Prognoza 16 dniowa: Zmienna i burzowa pogoda

Za nami kolejny tydzień, który przyniósł w Polsce wiosenną pogodę. W niedzielę nad Polską centralną przeszły gwałtowne burze. Co czeka nas w najbliższym czasie? Tego dowiecie się z najnowszej prognozy 16 dniowej.

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie przeważnie zachmurzenie umiarkowane, więcej chmur na zachodzie i początkowo na wschodzie. Wieczorem na krańcach zachodnich możliwe są przelotne opady deszczu i słabe burze. Temperatura maksymalna od 17-19 st. na krańcach północnych i 20-21 st. na północy przez 21-22 st. na zachodzie i 22-23 st. w centrum do 24-25 st. na południowym wschodzie i 25-26 st. na południowym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane od zachodu stopniowo wzrastające do dużego, tylko na wschodzie przez całą noc umiarkowane. Na północnym zachodzie i częściowo na zachodzie możliwe są przelotne opady deszczu, a początkowo lokalnie burze. Nad ranem od południowego zachodu nad Śląsk może wejść większa strefa umiarkowanych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 7-8 st. na krańcach północno wschodnich i 10-11 st. na północy, północnym wschodzie i wschodzie przez 12-13 st. w centrum do 13-14 st. na południowym wschodzie i południowym zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, mocniej może chwilami powiać na północnym i południowym zachodzie.

We wtorek zachmurzenie duże okresami umiarkowane. Na zachodzie, południu, w centrum oraz częściowo na północy i północnym zachodzie możliwe są silne burze z ulewnym deszczem, opadami gradu do 3-4 cm oraz wiatrem do 100 km/h. Będą też niewielkie szanse na trąby powietrzne. Burzą mogą być aktywne elektrycznie. Temperatura maksymalna od 22-23 st. na zachodzie i 23-24 st. na północy  do 26-27 st. na pozostałym obszarze kraju, na południowym wschodzie lokalnie do 28 st. Powieje umiarkowany południowo wschodni wiatr, mocniej może powiać chwilami na północnym zachodzie i częściowo na północy.

Środa przyniesie trochę chmur, ale i słońce będzie się pojawiać. Na zachodzie i północy możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 17-18 st. na zachodzie i północy przez 20-21 st. na przeważającym obszarze kraju do 22-23 st. na wschodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego, mocniej chwilami powieje na zachodzie.

Druga połowa tygodnia rozpocznie się pogodnie i niezbyt ciepło: od 17-19 st. na północy do 21-22 st. na pozostałym obszarze kraju. Przelotne opady deszczu możliwe są na północy. W kolejnych dniach znowu zrobi się gorąco i burzowo: będzie przeważnie od około 24 do 27-28 st. Chłodniej tylko w niedzielę na północnym wschodzie i północy 19-21 st.

Pierwsza połowa kolejnego tygodnia (12-14.06) minie pod znakiem sporej ilości chmur, postępującego dużego ochłodzenia i silniejszego wiatru. Miejscami możliwe są opady deszczu, a na południu, wschodzie i w centrum na początku drugiej połowy tygodnia także burze. Poniedziałek będzie jeszcze dość ciepły: od 17-20 st. na północnym i południowym zachodzie przez 20-22 st. w centrum do 23-25 st. na wschodzie i północnym wschodzie oraz 28-30 st. na południu, w wtorek już dużo chłodniej: od 11-13 st. na północy przez 16-18 st. w centrum do 19 st. na południu i 20 st. na południowym wschodzie.

W drugiej połowie tygodnia (15-18.06) początkowo nadal będzie chłodno. W piątek zacznie się robić cieplej: od 17 st. na północy przez 18-20 st. na przeważającym obszarze kraju do 21 st. na południu i do 26 st. na Podkarpaciu. Weekend gorący, jednak nie wszędzie. Sobota 16-20 st. na północy przez 25-26 st. na przeważającym obszarze kraju do 28-30 st. na południowym wschodzie. W niedzielę od 15-20 st. na północy i północnym zachodzie przez 25-27 st. na południowym zachodzie i północnym wschodzie oraz 29 st. w centrum do 30-33 st. na południowym wschodzie. Będzie też trochę opadów i burz zwłaszcza w weekend.

19 i 20 czerwca ponownie ochłodzi się i nadal będzie sporo opadów deszczu i burz. Podsumowując przez nadchodzące dni czeka nas zmienna pogoda, będą dni gorące, ale też i zimne, nie zabraknie także burz.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 18-24.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Będzie zarówno duże ocieplenie, ale też pod koniec tygodnia nadejdzie silne ochłodzenie. Opady deszczu będą występować znacznie częściej niż dotychczas. Poniedziałek (18.10.2021) przywita nas dominacją …

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …

Alert pogodowy. W czwartek i piątek przejdzie wichura, możliwe porywy dochodzące do 90 km/h!

Od jakiegoś czasu jesteśmy pod wpływem niżów atmosferycznych przemieszczających się w północnej części Europy. Już w najbliższy czwartek oraz piątek jeden z nich mocno zbliży się do Polski i przyniesie silne porywy …