Prognoza 16 dniowa: Jak długo utrzyma się zimowa aura?

Po krótkim ociepleniu ponownie zaczęło ochładzać. Czy w kolejnych dniach nadal będziemy mieli zimową aurę? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

W poniedziałek (22.01.2018) zachmurzenie duże i umiarkowane. Miejscami na wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5-(-3) st. na północnym wschodzie przez -2-(-1) st. na południu, północy i w centrum do 0-1 st. na zachodzie oraz 1-2 st. na południowym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Drugi dzień tygodnia (23.01.2018) z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym na północy, wschodzie, w centrum oraz na południowym wschodzie, a w innych regionach bez słońca. Na południowym zachodzie możliwe są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -6-(-4) st. na północnym wschodzie przez -3-(-2) st. na północy przez -1-0 st. w centrum i na południowym wschodzie do 0-1 st. na południu i północnym zachodzie oraz 2-3 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Środa (24.01.2017) prawie wszędzie z dużą ilością chmur, więcej słońca tylko na południowym wschodzie. Na zachodzie i północy możliwe są opady mżawki. Temperatura maksymalna od 0-1 st. na wschodzie przez 2-3 st. w centrum do 7-10 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr.

Druga połowa tygodnia (25-28.01.2018) ciepła i ze sporą ilością chmur, miejscami głównie na zachodzie możliwe są opady deszczu (na północnym wschodzie także śniegu). Chwilami może mocniej wiać. W czwartek od 1-2 st. na zachodzie przez 4-5 st. w centrum do 9-10 st. na zachodzie, w piątek od 0-2 st. na północnym wschodzie przez 3-4 st. w centrum do 4-5 st. na północy i 6-7 st. na zachodzie, w sobotę 0-2 st. na północnym wschodzie przez 3-4 st. w centrum do 4-5 st. na południowym zachodzie, a w niedzielę od 1-2 st. na wschodzie, północnym wschodzie, południu oraz w centrum do 4-5 st. na zachodzie i południowym zachodzie.

Koniec stycznia  (29-31.01.2018) ciepły, deszczowy i wietrzny. Poniedziałek od 2-3 st. na wschodzie przez 3-5 st. w centrum do 6-8 st. na zachodzie, we wtorek od 3-5 st. na wschodzie do 6-8 st. na zachodzie, w środę od 3-5 st. na północy do 6-8 st. na południu.

Początek lutego (01-04.02.2018) wstępnie przyniesie kontynuację pogody z końca stycznia. Temperatury będą oscylować w granicach 2-8st.

W dniach 5 i 6 lutego chłodniej: w całym kraju temperatury w pobliżu 0 st. oraz opady różnego rodzaju.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …