Prognoza długoterminowa. Najpierw silne ulewy, ale potem wreszcie nadejdzie poprawa pogody i ocieplenie

Pochmurnych i deszczowych dni w naszym kraju wciąż w wielu miejscach jest dość dużo. Temperatura ponadto nie przekracza na ogół 20oC, co jak na końcówkę lata jest i tak niską wartością. Na szczęście już niedługo aura wyraźnie się zmieni na lepsze, choć potem znów możliwe będą ulewy.

Póki jednak pogoda się poprawi, czekają nad dwa deszczowe dni. We wtorek (31.08.2021) właściwie będzie padać wszędzie i przelotnie, a w rejonie od Mazur przez Polskę centralną i Śląsk spadnie bardzo dużo deszczu.

W ciągu doby na południu spadnie miejscami około 40 mm, więc mogą pojawić się podtopienia. Tam też mogą wystąpić słabe burze. Dzień później popada już tylko we wschodniej części kraju.

Rozmieszczenie silnych opadów we wtorek, 31 sierpnia

Na większe przejaśnienia można liczyć w te dwa dni głównie na zachodzie i północy, zwłaszcza 1 września.

Temperatura będzie oscylować na granicy 15-20oC w zależności od rozłożenia opadów, a w środę na zachodzie może być już 22/23oC.

Temperatura maksymalna w czwartek, 2 września

Początek miesiąca przyniesie więc rozpogodzenia i już w czwartek (02.09.2021) będzie bardzo słonecznie poza wschodem kraju. Tam może jeszcze punktowo i słabo popadać, a temperatura maksymalnie wzrośnie od 17-19oC na wschodzie przez 18-21oC w centrum do nawet 20-24oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w piątek, 3 września

W piątek (03.09.2021) już wszędzie zachmurzenie będzie małe lub będzie bezchmurnie. Ponadto jeszcze się ociepli, bowiem spodziewamy się od 19-21oC na wschodzie przez 20-23oC w centrum do 22-26oC na zachodzie.

Sobota (04.09.2021) również będzie słoneczna. Temperatura jednak okaże się nieco niższa, bo termometry wskażą 16-21oC w przeważającej części Polski. Tylko na południu będzie nieco cieplej.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 5 września

W niedzielę (05.09.2021) temperatura wyrówna się w całym kraju i prognozujemy od 17-19oC na wschodzie i w centrum do 18-21oC na zachodzie. Także ten dzień przyniesie wszędzie mnóstwo słońca.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 6 września

W następny dzień (06.09.2021) nastąpi znaczące ocieplenie. Znów wszędzie będzie bardzo małe zachmurzenie, a stacje meteorologiczne wskażą 19-21oC na północnym wschodzie, 21-25oC w przeważającej części Polski oraz 24-27oC na południu i na zachodzie.

Niestety później, bo już we wtorek (07.09.2021) nastąpi pogorszenie pogody.

Spodziewane opady we wtorek, 7 września

Przez południową połowę kraju zapewne przejdą silne opady deszczu przez co zachmurzenie niemal wszędzie będzie bardzo duże. Temperatura wyniesie tam 14-18oC, a na północy 17-21oC.

W następny dzień (08.09.2021) padać powinno już tylko na południowym wschodzie, a poza tym będzie dość pogodnie. Rozkład temperatury będzie podobny, bo na południowym wschodzie 13-17oC, a na pozostałym obszarze 17-22oC.

Temperatura maksymalna w piątek, 10 września

W kolejnych dniach wszędzie będzie słonecznie, ale już nie tak ciepło. W zasadzie przez kilka dni nie powinny pojawić się opady, zachmurzenie będzie małe.

Temperatura maksymalna ustabilizuje się na poziomie 15-17oC na wschodzie i 17-20oC na zachodzie. Stopniowo będzie się ocieplać i w okolicach połowy miesiąca możliwe będą znów wyższe temperatury.

Suma opadowa do 10 września

Do tego czasu, zwłaszcza na południu spadnie sporo deszczu. Na ogół spodziewamy się 40-70 mm, ale Małopolsce i na Śląsku może spaść nawet 100-150 mm wody.

Warto zaznaczyć, że sytuacja po załamaniu pogody w okolicy 7 wrześnie jest jeszcze dość niepewna, ale na cieplejsze dni jest i tak spora szansa.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Góry zasypał śnieg. Zima przyszła do Tatr i Karkonoszy

Śnieg w najwyższych partiach Tatr może padać właściwie w każdej porze roku, choć często na większą skalę spada on dopiero we wrześniu bądź październiku. Jak się okazuje, w tym roku biały puch …

Prognoza długoterminowa. Przed nami zimne i deszczowe dni

Póki co, wrzesień przynosi nam dość niską temperaturę wraz ze stosunkowo niewielką ilością deszczu. W nadchodzącym okresie się to zmieni, bowiem czekają nas częste opady, a dodatkowo temperatura jeszcze się obniży. W …

Prognoza długoterminowa na październik. Czy wrócą jeszcze ciepłe dni?

Wrzesień minął pod znakiem dominacji ośrodków niżowych, które przynosiły częste opady deszczu i niskie temperatury. Nocami miejscami pojawiały się pierwsze przymrozki. Przed nami październik. Czego możemy się spodziewać w tym miesiącu? Czy …

Prognoza długoterminowa. Chwilowe ocieplenie, a potem jeszcze większe oziębienie. Jak będzie z opadami?

Bezpośredni wpływ na aktualną pogodę ma niż baryczny, który umiejscowił się na wschód od naszego kraju. Zaciąga on tym samym chłodne powietrze z północy, a także przynosi przelotne opady deszczu w wielu …