Prognoza 16 dniowa: Jak długo utrzyma się zimowa aura?

Po krótkim ociepleniu ponownie zaczęło ochładzać. Czy w kolejnych dniach nadal będziemy mieli zimową aurę? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

W poniedziałek (22.01.2018) zachmurzenie duże i umiarkowane. Miejscami na wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5-(-3) st. na północnym wschodzie przez -2-(-1) st. na południu, północy i w centrum do 0-1 st. na zachodzie oraz 1-2 st. na południowym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Drugi dzień tygodnia (23.01.2018) z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym na północy, wschodzie, w centrum oraz na południowym wschodzie, a w innych regionach bez słońca. Na południowym zachodzie możliwe są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -6-(-4) st. na północnym wschodzie przez -3-(-2) st. na północy przez -1-0 st. w centrum i na południowym wschodzie do 0-1 st. na południu i północnym zachodzie oraz 2-3 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Środa (24.01.2017) prawie wszędzie z dużą ilością chmur, więcej słońca tylko na południowym wschodzie. Na zachodzie i północy możliwe są opady mżawki. Temperatura maksymalna od 0-1 st. na wschodzie przez 2-3 st. w centrum do 7-10 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr.

Druga połowa tygodnia (25-28.01.2018) ciepła i ze sporą ilością chmur, miejscami głównie na zachodzie możliwe są opady deszczu (na północnym wschodzie także śniegu). Chwilami może mocniej wiać. W czwartek od 1-2 st. na zachodzie przez 4-5 st. w centrum do 9-10 st. na zachodzie, w piątek od 0-2 st. na północnym wschodzie przez 3-4 st. w centrum do 4-5 st. na północy i 6-7 st. na zachodzie, w sobotę 0-2 st. na północnym wschodzie przez 3-4 st. w centrum do 4-5 st. na południowym zachodzie, a w niedzielę od 1-2 st. na wschodzie, północnym wschodzie, południu oraz w centrum do 4-5 st. na zachodzie i południowym zachodzie.

Koniec stycznia  (29-31.01.2018) ciepły, deszczowy i wietrzny. Poniedziałek od 2-3 st. na wschodzie przez 3-5 st. w centrum do 6-8 st. na zachodzie, we wtorek od 3-5 st. na wschodzie do 6-8 st. na zachodzie, w środę od 3-5 st. na północy do 6-8 st. na południu.

Początek lutego (01-04.02.2018) wstępnie przyniesie kontynuację pogody z końca stycznia. Temperatury będą oscylować w granicach 2-8st.

W dniach 5 i 6 lutego chłodniej: w całym kraju temperatury w pobliżu 0 st. oraz opady różnego rodzaju.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W połowie maja prawdopodobne silne ocieplenie i burze. Temperatura wzrośnie powyżej 25 stopni

Już od dłuższego czasu pogoda w naszym kraju jest dość słoneczna z temperaturą oscylującą zazwyczaj w granicach 17-21oC. Póki co w tym roku nie mieliśmy do czynienia z gorącą aurą, ale wszystko …

Pogoda. Majówka z umiarkowanymi temperaturami, miejscami przelotny deszcz i burze

Przez większą część długiego majowego weekendu obszar kraju znajdował się będzie w zasięgu wału wyżowego rozciągającego się znad Atlantyku po wschodnią część kontynentu. Dopiero we wtorek (03.05.2022) może zaznaczyć się wpływ niżu …

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

W niedzielę możliwe burze. Ostatni tydzień kwietnia dość ciepły, ale ze zmienną pogodą

Kwiecień to miesiąc, w którym w Polsce zaczyna się sezon burzowy. Jak na razie w tym roku mieliśmy aktywne elektrycznie burze już zimą, ale po bardzo długiej przerwie pierwszy poważny incydent wiosną …