Prognoza długoterminowa. Przed nami ostatnie upały i burze, a potem czeka nas rześka aura

Jak się okazuje, upały zmierzają już do końca. W ostatnich dniach sierpnia doświadczymy jeszcze bardzo wysokich wartości temperatury wraz z burzami, ale następnie znacznie się ochłodzi.

Na początku września czeka nas bowiem rześki okres w pogodzie i tak powinno utrzymywać się przez dość długi czas.

Szacowana anomalia termiczna na początku września

Piątek (26.08.2022) okaże się bezchmurnym dniem w niemal całym kraju.

Jedynie na południowym zachodzie oraz bardzo punktowo na wschodzie mogą wystąpić komórki burzowe. Zanikną one jednak już późnym wieczorem.

Temperatura maksymalna w piątek, 26 sierpnia

Poza tym termometr wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą 26-31oC na północnym wschodzie i południowym zachodzie oraz 30-34oC w pozostałych obszarach.

W sobotę (27.08.2022) również na ogół będzie panować bardzo słoneczna aura.

Tym razem lokalne i przelotne opady wraz z miejscowymi burzami pojawią się na południu Polski oraz na zachodnich krańcach.

Temperatura maksymalna w sobotę, 27 sierpnia

Temperatura maksymalna wyniesie od 25-31oC na zachodzie przez 29-32oC w centrum do 31-34oC na wschodzie.

Niedziela (28.08.2022) przyniesie miejscowe burze i opady już na większym obszarze Polski. Przemieszczać się będą z zachodu na wschód, gdzie dotrą późnym popołudniem bądź wczesnym wieczorem.

Nieść one mogą wiatr przekraczający 70 km/h oraz nawalne opady deszczu. Ponadto spodziewamy się sporego zachmurzenia w pasie od Małopolski przez Ziemię Łódzką, Wielkopolskę po Pomorze.

Zachmurzenie i opady w niedzielę, 28 sierpnia

Stacje meteorologiczne wskażą temperaturę dochodzącą od 20-25oC na zachodzie i w centrum do 25-30oC na wschodzie.

W poniedziałek (29.08.2022) nastąpi dalsze obniżanie się temperatury przy czym na północy kraju będą miały miejsce przelotne opady deszczu.

Zachmurzenie okaże się z reguły umiarkowane, choć będzie ono zmienne.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 29 sierpnia

W ten dzień spodziewamy się, że temperatura sięgnie 18-22oC na północnym zachodzie, 21-24oC na zachodzie i w centrum oraz 23-28oC na wschodzie.

We wtorek (30.08.2022) doświadczymy podobnej pogody co w poniedziałek. Znów na północy pojawią się przelotne opady, choć tym razem będzie ich więcej.

Również większe będzie zachmurzenie, bowiem jedynie na południu prognozujemy bardzo słoneczną aurę przez większość dnia.

Zachmurzenie i opady we wtorek, 30 sierpnia

Temperatura także okaże się podobne, bowiem maksymalnie wyniesie od 19-22oC na północy przez 21-23oC w pasie centralnym do 23-26oC na południu.

Następne dni miną pod znakiem dość rześkiej pogody z lokalnymi i znikomymi opadami deszcz. Temperatura przeważnie osiągać będzie 19-24oC.

Poza tym zachmurzenie przeważnie będzie się zmieniać w ciągu dnia, więc w wielu miejscach pojawi się dużo chwil ze słońcem. Warto zaznaczyć, że może zdarzyć jeden chłodny dzień, najpewniej w piątek (02.09.2022).

Temperatura maksymalna w piątek, 2 września

Wówczas przy sporej ilości chmur i deszczu temperatura powinna oscylować w granicach 14-20oC w niemal całej Polsce.

Najpewniej w kolejnych dniach będziemy doświadczać duże ilości słońca wraz z niezbyt wysoką temperaturą, tak więc upał w tym roku nie powinien już powrócić.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …