Prognoza długoterminowa. Co nas czeka na przełomie lutego i marca?

Luty dotychczas zapisywał się dominacją ciepłej aury i częstymi opadami. Zima objawiała się wyłącznie w postaci pojedynczych incydentów. A jakiej pogody możemy się spodziewać do końca lutego i na początku marca?

Koniec obecnej dekady (16-20.02.2022) lutego minie z dużym zróżnicowaniem i wahaniami temperatury.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 17.02.2022

Będę regiony w których będziemy mogli na termometrach zobaczyć około 2oC, ale też takie gdzie zanotujemy nawet do 13oC. W tym okresie dokuczać na będą też wichury.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 19.02.2022

A jak będzie z opadami w tym okresie? Padać będzie często i obficie, zarówno deszcz jak i śnieg. Przeważać jednak będą opady deszczu.

Prognozowane przez model GFS zachmurzenie i opady na 17.02.2022, 9:00

Koniec lutego (21-28.02.2022) zapiszę się ciepło, a nawet bardzo ciepło. Pierwsze dni okresu mogą przynieść ochłodzenie. Temperatury mogą wówczas oscylować w przedziale 0-5oC.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 22.02.2022

W dalszej części tego okresu wyraźnie się ociepli i na termometrach będziemy mogli zaobserwować wartości z przedziału 5-10oC. A w jego końcówce możemy w większej części kraju zanotować temperatury dochodzące do 15oC, a lokalnie nawet do 17oC.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 28.02.2022

Opadów w tym terminie będzie wyraźnie mniej niż do tej pory. Padać będzie głównie w pierwszych dniach tego okresu i mogą być to opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W kolejnych dniach opadów będzie niewiele i będą to przede wszystkim opady deszczu.

Prognozowane przez model GFS zachmurzenie i opady na 27.02.2022

Pierwsza dekada marca (01-10.03.2022) również zapisze się ciepło, bowiem temperatura oscylować będzie przeważnie w pobliżu 7-8oC, a w cieplejsze może wzrastać do około 15oC. Jednak w końcówce okresu, głównie na wschodzie może się ochłodzić do 0-2oC.

Prognozowana przez model GFS temperatura Maksymalna na 01.03.2022

W dekadzie tej opadów ponownie będzie niewiele. Opady występować będą głównie na początku i końcu tego okresu. Padać będzie głównie deszcz. W okresie tym władze nad pogodą w kraju mają sprawować wyże.

Prognozowane przez model GFS zachmurzenie i opady na 02.03.2022

Podsumowując przełom lutego i marca zapowiada się z dominacją wiosennej aury, a zima objawiać się może w postaci pojedynczych incydentów. Opadów będzie mniej niż było do tej pory. Wyjątek będą stanowiły tylko najbliższe dni.

Prognozowana przez model CFS suma opadów do11.03.2022, 00:00

Powyższa prognoza ma charakter wyłącznie orientacyjny i ukazuje najbardziej prawdopodobny trend w pogodzie. O wszelkich zmianach będziemy państwa informować w naszych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Czeka nas przelotny deszcz i lokalne burze. Kiedy nastąpi kolejne ocieplenie?

Z załamaniem pogody, które miało miejsce w piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę związany był niż atmosferyczny, który będzie wpływał na pogodę w Polsce jeszcze w niedzielę. Jak się …

Prognoza długoterminowa. Duże ocieplenie i burze w następnym tygodniu. Temperatura przekroczy 25 stopni

Początek maja przyniósł dość wysoką temperaturę i sporo słońca. Poza tym wystąpiły lokalne burze, które punktowo okazał się dość silne przynosząc intensywne opady deszczu, opady drobnego gradu oraz silny wiatr. Jak się …

Pożary szaleją w Rosji i w Nowym Meksyku. Tysiące mieszkańców zostało ewakuowanych

Wysokie wartości temperatury, susza oraz silny wiatr to połączenie, które bardzo mocno sprzyja powstawaniu pożarów. Właśnie takie warunki panują obecnie w dość znacznej części Rosji oraz w Nowym Meksyku, co też przełożyło …

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …