Prognoza 16 dniowa: Wraca upalna i burzowa pogoda!

Ostatni okres w pogodzie charakteryzował się dość zmienną i chłodniejszą pogodą. Cieplejszych dni nie było zbyt dużo, było też często pochmurno, pojawiały się również opady deszczu. Czy druga połowa czerwca przyniesie w końcu prawdziwe, upalne lato? Jaki będzie początek lipca? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszej najnowszej 16 dniowej prognozie.

Jutrzejszy dzień (19.06) będzie jeszcze cieplejszy niż niedziela. Okazuje się nawet, że na upał nie będziemy musieli długo czekać, bo na zachodzie Polski temperatura sięgnie lokalnie 30/31ºC.  W pozostałej części kraju 27-29ºC. Wszędzie dużo słońca, w wielu miejscach bezchmurnie, lecz poza północną częścią Polski, gdzie możliwe będą lokalne burze.

We wtorek będzie jeszcze goręcej, na zachodzie i południu możliwe nawet 32°C. Temperatura będzie oscylowała na ogół w granicach 28-30°C. Jedynie na północy 23-26ºC, ponieważ tam pojawią się wcześniej burze. Z biegiem godzin będą one się pojawiać również w głębi kraju. Tym razem zjawiska burzowe będą znacznie gwałtowniejsze.

Środa przyniesie nam odpoczynek od wysokich temperatur, jednak ochłodzenie nie będzie bardzo poważne, a i tak w całym kraju będzie bardzo słonecznie. Na południu będzie najcieplej, bo do 25ºC, w centrum, na zachodzie i wschodzie 21-23ºC. Na północy kraju 18-21ºC.

W czwartym dniu tygodnia czeka nas ponowne ocieplenie, zwłaszcza na zachodzie. Tam może być 25-29ºC, wszędzie powyżej 20ºC, na wschodzie 23-25ºC. Późnym wieczorem z nad Niemiec mogą wejść do Polski silne burze, którym może towarzyszyć silny wiatr, opady gradu, a nawet istnieje ryzyko zejścia trąby powietrznej.

Piątek to kolejny ciepły dzień, w którym będzie ciepło oraz pojawi się dużo słońca. Na południu może być maksymalnie 29ºC, w pozostałych rejonach 23-27ºC.

Także weekend minie nam z wysoką temperaturą. W sobotę maksymalnie do 31ºC na południu Polski, na zachodzie i wschodzie do 28/29ºC. Najzimniej będzie na północy – od 23ºC do 25ºC. W niedzielę minimalnie chłodniej, wszędzie 1/2ºC mniej jak w dzień poprzedni. W te dwa dni niemal w całym kraju bezchmurnie.

Nowy tydzień to kontynuacja gorącej pogody. W poniedziałek maksymalnie nawet do 33ºC na zachodzie, a w pozostałej części Polski 29-31ºC. W dodatku zachmurzenie będzie bardzo znikome, jedynie piętra wysokiego, jeśli w ogóle się pojawi.

Wtorek jeszcze cieplejszy, temperatura wzrośnie nawet do 35ºC! Tak będzie w centrum, a w całej Polsce wystąpi upał. Jednakże od zachodu wkroczą do nas zjawiska burzowe, które będą przemieszczać się na wschód i będą mogły występować także w nocy (na wschodzie).

W środę się ochłodzi, ale i tak wtedy będzie gorąco, bo temperatura będzie oscylowała w granicach 26-29ºC. Zachmurzenie jedynie na krańcach zachodnich. Od czwartku znów będzie się ocieplać, i to dość gwałtownie. Czeka nas w ten dzień bezchmurna pogoda, a temperatura będzie wyrównana na całym rejonie naszego kraju. Na południu kraju maksymalnie 33/34ºC, w pozostałych obszarach 28-32ºC. Piątek oraz weekend to kontuuacja upalnej i burzowej pogody. Temperatury mogą przekroczyć nawet 35 stopni! Początek kolejnego tygodnia (poniedziałek i wtorek) da nam lekkie oziębienie. Maksymalnie może być 23/24ºC, pojawią się wtedy przelotne opady deszczu oraz większe zachmurzenie z przejaśnieniami.

Podsumowując, czeka nas na prawdę gorąca aura. Przez następne dwa tygodnie będziemy mogli odnieść wrażanie, że jest środek lata. Nie zabraknie też silniejszych burz.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Duże ocieplenie i burze w następnym tygodniu. Temperatura przekroczy 25 stopni

Początek maja przyniósł dość wysoką temperaturę i sporo słońca. Poza tym wystąpiły lokalne burze, które punktowo okazał się dość silne przynosząc intensywne opady deszczu, opady drobnego gradu oraz silny wiatr. Jak się …

W niedzielę możliwe burze. Ostatni tydzień kwietnia dość ciepły, ale ze zmienną pogodą

Kwiecień to miesiąc, w którym w Polsce zaczyna się sezon burzowy. Jak na razie w tym roku mieliśmy aktywne elektrycznie burze już zimą, ale po bardzo długiej przerwie pierwszy poważny incydent wiosną …

Prognoza na piątek i sobotę. Po gorącej i burzowej pogodzie wyraźnie się ochłodzi

Jak na razie możemy cieszyć się naprawdę ciepłą, wręcz gorącą aurą z niemal bezchmurnym niebem. Wszystko jednak zmieni się już w piątek po przejściu frontu atmosferycznego, który przyniesie także miejscami groźne burze. …

Prognoza długoterminowa. Ciąg dalszy ocieplenia. Miejscami wystąpią burze

Aktualnie w naszej części kontynenty panuje spokojna i wyżowa pogoda. Co prawda, w kolejnych dniach punktowo pojawiać się będą komórki burzowe, to jednak zachmurzenie z reguły okaże się znikome, a temperatura dość …