Prognoza długoterminowa. Na termometrach pojawią się wysokie temperatury, ale doskwierać będzie susza

Jak wspominaliśmy w ostatnich prognozach, Europę obecnie zdominowały wyże. Najmocniejszy z nich znajduje się bardzo blisko naszego kraju, a ciśnienie sięga do około 1049 hPa. Choć zapewnia to słoneczną pogodę, to tak wysokie wartości na barometrach mogą powodować gorsze samopoczucie.

W następnych dniach ciśnienie się obniży, ale nadal będzie wysokie, a to oznacza ładną i ciepła aurę przez długi czas. Niestety susza wciąż będzie jeszcze trochę trwała, choć pod koniec miesiąca widać wilgotniejszą i zimniejszą pogodę.

Sytuacja baryczna w niedzielę, 20 marca

W poniedziałek (21.03.2022) wszędzie będzie bezchmurnie. Przymrozki co prawda wciąż będą występować, ale powinny ograniczyć się głównie do południowych obszarów kraju.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 21 marca

W ten dzień czeka nas też drobne ocieplenie. Spodziewamy się bowiem od 9-11oC na południowym wschodzie przez 10-12oC w przeważającej części Polski do 11-13oC na zachodzie.

Wtorek (22.03.2022) zapisze się pod znakiem wyraźnego ocieplenia. Wzrost temperatury będzie już bardzo dobrze odczuwalny, a niebo tak jak w poniedziałek okaże się bezchmurne. Ponadto przymrozki powinny już odpuścić.

Temperatura maksymalna we wtorek, 22 marca

Wówczas temperatura w dzień będzie dochodziła do około 12-15oC na wschodzie, do 13-16oC w centrum oraz do 14-18oC na zachodzie.

Środa (23.03.2022) przyniesie jak na razie najwyższą temperaturę w tym roku. Po raz pierwszy możemy na termometrach ujrzeć 20oC, choć tylko na zachodzie. Co istotne, w dalszym ciągu nie wystąpią ani opady, ani chmury.

Temperatura maksymalna w środę, 23 marca

Temperatura maksymalna wyniesie od 14-17oC we wschodnich rejonach kraju, przez 16-18oC w centrum do 17-20oC na zachodnich obszarach. Tam miejscami może być jeszcze nieco cieplej.

Czwartek (24.03.2022) choć okaże się również ciepły, to jednak temperatura nie będzie tak wysoka, jak dzień wcześniej. W dalszym ciągu niebo będzie bezchmurne, choć możliwe, że na wschodzie wystąpi bardzo małe zachmurzenie.

Temperatura maksymalna w czwartek, 24 marca

Termometry wskażą już dość zróżnicowaną temperaturę. Wyniesie ona maksymalnie od 10-13oC na północnym wschodzie przez 13-16oC na przeważającej części Polski do 15-18oC na zachodzie.

W kolejnych dniach pogoda minimalnie się zepsuje. W piątek (25.03.2022) wzrośnie zachmurzenie, a miejscami niewykluczone będą słabe opady deszczu. Mimo to, wciąż w wielu rejonach będzie słonecznie. Temperatura również pozostanie na dość przyjemnym poziomie.

Opady spodziewane w piątek, 25 marca

Termometry w ten dzień zarejestrują na wschodzie około 11-13oC, a na zachodzie i w centrum około 12-14oC. Ponadto na wybrzeżu może nieco wzmóc się wiatr i w porywach dochodzić może do 30-50 km/h.

W sobotę (26.03.2022) prawdopodobnie znów bez opadów. W ten dzień zachmurzenie może jeszcze wzrosnąć, choć przejaśnienia też będą miały miejsce.

Temperatura okaże się właściwie identyczna jak ta w piątek, więc cały czas będzie ona dość wysoka.

Następne dwa dni miną najpewniej pod znakiem znów bezchmurnej lub chociaż słonecznej aury. Temperatura znowu wzrośnie do około 14-17oC na wschodzie oraz do 15-19oC w pozostałej części Polski.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 28 marca

Znów możliwe będzie osiągnięcie wartości 20oC na zachodzie naszego kraju. Mniej więcej we wtorek, 30 marca pogoda zacznie się psuć i trochę ochłodzi się. Temperatura tylko gdzieniegdzie będzie przekraczała 10oC oraz przyjdą opady deszczu.

Przykładowa szacowana temperatura maksymalna w środę, 30 marca

Niewykluczone, że przez kilka dni w niektórych obszarach nie będzie nawet przekraczała 5oC w ciągu dnia. Co więcej, może wtedy powrócić dość silny wiatr, choć nie będzie on tak mocny by generował zniszczenia jak to miało miejsce w styczniu i w lutym.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 11-17.09.2023. Nadchodzą zmiany. Pojawią się opady i burze

W nadchodzącym tygodniu czekają nas zmiany w pogodzie. Pojawi się nieco więcej chmur i opadów, wystąpią też wahania temperatury. Tylko na początku tygodnia utrzyma się jeszcze pogodna aura i gorąco. W poniedziałek …

Pogoda na weekend. Nadchodzą zmiany. Pojawi się deszcz, a temperatura spadnie

W weekend czekają nas zmiany w pogodzie. Władzę nad pogodą początkowo przejmie ośrodek niżowy przemieszczający się znad Atlantyku nad Skandynawię, jednak już w niedzielę ponownie zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu, którego …

Pogoda na tydzień 02-08.10.2023. Więcej opadów i zmienna temperatura

Wraz z końcem września letnia aura dobiegła końca. Na początku października pogoda będzie stawać coraz bardziej jesienna. Będzie coraz chłodniej, ciepłe dni będą coraz rzadziej występować. Pojawi się też więcej opadów deszczu, …

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …