Prognoza długoterminowa. Najpierw silne ulewy, ale potem wreszcie nadejdzie poprawa pogody i ocieplenie

Pochmurnych i deszczowych dni w naszym kraju wciąż w wielu miejscach jest dość dużo. Temperatura ponadto nie przekracza na ogół 20oC, co jak na końcówkę lata jest i tak niską wartością. Na szczęście już niedługo aura wyraźnie się zmieni na lepsze, choć potem znów możliwe będą ulewy.

Póki jednak pogoda się poprawi, czekają nad dwa deszczowe dni. We wtorek (31.08.2021) właściwie będzie padać wszędzie i przelotnie, a w rejonie od Mazur przez Polskę centralną i Śląsk spadnie bardzo dużo deszczu.

W ciągu doby na południu spadnie miejscami około 40 mm, więc mogą pojawić się podtopienia. Tam też mogą wystąpić słabe burze. Dzień później popada już tylko we wschodniej części kraju.

Rozmieszczenie silnych opadów we wtorek, 31 sierpnia

Na większe przejaśnienia można liczyć w te dwa dni głównie na zachodzie i północy, zwłaszcza 1 września.

Temperatura będzie oscylować na granicy 15-20oC w zależności od rozłożenia opadów, a w środę na zachodzie może być już 22/23oC.

Temperatura maksymalna w czwartek, 2 września

Początek miesiąca przyniesie więc rozpogodzenia i już w czwartek (02.09.2021) będzie bardzo słonecznie poza wschodem kraju. Tam może jeszcze punktowo i słabo popadać, a temperatura maksymalnie wzrośnie od 17-19oC na wschodzie przez 18-21oC w centrum do nawet 20-24oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w piątek, 3 września

W piątek (03.09.2021) już wszędzie zachmurzenie będzie małe lub będzie bezchmurnie. Ponadto jeszcze się ociepli, bowiem spodziewamy się od 19-21oC na wschodzie przez 20-23oC w centrum do 22-26oC na zachodzie.

Sobota (04.09.2021) również będzie słoneczna. Temperatura jednak okaże się nieco niższa, bo termometry wskażą 16-21oC w przeważającej części Polski. Tylko na południu będzie nieco cieplej.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 5 września

W niedzielę (05.09.2021) temperatura wyrówna się w całym kraju i prognozujemy od 17-19oC na wschodzie i w centrum do 18-21oC na zachodzie. Także ten dzień przyniesie wszędzie mnóstwo słońca.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 6 września

W następny dzień (06.09.2021) nastąpi znaczące ocieplenie. Znów wszędzie będzie bardzo małe zachmurzenie, a stacje meteorologiczne wskażą 19-21oC na północnym wschodzie, 21-25oC w przeważającej części Polski oraz 24-27oC na południu i na zachodzie.

Niestety później, bo już we wtorek (07.09.2021) nastąpi pogorszenie pogody.

Spodziewane opady we wtorek, 7 września

Przez południową połowę kraju zapewne przejdą silne opady deszczu przez co zachmurzenie niemal wszędzie będzie bardzo duże. Temperatura wyniesie tam 14-18oC, a na północy 17-21oC.

W następny dzień (08.09.2021) padać powinno już tylko na południowym wschodzie, a poza tym będzie dość pogodnie. Rozkład temperatury będzie podobny, bo na południowym wschodzie 13-17oC, a na pozostałym obszarze 17-22oC.

Temperatura maksymalna w piątek, 10 września

W kolejnych dniach wszędzie będzie słonecznie, ale już nie tak ciepło. W zasadzie przez kilka dni nie powinny pojawić się opady, zachmurzenie będzie małe.

Temperatura maksymalna ustabilizuje się na poziomie 15-17oC na wschodzie i 17-20oC na zachodzie. Stopniowo będzie się ocieplać i w okolicach połowy miesiąca możliwe będą znów wyższe temperatury.

Suma opadowa do 10 września

Do tego czasu, zwłaszcza na południu spadnie sporo deszczu. Na ogół spodziewamy się 40-70 mm, ale Małopolsce i na Śląsku może spaść nawet 100-150 mm wody.

Warto zaznaczyć, że sytuacja po załamaniu pogody w okolicy 7 wrześnie jest jeszcze dość niepewna, ale na cieplejsze dni jest i tak spora szansa.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na kolejne dni. Kontynuacja niskiej temperatury, deszczu i burz. W górach możliwe opady śniegu

Środa w naszym kraju okazała się na ogół pogoda, ale dość chłodna. Padało jedynie na północy, ale w następnych dniach opady deszczu powrócą na przeważającą część kraju. Niestety w dalszym ciągu temperatura …

Na południu Kujaw przeszła trąba powietrzna. Zobacz niesamowite zdjęcia i nagrania

Piątkowy dzień (27.08.2021) przyniósł dość pochmurną pogodę, ale pojawiły się też przejaśnienia. Nad naszym krajem powstały, bowiem komórki konwekcyjne, które przynosiły też przelotne opady deszczu. Jak się okazało jedna z nich wytworzyła …

Pogoda na weekend. Dość pochmurnie i deszczowo, ale pojawią się przejaśnienia. Lokalnie możliwe burze

W dalszym ciągu nad naszym krajem pogoda jest jak na sierpień chłodna, pochmurna i deszczowa. Niestety tak będzie również w nadchodzący weekend, ale wystąpi więcej przejaśnień. Ponadto będą mogły wystąpić lokalnie zjawiska …

Pogoda na czwartek, 9 września. Kolejny bardzo ciepły i słoneczny dzień

W czwartek pogodę w kraju w dalszym ciągu będzie kształtował będzie silny ośrodek wyżowy znad wschodniej Europy. Napływać będzie ciepłe powietrze z południa. Czwartek (09.09.2021) rozpocznie się dominacją słońca na niebie. W …