Prognoza długoterminowa. Mróz w nocy pozostanie z nami na dłużej. Kiedy nadejdzie ocieplenie?

W ostatnim czasie aura nad Polską jest spokojna, ale chłodna, zwłaszcza nocami. Przymrozki niekiedy okazywały się solidne i sięgały niemal -10oC. Jak się okazuje, najbliższe dni również przyniosą zimne noce, choć za jakiś czas prawdopodobnie przyjdzie ocieplenie.

Obecna sytuacja baryczna

W piątek (04.03.2022) na przeważającej części kraju zachmurzenie okaże się duże. Na wschodzie może miejscami być całkowite, a na północnym zachodzie małe bądź umiarkowane. Poza tym w pasie centralnym i częściowo na południu oraz na wschodzie punktowo popada śnieg, deszcz i deszcz ze śniegiem.

Zachmurzenie i opady w piątek, 4 marca

Temperatura wzrośnie maksymalnie do 1-3oC na wschodzie i na południu oraz do 2-5oC w pozostałej części Polski.

Sobota (05.03.2022) przyniesie poprawę aury. Opady śniegu wystąpią lokalnie jedynie na południu, jednak zachmurzenie wciąż w przeważającym obszarze kraju okaże się duże lub całkowite. Za to na północy pojawią się nieco większe przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady w sobotę, 5 marca

Temperatura także nie będzie zbyt wysoka. Termometry wskażą od 0-2oC na wschodzie przez 1-3oC w centrum do 2-4oC na zachodzie.

W niedzielę (06.03.2022) nastąpi dalsza poprawa pogody. Umiarkowane i duże zachmurzenie pojawi się jedynie w centrum oraz częściowo na zachodzie i południu. Ponadto opady zanikną.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 6 marca

Zrobi się też minimalnie cieplej. Spodziewamy się maksymalnie 2-3oC na wschodzie oraz 3-5oC na zachodzie.

W poniedziałek (07.03.2022) sporo chmur pojawi się z reguły na wschodzie i w centrum. Tam wystąpią też słabe i lokalne opady deszczu. Mimo to wszędzie wystąpią przejaśnienia. W ten dzień czeka nas wyraźne ocieplenie, bowiem temperatura maksymalna wyniesie od 3-5oC na wschodzie do 4-7oC w centrum i na zachodzie.

We wtorek (08.03.2022) czeka nas bardzo podobna pogoda. Tym razem najwięcej chmur pojawi się w centrum, na północy oraz południu. Tam wystąpią też przelotne i słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna we wtorek, 8 marca

Termometry wskażą podobną temperaturę co w poniedziałek. Prognozujemy maksymalnie od 2-4oC na wschodzie przez 3-5oC w centrum do 5-7oC na zachodzie.

W środę (09.03.2022) najpewniej znów się rozpogodzi. Sporo chmur wraz z lekkim i miejscowym śniegiem będą miały miejsce na południowym wschodzie. Poza tym zachmurzenie okaże się na ogół małe lub umiarkowane.

Temperatura maksymalna w środę, 9 marca

Termometry wskażą zróżnicowaną temperaturę. Na wschodzie oscylować będzie w granicach 1-3oC na wschodzie, 2-5oC w centrum oraz 5-7oC na zachodzie.

W czwartek (10.03.2022) również będzie słonecznie, choć na południowym wschodzie wciąż powinny zalegać chmury wraz z punktowym śniegiem.

Temperatura maksymalna w czwartek, 10 marca

Temperatura maksymalna również w ten dzień okaże się zróżnicowana, bowiem wyniesie od 0-2oC na wschodzie przez 1-4oC w centrum do 4-6oC na zachodzie.

Do tego momenty cały czas w nocy będzie bardzo zimno, bowiem przymrozki mogą sięgać do -6/-5oC w przeważającej części Polski. Istnieje szansa, że w okolicach 11-12 marca znacznie się ociepli i w końcu nad naszym krajem pojawią się dwucyfrowe wartości temperatury. Automatycznie przymrozki by zelżały.

Póki co jednak przeważa scenariusz z kontynuacją wcześniejszej aury, czyli z temperaturą rzędu 3-6oC w dzień oraz -5/-4oC w nocy. Z kolei zachmurzenie powinno utrzymać się na niewielkim poziomie.

Temperatura maksymalna w sobotę, 12 marca

Wyraźne ocieplenie zapewne nastąpi w okolicy połowy miesiąca, więc prędzej czy później zobaczymy na termometrach wartości dwucyfrowe.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.02.2023. Ciepło, wietrznie i deszczowo. Ochłodzenie możliwe w weekend

W nadchodzącym tygodniu dominować będą ośrodki niżowe, które przyniosą dość wysokie temperatury, ale też częste opady, głównie deszczu oraz silny wiatr. Poniedziałek (20.02.2023) rozpocznie się dominacją chmur. Większe rozpogodzenia tylko na południowym …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Prognoza pogody na tydzień 27.02-05.03.2023. Chłodne noce i niewiele opadów

W nadchodzącym tygodniu czeka nas przedwiosenna aura z temperaturą wahającą się między 0-5oC oraz opadami różnego rodzaju, których nie będzie ich dużo. Nieco cieplej zrobi się dopiero w drugiej połowie tygodnia. Poniedziałek …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …