśnienia. Wszędzie możliwe są opady deszczu, najwięcej opadów na północy i wschodzie, a najmniej na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na południu przez 5-6 st. na wschodzie i w centrum do 7-8 st. na zachodzie i 8-9 st. na północy i północnym zachodzie. Wiał będzie dość silny wiatr z zachodu w porywach do 50-60 km/h, na północy do 60-65 km/h, w zachodniej części wybrzeża do 80-90 km/h, w szczytowych Partiach Tatr do 80 km/h.

Czwartek prawie wszędzie z zachmurzeniem całkowitym, tylko na południu i południowym zachodzie z umiarkowanym. Na wschodzie i miejscami na północy możliwe są stopniowo zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 5-6 st., a na południowym zachodzie lokalnie do 8 st. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 40-50 km/h, na północy do 50-60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a w Bieszczadach do 70-80 km/h.

W piątek wszędzie zachmurzenie duże i całkowite. Prawie wszędzie możliwe są słabe opady deszczu, w górach opady śniegu, a wieczorem opady śniegu także na południowym zachodzie i zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu przez 5-6 st. na przeważającym obszarze kraju do 7 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr w porywach do 30-50 km/h, nad morzem do 80 km/h, w Bieszczadach do 80-100 km/h, a w szczytowych partiach Sudetów do 110 km/h.

Weekend chłodniejszy i ze sporą ilością chmur, miejscami możliwe są słabe opady śniegu. Na zachodzie i nad morzem może silniej powiać wiatr. Temperatura lekko powyżej 0 st.

Początek następnego tygodnia (11-13.12.2017) ze zróżnicowaną pogodą i temperaturą, będą regiony ze sporą ilością chmur jak i z rozpogodzeniami. Możliwe są opady różnego rodzaju. Chwilami może też silniej wiać. W poniedziałek temperatura w pobliżu 0 st., tylko na południu 2-3 st. We wtorek od 1-2 st. na zachodzie i północy przez 3-4 st. w centrum do 7-8 st. na południowym wschodzie. W środę od 2-4 st. na północy i północnym zachodzie przez 8-9 st. na przeważającym obszarze kraju do 10 st. na południowym wschodzie.

W drugiej połowie tygodnia (14-17.12.2017) trochę opadów śniegu i postępujące ochłodzenie. W czwartek od -1-0 st. na północnym zachodzie przez 0-1 st. w centrum do 2-3 st. na północnym wschodzie. W piątek od -2-(-1) st. na północnym i południowym wschodzie do 0-2 st. na pozostałym obszarze kraju. W sobotę od -2-(-1) st. w prawie całym kraju do 0-2 st. na północy, a w niedzielę od -4-(3) st. na południu przez -2-(-1) st. na przeważającym obszarze kraju do 1-2 st. na północy.

Koniec drugiej dekady grudnia (18-20.12.2017) z prawdziwie zimową aurą. W prawie całym kraju ujemne temperatury i sporo opadów śniegu. W poniedziałek od -4-(-3) st. na wschodzie i południu przez -2-(-1) st. w centrum do 1-2 st. na północnym zachodzie, we wtorek od -6-(-5) st. na krańcach północno i południowo wschodnich oraz -4-(-3) st. na wschodzie i południu do 1-2 st. na północnym zachodzie. Natomiast w środę -4-(-3) st. na południowym wschodzie przez -2-(1) st. na przeważającym obszarze kraju do 1-2 st. na zachodzie i północnym zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W niedzielę możliwe burze. Ostatni tydzień kwietnia dość ciepły, ale ze zmienną pogodą

Kwiecień to miesiąc, w którym w Polsce zaczyna się sezon burzowy. Jak na razie w tym roku mieliśmy aktywne elektrycznie burze już zimą, ale po bardzo długiej przerwie pierwszy poważny incydent wiosną …

Pogoda. W kolejnych dniach ciąg dalszy przelotnych opadów. Tylko miejscami będzie słonecznie

Niestabilna sytuacja baryczna w dalszym ciągu jest dość mocno odczuwana w Polsce. Cały czas czekamy na trwałe ocieplenie, ale temperatura choć już wyraźnie wyższa niż w poprzednich dniach to wciąż charakteryzuje się …

Weekend majowy z dość zmienną i ciepłą pogodą. Kiedy będzie najcieplej i najsłoneczniej?

Obecnie dość znaczny wpływ w pogodzie w naszym kraju mają wyże baryczne, które znajdują się między innymi nad Morzem Północnym oraz nad Bałtykiem. Zagwarantują one bardziej słoneczną oraz cieplejszą aurę w najbliższych …

Tornada znów uderzają w USA. Potężna superkomórka burzowa przeszła nad Andover

Sezon tornad w Stanach Zjednoczonych w tym roku póki co nie jest bardzo gwałtowny, choć w ostatnich dniach doszło do groźnych incydentów za sprawą trąb powietrznych i gwałtownych burz. Najwięcej z nich …