Prognoza długoterminowa. Przed nami chłodny i deszczowy okres. Czy wrócą jeszcze wysokie temperatury?

Pierwsza dekada września zapisała się w postaci dość rześkiej oraz gdzieniegdzie burzowej aury. Ponadto na sam jej koniec w wielu rejonach doświadczamy silnych opadów deszczu.

Jak się okazuje, ze względu na obecność niżu za wschodnią granicą, pochmurna i dość deszczowa pogoda utrzyma się z nami na dłużej. Poza tym na solidne ocieplenia musimy jeszcze trochę poczekać, najpewniej do trzeciej dekady miesiąca.

Sytuacja baryczna w niedzielę, 11 września

W niedzielę (11.09.2022) na zachodzie i częściowo w centrum pojawią się przejaśnienia, które lokalnie okażą się spore. Za to na wschodzie zachmurzenie będzie całkowite.

W tych pierwszych rejonach prognozujemy miejscowe oraz przelotne komórki opadowe, a w ostatnim zalegać będą jeszcze opady ciągłego deszczu.

Zachmurzenie i opady w niedzielę, 11 września

Temperatura maksymalna wyniesie wówczas od zaledwie 8-13oC na północnym wschodzie przez 14-18oC na wschodzie i w centrum do 17-21oC na zachodzie.

W poniedziałek (12.09.2022) czeka nas dość podobna aura co w niedzielę. Znów na wschodnich krańcach mogą jeszcze występować opady, choć już o znacznie mniejszej intensywności i o charakterze bardzo lokalnym.

Na zachodzie także punktowo popada, ale jeszcze mniej niż dzień wcześniej. Ponadto poza wschodem Polski w wielu miejscach wystąpi wiele chwil ze słońcem.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 12 września

Temperatura sięgnie maksymalnie tylko 8-14oC na wschodnich rubieżach, 14-18oC w dość wąskiej strefie przejściowej oraz 18-21oC w pozostałej części naszego kraju.

Wtorek (13.09.2022) przyniesie więcej chmur, choć głównie piętra średniego i wysokiego, a nie jak wcześniej niskiego.

Dzięki temu opady niemal nie wystąpią, a ewentualny słaby deszcz pojawi się na północnym zachodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek, 13 września

Termometry wskażą w ten dzień maksymalnie od 14-18oC na wschodzie przez 17-21oC w centrum oraz do 20-22oC na zachodzie.

W środę (14.09.2022) znów doświadczymy mocniejszych opadów deszczu, najpewniej na dość znacznym rejonie Polski.

Nie jest jeszcze do końca pewne gdzie przejdzie wówczas strefa opadów, choć najprawdopodobniej przemieści się ona z zachodu na północny wschód.

Zachmurzenie i opady w środę, 14 września

Ze względu na deszcz, temperatura nieco się obniży, bowiem wyniesie ona 13-17oC w rejonach centralnych oraz 17-21oC na zachodzie i wschodzie.

Czwartek (15.09.2022) przyniesie poprawę pogody, choć gdzieniegdzie na południu i w centrum będą mogły pojawić się dość silne opady. Ponadto zachmurzenie przeważnie okażę się całkowite oraz duże.

Temperatura maksymalna w czwartek, 15 września

Temperatura w dalszym ciągu nie będzie zbyt wysoka, ponieważ maksymalnie sięgnie 16-18oC na zachodzie i w centrum oraz 17-20oC na wschodzie.

W kolejnych dniach cały czas dominować będzie spore zachmurzenie z lokalnymi przejaśnieniami wraz z przelotnymi opadami deszczu. Spodziewamy się, że wówczas temperatura jeszcze bardziej się obniży i oscylować będzie w granicach 13-17oC.

Szacowana temperatura maksymalna w niedzielę, 18 września

Opady przede wszystkim dotyczyć będą północnej Polski, choć wystąpią one w zasadzie wszędzie. Taki stan rzeczy powinien potrwać do końca drugiej dekady, a więc około 5 dni.

Szacowane opady we wtorek, 20 września

Na wyraźną poprawę aury poczekamy najpewniej do około 22-24 września, kiedy to temperatura może ponownie wzrosnąć do 25oC wraz z mały zachmurzeniem.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 23-29.01.2023. Kontynuacja lekkiej zimy. Miejscami kolejne opady śniegu

Przed nami pochmurny i mglisty tydzień z częstymi opadami różnego rodzaju oraz temperaturą w większej części kraju wahającą się lekko powyżej 0oC. Poniedziałek (23.01.2023) z przewagą zachmurzenia całkowitego, niewielkie rozpogodzenia tylko na …

Pogoda na tydzień 16-22.01.2023. Przed nami powrót zimy. Gdzie spadnie najwięcej śniegu?

W nadchodzącym tygodniu czekają nas zmiany w pogodzie. W pierwszej jego połowie czeka nas jeszcze ciepła aura z dominacją chmur, lecz od środy czeka nas powrót zimy. Dużych mrozów się nie spodziewamy, …

Prognoza pogody na tydzień 09-15.01.2023. Kolejne dość ciepłe dni z opadami deszczu

W nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej aury. Będzie też dużo chmur i opadów, głównie deszczu. Temperatury nadal będą w większej części kraju znacznie powyżej normy. Poniedziałek (09.01.2023) z dominacją chmur, niewielkie …

Prognoza pogody na tydzień 02-08.01.2023. Powolne ochłodzenie i możliwy powrót zimy

Po rekordowo ciepłym przełomie starego i nowego roku w pierwszym tygodniu stycznia ochłodzi się, lecz nadal temperatura będzie powyżej normy. Dopiero pod koniec tygodnia czeka nas nagłe, duże ochłodzenie. Poniedziałek (02.01.2023) z …