Prognoza długoterminowa. Mróz w nocy pozostanie z nami na dłużej. Kiedy nadejdzie ocieplenie?

W ostatnim czasie aura nad Polską jest spokojna, ale chłodna, zwłaszcza nocami. Przymrozki niekiedy okazywały się solidne i sięgały niemal -10oC. Jak się okazuje, najbliższe dni również przyniosą zimne noce, choć za jakiś czas prawdopodobnie przyjdzie ocieplenie.

Obecna sytuacja baryczna

W piątek (04.03.2022) na przeważającej części kraju zachmurzenie okaże się duże. Na wschodzie może miejscami być całkowite, a na północnym zachodzie małe bądź umiarkowane. Poza tym w pasie centralnym i częściowo na południu oraz na wschodzie punktowo popada śnieg, deszcz i deszcz ze śniegiem.

Zachmurzenie i opady w piątek, 4 marca

Temperatura wzrośnie maksymalnie do 1-3oC na wschodzie i na południu oraz do 2-5oC w pozostałej części Polski.

Sobota (05.03.2022) przyniesie poprawę aury. Opady śniegu wystąpią lokalnie jedynie na południu, jednak zachmurzenie wciąż w przeważającym obszarze kraju okaże się duże lub całkowite. Za to na północy pojawią się nieco większe przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady w sobotę, 5 marca

Temperatura także nie będzie zbyt wysoka. Termometry wskażą od 0-2oC na wschodzie przez 1-3oC w centrum do 2-4oC na zachodzie.

W niedzielę (06.03.2022) nastąpi dalsza poprawa pogody. Umiarkowane i duże zachmurzenie pojawi się jedynie w centrum oraz częściowo na zachodzie i południu. Ponadto opady zanikną.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 6 marca

Zrobi się też minimalnie cieplej. Spodziewamy się maksymalnie 2-3oC na wschodzie oraz 3-5oC na zachodzie.

W poniedziałek (07.03.2022) sporo chmur pojawi się z reguły na wschodzie i w centrum. Tam wystąpią też słabe i lokalne opady deszczu. Mimo to wszędzie wystąpią przejaśnienia. W ten dzień czeka nas wyraźne ocieplenie, bowiem temperatura maksymalna wyniesie od 3-5oC na wschodzie do 4-7oC w centrum i na zachodzie.

We wtorek (08.03.2022) czeka nas bardzo podobna pogoda. Tym razem najwięcej chmur pojawi się w centrum, na północy oraz południu. Tam wystąpią też przelotne i słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna we wtorek, 8 marca

Termometry wskażą podobną temperaturę co w poniedziałek. Prognozujemy maksymalnie od 2-4oC na wschodzie przez 3-5oC w centrum do 5-7oC na zachodzie.

W środę (09.03.2022) najpewniej znów się rozpogodzi. Sporo chmur wraz z lekkim i miejscowym śniegiem będą miały miejsce na południowym wschodzie. Poza tym zachmurzenie okaże się na ogół małe lub umiarkowane.

Temperatura maksymalna w środę, 9 marca

Termometry wskażą zróżnicowaną temperaturę. Na wschodzie oscylować będzie w granicach 1-3oC na wschodzie, 2-5oC w centrum oraz 5-7oC na zachodzie.

W czwartek (10.03.2022) również będzie słonecznie, choć na południowym wschodzie wciąż powinny zalegać chmury wraz z punktowym śniegiem.

Temperatura maksymalna w czwartek, 10 marca

Temperatura maksymalna również w ten dzień okaże się zróżnicowana, bowiem wyniesie od 0-2oC na wschodzie przez 1-4oC w centrum do 4-6oC na zachodzie.

Do tego momenty cały czas w nocy będzie bardzo zimno, bowiem przymrozki mogą sięgać do -6/-5oC w przeważającej części Polski. Istnieje szansa, że w okolicach 11-12 marca znacznie się ociepli i w końcu nad naszym krajem pojawią się dwucyfrowe wartości temperatury. Automatycznie przymrozki by zelżały.

Póki co jednak przeważa scenariusz z kontynuacją wcześniejszej aury, czyli z temperaturą rzędu 3-6oC w dzień oraz -5/-4oC w nocy. Z kolei zachmurzenie powinno utrzymać się na niewielkim poziomie.

Temperatura maksymalna w sobotę, 12 marca

Wyraźne ocieplenie zapewne nastąpi w okolicy połowy miesiąca, więc prędzej czy później zobaczymy na termometrach wartości dwucyfrowe.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po...

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają...