Prognoza 16 dniowa: Prawdziwej zimy nadal nie widać!

Poprzednie dni minęły pod znakiem ciepłej i deszczowej pogody. A co czeka nas w najbliższym czasie? Czy może w końcu zacznie się prawdziwa zima? A może też czeka nas kontynuacja pogody z poprzednich? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

W środę (03.01.2018) zachmurzenie duże i umiarkowane wzrastające do całkowitego na wschodzie i południowym wschodzie, po południu zachmurzenie duże i umiarkowane na zachodzie, a w innych regionach całkowite. Na wschodzie i w górach możliwe są początkowo mgły. Z zachodu wędrować będzie strefa ciągłych opadów. Wchodząc bardziej w głąb kraju opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. Na zachodzie możliwe są opady deszczu, a na północy, w centrum i na południu opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem. W górach śniegu i deszczu ze śniegiem. Bez opadów tylko na wschodzie i południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 2-3 st. na północnym wschodzie i 3-4 st. na wschodzie przez 4-5 st. na północy, w centrum i na południu do 7-8 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sekatora południowego w porywach do 30-40 km/h na wschodzie, do 50-60 km/h na zachodzie i północy i na południu. W Tatrach powieje do 100 km/h, w szczytowych partiach tatr nawet do 130-140 km/h. Nad morzem będzie wiać do 70 km/h.

W czwartek (04.01.2018) zachmurzenie duże i umiarkowane na południu, w centrum i na północnym zachodzie, a w innych regionach całkowite. Na północnym zachodzie i na północy możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na północy przez 5-6 st. na wschodzie i południowym wschodzie do 7-8 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z kierunków zachodnich w porywach do 30-40 km/h na wschodzie i południu, do 40-60 km/h na zachodzie i północy.

W drugiej połowie tygodnia (05-07.01.2018) na niebie będzie pojawiać się sporo chmur, ale i słońca tez nie zabraknie, opadów będzie niezbyt dużo (głównie deszczu). Nadal ciepło i wietrzenie. W piątek od 5-6 st. na wschodzie przez 7-8 st. w centrum do 8-9 st. st. na północnym zachodzie i 9-10 st. na zachodzie i południowym zachodzie. W sobotę od 5-6 st. na północy przez 7-8 st. na przeważającym obszarze kraju do 8-10 st. na południu. W niedzielę od 0-2 st. na północy przez 3-4 st. w centrum do 4-5 st. na południowym zachodzie i 7-8 st. na południu.

Koniec pierwszej dekady stycznia (08-10.01.2018) z postępującym ociepleniem. Będzie więcej słońca, a opady jeśli się pojawią to głównie 10 stycznia na zachodzie. W poniedziałek od 0-1 st. na wschodzie i północnym wschodzie przez 1-2 st. w centrum do 2-3 st. na zachodzie i 3-5 st. na południu. We wtorek od 0-1 st. na północnym wschodzie przez 4-6 st. w centrum do 8-10 st. na południu i południowym zachodzie. W środę natomiast od 1-2 st. na północnym wschodzie przez 5-6 st. na przeważającym obszarze kraju do 7-8 st. na południowym wschodzie.

Na początku drugiej dekady stycznia (11-13.01.2018) czeka nas zmienna aura z większą ilością chmur i opadów. W dalszym ciągu będzie ciepło. W poniedziałek od 2-3 st. na północnym wschodzie przez 3-4 st. na północy i 4-5 st. w centrum do 5-7 st. na południu. We wtorek od 1-3 st. na północnym wschodzie do 4-5 st. na przeważającym obszarze kraju. W środę od 2-4 st. na północnym wschodzie do 5-6 st. w innych regionach kraju.

W dniach (14-18.01.2018) dużo opadów deszczu, temperatura w bez większych zmian.

 

 

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W niedzielę możliwe burze. Ostatni tydzień kwietnia dość ciepły, ale ze zmienną pogodą

Kwiecień to miesiąc, w którym w Polsce zaczyna się sezon burzowy. Jak na razie w tym roku mieliśmy aktywne elektrycznie burze już zimą, ale po bardzo długiej przerwie pierwszy poważny incydent wiosną …

Rozległe pożary grasują na Syberii. Duże miasta spowite dymem

Co roku w wielu rejonach świata wybuchają pożary, które obejmują duże obszary. Poza Ameryką Północną, Australią takim rejonem jest często Syberia. Jak się jednak okazuje, tegoroczny sezon pożarowy zaczyna się wcześniej niż …

Sezon tornad nabiera rozpędu. W Oklahomie przeszła bardzo silna trąba powietrzna

Sezon burzowy w naszym kraju powoli nabiera rozpędu, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych już od dawna występują niszczycielskie burze. Choć tegoroczny sezon tornad nie jest nadzwyczaj intensywny, to zdarzają się groźne incydenty …

Prognoza pogody na tydzień 25.04-01.05.2022. Temperatura poniżej normy i sporo przelotnego deszczu

Od dłuższego czasu mieliśmy do do czynienia na terenie kraju ze zmienną pogodą. Temperatura ulegała sporym wahaniom, często przechodziły opady deszczu. W kolejnym tygodniu natomiast będzie cieplej, zwłaszcza na jego początku i …