Prognoza 16 dniowa: Wraca upalna i burzowa pogoda!

Ostatni okres w pogodzie charakteryzował się dość zmienną i chłodniejszą pogodą. Cieplejszych dni nie było zbyt dużo, było też często pochmurno, pojawiały się również opady deszczu. Czy druga połowa czerwca przyniesie w końcu prawdziwe, upalne lato? Jaki będzie początek lipca? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszej najnowszej 16 dniowej prognozie.

Jutrzejszy dzień (19.06) będzie jeszcze cieplejszy niż niedziela. Okazuje się nawet, że na upał nie będziemy musieli długo czekać, bo na zachodzie Polski temperatura sięgnie lokalnie 30/31ºC.  W pozostałej części kraju 27-29ºC. Wszędzie dużo słońca, w wielu miejscach bezchmurnie, lecz poza północną częścią Polski, gdzie możliwe będą lokalne burze.

We wtorek będzie jeszcze goręcej, na zachodzie i południu możliwe nawet 32°C. Temperatura będzie oscylowała na ogół w granicach 28-30°C. Jedynie na północy 23-26ºC, ponieważ tam pojawią się wcześniej burze. Z biegiem godzin będą one się pojawiać również w głębi kraju. Tym razem zjawiska burzowe będą znacznie gwałtowniejsze.

Środa przyniesie nam odpoczynek od wysokich temperatur, jednak ochłodzenie nie będzie bardzo poważne, a i tak w całym kraju będzie bardzo słonecznie. Na południu będzie najcieplej, bo do 25ºC, w centrum, na zachodzie i wschodzie 21-23ºC. Na północy kraju 18-21ºC.

W czwartym dniu tygodnia czeka nas ponowne ocieplenie, zwłaszcza na zachodzie. Tam może być 25-29ºC, wszędzie powyżej 20ºC, na wschodzie 23-25ºC. Późnym wieczorem z nad Niemiec mogą wejść do Polski silne burze, którym może towarzyszyć silny wiatr, opady gradu, a nawet istnieje ryzyko zejścia trąby powietrznej.

Piątek to kolejny ciepły dzień, w którym będzie ciepło oraz pojawi się dużo słońca. Na południu może być maksymalnie 29ºC, w pozostałych rejonach 23-27ºC.

Także weekend minie nam z wysoką temperaturą. W sobotę maksymalnie do 31ºC na południu Polski, na zachodzie i wschodzie do 28/29ºC. Najzimniej będzie na północy – od 23ºC do 25ºC. W niedzielę minimalnie chłodniej, wszędzie 1/2ºC mniej jak w dzień poprzedni. W te dwa dni niemal w całym kraju bezchmurnie.

Nowy tydzień to kontynuacja gorącej pogody. W poniedziałek maksymalnie nawet do 33ºC na zachodzie, a w pozostałej części Polski 29-31ºC. W dodatku zachmurzenie będzie bardzo znikome, jedynie piętra wysokiego, jeśli w ogóle się pojawi.

Wtorek jeszcze cieplejszy, temperatura wzrośnie nawet do 35ºC! Tak będzie w centrum, a w całej Polsce wystąpi upał. Jednakże od zachodu wkroczą do nas zjawiska burzowe, które będą przemieszczać się na wschód i będą mogły występować także w nocy (na wschodzie).

W środę się ochłodzi, ale i tak wtedy będzie gorąco, bo temperatura będzie oscylowała w granicach 26-29ºC. Zachmurzenie jedynie na krańcach zachodnich. Od czwartku znów będzie się ocieplać, i to dość gwałtownie. Czeka nas w ten dzień bezchmurna pogoda, a temperatura będzie wyrównana na całym rejonie naszego kraju. Na południu kraju maksymalnie 33/34ºC, w pozostałych obszarach 28-32ºC. Piątek oraz weekend to kontuuacja upalnej i burzowej pogody. Temperatury mogą przekroczyć nawet 35 stopni! Początek kolejnego tygodnia (poniedziałek i wtorek) da nam lekkie oziębienie. Maksymalnie może być 23/24ºC, pojawią się wtedy przelotne opady deszczu oraz większe zachmurzenie z przejaśnieniami.

Podsumowując, czeka nas na prawdę gorąca aura. Przez następne dwa tygodnie będziemy mogli odnieść wrażanie, że jest środek lata. Nie zabraknie też silniejszych burz.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza burz na środę 07.07.2021 i noc 07/08.07.2021

Dzisiaj nad Polską znajdować będzie się pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. Kontrast termiczny pomiędzy zachodnią, a centralną Polską będzie bardzo duży. Burze miejscami będą gwałtowne i mogą wyrządzić szkody. …

Pogoda na piątek, 9 lipca. Przed nami burzowy dzień. Na wschodzie nadal upał do 33 stopni

W piątek pofalowany front przemieści się nad regiony wschodnie, dodatkowo może na nim powstać kolejny mezoskalowy ośrodek niskiego ciśnienia. Powietrze zwrotnikowe zalegać będzie jeszcze nad wschodnią częścią kraju, a nad większość regionów …

Pogoda na poniedziałek, 5 lipca. Zrobi się gorąco. W wielu regionach pojawią się burze

Nowy tydzień rozpocznie się ociepleniem. W wielu miejscach pojawiać będą się jeszcze przelotne opady deszczu i burze. Na ogół nie powinny być one gwałtowne, tylko na północnym wschodzie prognozujemy większe natężenie burz. …

Niebezpieczne burze na południowym wschodzie w niedzielę. Wystąpią zalania i podtopienia

Jak na razie niedziela będzie ostatnim dniem z gwałtownymi burzami w Polsce. Kolejne dni przyniosą uspokojenie pogody, ale zapewne nie na długo. Niestety prognozowane burze powodować będą zalania oraz podtopienia. Możliwe będą …