Prognoza 16 dniowa: już niedługo możliwy atak zimy!

Weekend przyniósł dość wysokie temperatury jak na listopad oraz sporo słońca. Czy mamy szansę żeby ciepła aura została z nami na dłużej? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

We wtorek (07.11.2017) prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na północy i północnym zachodzie duże i umiarkowane. Rano na północnym zachodzie, północy, wschodzie i południowym wschodzie możliwe są mgły, lokalnie utrzymujące się przez większą część dnia. Lokalnie możliwe są opady mżawki. Temperatura maksymalna od 7-8 st. na południowym wschodzie do 9-10 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Trzeci dzień tygodnia (08.11.2017) z zachmurzeniem całkowitym praktycznie w całym kraju, tylko na krańcach południowych duże i umiarkowane. Wszędzie oprócz południa i południowego zachodu możliwe są opady mżawki. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym wschodzie d 9-10 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany wiatr ze wschodnich kierunków. Na wschodzie chwilami może mocniej powiać.

W czwartek (09.11.2017) dużo chmur na wschodzie, północnym wschodzie, w centrum oraz na krańcach południowych, w innych regionach więcej słońca. Rano możliwe mgły. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 5-7 st. na północnym wschodzie oraz w centrum przez 7-8 st. na północy i 8-9 st. na zachodzie do 10-11 st. na południowym wschodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Koniec tygodnia (10-12.11.2017) z dużą ilością chmur i opadów oraz z silnym wiatrem. Temperatura pozostanie bez większych zmian: 5-10 st.

Początek kolejnego tygodnia (13-15.11.2017) chłodniejszy oraz z dużą ilością chmur, a na wschodzie i południu z opadami różnego rodzaju. Na południowym wschodzie może spaść sporo śniegu, białe krajobrazy mogą miejscami pojawić się też na wschodzie. Chwilami może mocniej wiać. W poniedziałek 4-5 st., tylko na zachodzie do 7 st. We wtorek od 1-3 st. na wschodzie przez 3-4 st. w centrum do 6-7 st. na zachodzie. W środę natomiast od 1-3 st. w pasie od Małopolski oraz zachodniego i południowego Podkarpacia przez Mazowsze po północny wschód do 4-5 st. na przeważającym obszarze kraju i 8-10 st. na wschodnich krańcach Lubelskiego.

Druga połowa tygodnia (16-19.11.2017) ze sporą ilością opadów różnego rodzaju i temperaturą bez większych zmian: 0-5 st.

Początek trzeciej dekady listopada (20-22.11.2017) nadal bez większych zmian w pogodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na poniedziałek. Znów bardzo gorąco, lokalnie burze na północnym wschodzie

W poniedziałek nad Polską znajdzie się centrum ośrodka wyżowego, który zapewni dość pogodną aurę. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Poniedziałek (28.06.2021) przywita nas dominacją słońca na niebie na południu i …

Prognoza długoterminowa. Co czeka nas w najbliższych 2 tygodniach?

Jak na razie gorąca aura i niebezpieczne burze dają się nam we znaki. Taki stan trwa z małymi przerwami właściwie od prawie miesiąca i jak się okazuje jeszcze się utrzyma. Jednak na …

Prognoza burz na wtorek 13.07.2021 i noc 13/14.07.2021

We wtorek Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza z południa i południowego wschodu. Burze prawdopodobne będą głównie na północnym wschodzie. Obszar objęty 1 stopniem zagrożenia …

Pogoda na poniedziałek, 5 lipca. Zrobi się gorąco. W wielu regionach pojawią się burze

Nowy tydzień rozpocznie się ociepleniem. W wielu miejscach pojawiać będą się jeszcze przelotne opady deszczu i burze. Na ogół nie powinny być one gwałtowne, tylko na północnym wschodzie prognozujemy większe natężenie burz. …