Prognoza 16 dniowa: już niedługo możliwy atak zimy!

Weekend przyniósł dość wysokie temperatury jak na listopad oraz sporo słońca. Czy mamy szansę żeby ciepła aura została z nami na dłużej? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

We wtorek (07.11.2017) prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na północy i północnym zachodzie duże i umiarkowane. Rano na północnym zachodzie, północy, wschodzie i południowym wschodzie możliwe są mgły, lokalnie utrzymujące się przez większą część dnia. Lokalnie możliwe są opady mżawki. Temperatura maksymalna od 7-8 st. na południowym wschodzie do 9-10 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Trzeci dzień tygodnia (08.11.2017) z zachmurzeniem całkowitym praktycznie w całym kraju, tylko na krańcach południowych duże i umiarkowane. Wszędzie oprócz południa i południowego zachodu możliwe są opady mżawki. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym wschodzie d 9-10 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany wiatr ze wschodnich kierunków. Na wschodzie chwilami może mocniej powiać.

W czwartek (09.11.2017) dużo chmur na wschodzie, północnym wschodzie, w centrum oraz na krańcach południowych, w innych regionach więcej słońca. Rano możliwe mgły. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 5-7 st. na północnym wschodzie oraz w centrum przez 7-8 st. na północy i 8-9 st. na zachodzie do 10-11 st. na południowym wschodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Koniec tygodnia (10-12.11.2017) z dużą ilością chmur i opadów oraz z silnym wiatrem. Temperatura pozostanie bez większych zmian: 5-10 st.

Początek kolejnego tygodnia (13-15.11.2017) chłodniejszy oraz z dużą ilością chmur, a na wschodzie i południu z opadami różnego rodzaju. Na południowym wschodzie może spaść sporo śniegu, białe krajobrazy mogą miejscami pojawić się też na wschodzie. Chwilami może mocniej wiać. W poniedziałek 4-5 st., tylko na zachodzie do 7 st. We wtorek od 1-3 st. na wschodzie przez 3-4 st. w centrum do 6-7 st. na zachodzie. W środę natomiast od 1-3 st. w pasie od Małopolski oraz zachodniego i południowego Podkarpacia przez Mazowsze po północny wschód do 4-5 st. na przeważającym obszarze kraju i 8-10 st. na wschodnich krańcach Lubelskiego.

Druga połowa tygodnia (16-19.11.2017) ze sporą ilością opadów różnego rodzaju i temperaturą bez większych zmian: 0-5 st.

Początek trzeciej dekady listopada (20-22.11.2017) nadal bez większych zmian w pogodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. W najbliższych godzinach czekają nas opady deszczu i burze. Gdzie wystąpią?

Chwilowo po przejściu niżu atmosferycznego, z którym związane były wcześniejsze burze nad naszym krajem stacjonował wyż, który przyniósł sporo słońca. Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach nad Polskę nadejdą kolejne niże, a …

Prognoza na piątek i sobotę. Po gorącej i burzowej pogodzie wyraźnie się ochłodzi

Jak na razie możemy cieszyć się naprawdę ciepłą, wręcz gorącą aurą z niemal bezchmurnym niebem. Wszystko jednak zmieni się już w piątek po przejściu frontu atmosferycznego, który przyniesie także miejscami groźne burze. …

Nadchodzące dni z dość wysoką temperaturą. Miejscami przejdą jednak burze z gradem

W dalszym ciągu na pogodę w Polsce oddziałuje wyż atmosferyczny, którego centrum znajduje się aktualnie w okolicach Litwy. Jednak już w czwartek nad nasz kraj od południa przemieści się niż, dzięki któremu …

Sezon tornad nabiera rozpędu. W Oklahomie przeszła bardzo silna trąba powietrzna

Sezon burzowy w naszym kraju powoli nabiera rozpędu, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych już od dawna występują niszczycielskie burze. Choć tegoroczny sezon tornad nie jest nadzwyczaj intensywny, to zdarzają się groźne incydenty …