Prognoza długoterminowa. Przed nami ostatnie upały i burze, a potem czeka nas rześka aura

Jak się okazuje, upały zmierzają już do końca. W ostatnich dniach sierpnia doświadczymy jeszcze bardzo wysokich wartości temperatury wraz z burzami, ale następnie znacznie się ochłodzi.

Na początku września czeka nas bowiem rześki okres w pogodzie i tak powinno utrzymywać się przez dość długi czas.

Szacowana anomalia termiczna na początku września

Piątek (26.08.2022) okaże się bezchmurnym dniem w niemal całym kraju.

Jedynie na południowym zachodzie oraz bardzo punktowo na wschodzie mogą wystąpić komórki burzowe. Zanikną one jednak już późnym wieczorem.

Temperatura maksymalna w piątek, 26 sierpnia

Poza tym termometr wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą 26-31oC na północnym wschodzie i południowym zachodzie oraz 30-34oC w pozostałych obszarach.

W sobotę (27.08.2022) również na ogół będzie panować bardzo słoneczna aura.

Tym razem lokalne i przelotne opady wraz z miejscowymi burzami pojawią się na południu Polski oraz na zachodnich krańcach.

Temperatura maksymalna w sobotę, 27 sierpnia

Temperatura maksymalna wyniesie od 25-31oC na zachodzie przez 29-32oC w centrum do 31-34oC na wschodzie.

Niedziela (28.08.2022) przyniesie miejscowe burze i opady już na większym obszarze Polski. Przemieszczać się będą z zachodu na wschód, gdzie dotrą późnym popołudniem bądź wczesnym wieczorem.

Nieść one mogą wiatr przekraczający 70 km/h oraz nawalne opady deszczu. Ponadto spodziewamy się sporego zachmurzenia w pasie od Małopolski przez Ziemię Łódzką, Wielkopolskę po Pomorze.

Zachmurzenie i opady w niedzielę, 28 sierpnia

Stacje meteorologiczne wskażą temperaturę dochodzącą od 20-25oC na zachodzie i w centrum do 25-30oC na wschodzie.

W poniedziałek (29.08.2022) nastąpi dalsze obniżanie się temperatury przy czym na północy kraju będą miały miejsce przelotne opady deszczu.

Zachmurzenie okaże się z reguły umiarkowane, choć będzie ono zmienne.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 29 sierpnia

W ten dzień spodziewamy się, że temperatura sięgnie 18-22oC na północnym zachodzie, 21-24oC na zachodzie i w centrum oraz 23-28oC na wschodzie.

We wtorek (30.08.2022) doświadczymy podobnej pogody co w poniedziałek. Znów na północy pojawią się przelotne opady, choć tym razem będzie ich więcej.

Również większe będzie zachmurzenie, bowiem jedynie na południu prognozujemy bardzo słoneczną aurę przez większość dnia.

Zachmurzenie i opady we wtorek, 30 sierpnia

Temperatura także okaże się podobne, bowiem maksymalnie wyniesie od 19-22oC na północy przez 21-23oC w pasie centralnym do 23-26oC na południu.

Następne dni miną pod znakiem dość rześkiej pogody z lokalnymi i znikomymi opadami deszcz. Temperatura przeważnie osiągać będzie 19-24oC.

Poza tym zachmurzenie przeważnie będzie się zmieniać w ciągu dnia, więc w wielu miejscach pojawi się dużo chwil ze słońcem. Warto zaznaczyć, że może zdarzyć jeden chłodny dzień, najpewniej w piątek (02.09.2022).

Temperatura maksymalna w piątek, 2 września

Wówczas przy sporej ilości chmur i deszczu temperatura powinna oscylować w granicach 14-20oC w niemal całej Polsce.

Najpewniej w kolejnych dniach będziemy doświadczać duże ilości słońca wraz z niezbyt wysoką temperaturą, tak więc upał w tym roku nie powinien już powrócić.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Najbliższe dni z przelotnym deszczem i burzami. Na termometrach nadal niskie wartości

Zarówno w środę, jak i w czwartek obszar kraju będzie pod wpływem rozległego wielocentrycznego ośrodka niżowego, który swym zasięgiem obejmie większą część Europy. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Środa (28.09.2022) …

Nadchodzi duże załamanie pogody. Możliwe ulewy, burze i dość silny wiatr

Panowanie stabilnej, wyżowej pogody dobiega końca. Wał wyżowy, który kształtował pogodę w ostatnim czasie, będzie ustępował coraz bardziej na wschód. Polska zacznie się dostawać pod wpływ niżu, którego centrum jutro w południe …

Prognoza pogody na tydzień 19-25.09.2022. Zimno i sporo przelotnego deszczu

W nadchodzącym tygodniu władzę nad pogodą będą sprawować układy niżowe, które zapewnią częste opady deszczu i będą ściągać chłodne powietrze. Dopiero pod koniec tygodnia czekają nas zmiany, zrobi się cieplej, a opadów …

Zmiany w pogodzie. Nadchodzi duże ocieplenie i niewiele opadów

W najbliższych godzinach czeka nas przebudowa pola barycznego. Niż znad wschodniej części kontynentu, który wpływał na pogodę w ostatnich dniach zaniknie. Obszar kraju dostanie początkowo pod wpływ ośrodka wyżowego, którego centrum jutro …