W środę komórki burzowe powstawać będą w chłodniejszej masie polarno morskiej. Zjawiska możliwe będą we wschodniej, południowej a także częściowo centralnej Polsce.
Obszar możliwości burz (kolor zielony): W trakcie dnia prognozuje się pojawienie niskiej chwiejności termodynamicznej CAPE do 100-400 j/g. Obecny będzie stromy gradient pionowy w atmosferze, a także spore nagromadzenie wilgoci. Od godzin okołopołudniowych zacznie się rozwijać konwekcja, która objawiać się ma sporą ilością komórek opadowych i burzowych. Burze nie będą silne, na ogół będą krótkotrwałe. Najlepsze warunki do rozwoju burz wystąpią w Małopolsce, Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie.
W czasie burz występować będą ulewne opady deszczu do 10-20 mm, drobny grad o średnicy do 1-1,5 cm oraz porywy wiatru do 50-60 km/h. Zjawiska burzowe prognozowane są od godzin wczesno popołudniowych, zanikać zaczną pod wieczór.
Legenda prognozy oraz bardziej szczegółowa mapa dostępna jest w zakładce prognoza burz. Radar opadów można śledzić tutaj, a detektor burz w tym miejscu.
Pamiętaj! Prognoza przewiduje jedynie obszar nad którym mogą wystąpić burze o danej sile. Zjawisko to jest lokalne i nie musi wystąpić w twoim rejonie.