Prognoza długoterminowa. Częste wahania temperatury. Możliwe kolejne silne burze w Polsce

Przez długi czas mieliśmy do czynienia z gorącą i słoneczną aurę. W czasie przerw od upałów i tak pogorszenie pogody trwało tylko chwilowo i nie było zbyt odczuwalne.

Niestety teraz czeka nas sporo chmur, przelotnego deszczu i burz, ale następnie nadejdą też piękne i słoneczne dni.

Przez pierwsze dni sierpnia temperatura będzie oscylowała w granicach 20-25oC i wystąpi wiele przelotnych opadów deszczu. Również będzie pochmurnie, choć pojawi się sporo przejaśnień.

Ponadto możliwe będą miejscami burze, zwłaszcza w poniedziałek na wschodzie (02.08.2021) i we wtorek na południu (03.08.2021). Za to w czwartek (04.08.2021) możliwe są na wschodzie nawet o gwałtowniejszym przebiegu.

Temperatura maksymalna w środę, 4 sierpnia

Ocieplać i wypogadzać zacznie się w weekend, gdzie na termometrach ujrzymy wartości dochodzące do 30oC. Wówczas pojawi się mniej chmur i opadów deszczu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-6.png
Temperatura maksymalna w niedzielę, 8 sierpnia

Do końca pierwszego tygodnia sierpnia spadnie naprawdę sporo deszczu, zwłaszcza na zachodzie oraz wschodzie. Tam spodziewamy się z reguły kolejno 30-40 i 40-50 litrów na metr kwadratowy. Za to na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie spadnie nawet 60-70 litrów.

Suma opadowa do końca pierwszego tygodnia sierpnia

Po szybkim ochłodzeniu na początku drugiego tygodnia miesiąca znów wyraźnie się ociepli. Najpierw jednak czeka nas sporo deszczu w poniedziałek (09.08.2021), choć wystąpi głównie na wschodzie Polski.

Ponadto właśnie tam i na północy pojawią się burze, ale nie będą one silne. Poza tym temperatura wzrośnie do niespełna 17-21oC na przeważającym obszarze.

Spodziewana temperatura w poniedziałek, 9 sierpnia

Po tym dniu temperatura znacząco wzrośnie. Już we wtorek (10.08.2021) wzrośnie ona do 23-26oC, choć będzie jeszcze dość pochmurnie z przelotnymi opadami. Na wschodzie za to będą mogły pojawić się kolejne burze.

Podobnie będzie również w środę (11.08.2021), czyli bardzo ciepło, bo 23-27oC i także burzowo na wschodzie. Tym razem chmur już będzie mniej. Systematyczne ocieplenie będzie miało kulminację prawdopodobnie w piątek (13.08.2021).

Spodziewana temperatura maksymalna w piątek,13 sierpnia

Wówczas na termometrach ujrzymy nawet 26-30oC, choć miejscami wystąpią znowu zjawiska burzowe. Niemniej jednak zachmurzenie powinno być wtedy znacznie mniejsze. Kolejne kilka dni okażą się bardzo podobne do siebie.

Południe będzie nieco chłodniejsze i bardziej pochmurne, a reszta kraju gorąca i bardziej słoneczna. Ponadto cały czas będą mogły mieć miejsce lokalne burze. W tym pierwszym rejonie zanotujemy na ogół 20-24oC, a w drugim nawet 26-30oC.

Spodziewana temperatura maksymalna w niedzielę, 15 sierpnia

Taki stan w pogodzie potrwa zapewne trochę później niż do połowy miesiąca. Do tego czasu spadnie bardzo dużo wody.

Tylko w centrum nie będzie ich tak dużo, bo prognozujemy około 20-40 litrów. Na południu możliwe są nawet sumy opadowe wynoszące aż 100-120 litrów co jest znacznie większą wartością niż średnio przez cały miesiąc.

Spodziewana suma opadowa do połowy miesiąca

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Potężne ulewy nad Polską. Możliwe zalania i podtopienia. Będzie również bardzo chłodno

Po dość ciepłym weekendzie wraz z początkiem nowego tygodnia nadjedzie silne załamanie pogody. Czekają nas ulewy, silny wiatr i niskie temperatury. Będziemy mogli poczuć powiew prawdziwie jesiennej aury. Pierwsze opady oraz burze …

Pogoda na weekend. Dość pochmurnie i deszczowo, ale pojawią się przejaśnienia. Lokalnie możliwe burze

W dalszym ciągu nad naszym krajem pogoda jest jak na sierpień chłodna, pochmurna i deszczowa. Niestety tak będzie również w nadchodzący weekend, ale wystąpi więcej przejaśnień. Ponadto będą mogły wystąpić lokalnie zjawiska …

Kolejne godziny z ulewami i burzami. Najwięcej deszczu spadnie w centrum. Możliwe zalania i podtopienia

Od wczoraj (30.08.2021) nad regionami, centralnymi i północnymi przechodzą intensywne opady deszczu. We wtorek również czekają nas ulewy, a także burze. Intensywne opady przynosi ośrodek niżowy, którego centrum wczoraj w południe znajdowało …

Pogoda na wtorek, 24 sierpnia. Nadal chłodno i deszczowo. Ulewy mogą powodować zalania

We wtorek, niż który przyniósł załamanie pogody w poniedziałek będzie wędrował dalej na wschód, a od północnego zachodu obszar będzie dostawał się pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum ulokowanym w rejonie Wysp …