Prognoza pogody na tydzień 04-10.11.2019

Za nami kilkudniowe ochłodzenie. Temperatura minimalna nad ranem i w nocy wyraźnie była niższa niż 0ºC. Gdzieniegdzie spadała nawet poniżej -5ºC na nizinach oraz -10ºC w rejonach podgórskich.  W dzień jednak było wyraźnie na plusie, bo prawie 10ºC. Najbliższe dni miną pod znakiem wyraźnie cieplejszej pogody, jednak na horyzoncie widać akcenty zimowe.

Poniedziałek (04.11.2019) okaże się pochmurny i deszczowy. Opady deszczu przejdą w nocy od południa na północ naszego kraju. W godzinach popołudniowych padać będzie już tylko na wybrzeżu, ale także na wschodzie Polski. Opady będą zanikać. Poza południowym zachodem, gdzie w drugiej części dnia pojawią się większe przejaśnienia zachmurzenie będzie całkowite. Mimo to temperatura będzie wysoka. Wyniesie ona maksymalnie 9-12ºC na północnym zachodzie, 12-15ºC na zachodzie oraz w centrum i 14-17ºC na wschodzie. Silniej też powieje, bo 30-50 km/h, a zwłaszcza na wschodzie.

We wtorek (05.11.2019) deszcz będzie miał miejsce przelotnie i lokalnie na północy i częściowo w centrum. Ponadto silniej popada na Podkarpaciu. Zachmurzenie będzie całkowite i duże, a przejaśnienia będą mogły wystąpić niemal w całej Polsce. Termometry zarejestrują temperaturę maksymalną 9-12ºC na północy i 12-14ºC w pozostałej części naszego kraju. Wciąż będzie dość silnie wiało, zwłaszcza na wybrzeżu. Porywy będą sięgać tam nawet 60 km/h.

Środa (06.11.2019) minie pod znakiem chłodniejszej aury. W dalszym ciągu deszcz będzie padać na północy Polski, choć tym razem również na zachodzie. W tych rejonach będzie też największe zachmurzenie. Z kolei na południu spodziewamy się większej ilości słońca i przeważnie zachmurzenia umiarkowanego oraz małego. W ten dzień prognozujemy temperaturę dochodzącą do 7-10ºC na północy i częściowo na zachodzie oraz 9-12ºC w pozostałych rejonach. Wiatr osłabnie na wybrzeżu, ale w głębi lądu cały czas będzie wiać 30-40 km/h.

Czwartek (07.11.2019) przyniesie niewielkie zmiany w pogodzie. Przede wszystkim padać będzie tym razem na południowym wschodzie, a nie na północy. Tam też będzie większe zachmurzenie. Na ogół będzie bardzo słonecznie, a wiatr już ucichnie.Temperatura mimo to pozostanie właściwie niezmienna względem środy. Nieco cieplej jedynie będzie na zachodzie, bo 9-11ºC.

Piątek (08.11.2019) okaże się znacznie bardziej pochmurny. Zarówno na wschodzie i zachodzie zachmurzenie będzie przeważnie całkowite. Jedynie w centrum pojawi się więcej przejaśnień. Ponadto opady deszczu wystąpią na wschodzie oraz lokalnie na zachodzie. Temperatura będzie dość zróżnicowana. W przeważającej części Polski wyniesie ona maksymalnie 7-10ºC. Jedynie na południu będzie nieco więcej, bo 9-12ºC.

Sobota (09.11.2019) przyniesie zachmurzenie całkowite w zasadzie w całym kraju. Deszcz padać będzie jedynie na południu i częściowo na wschodzie. Jednak przede wszystkim bardzo się ochłodzie. Na północnym wschodzie stacje meteorologiczne zarejestrują temperaturę maksymalną wynoszącą 1-4ºC, w centrum 4-6ºC, a na zachodzie, wschodzie i południu 5-9ºC.

W niedziele (10.11.2019) pojawi się pierwszy atak zimy tego sezonu. Wszędzie będzie zachmurzenie całkowite, a opady śniegu będą mogły przejść przez wschodnie rejony Polski. Wówczas pojawi się całodobowy mróz na znacznej części kraju. Temperatura maksymalna sięgnie od -2ºC do 2ºC na wschodzie i centrum oraz 2-5ºC na południu i zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Środa z intensywnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami

Dziś obszar kraju znajdzie się w zasięgu płytkiego ośrodka niżowego z centrum ulokowany nad Skandynawią. Z zachodu na wschód wędrował będzie chłodny front atmosferyczny. W drugiej części dnia przejściowo Polska zacznie się …

Pogoda. W najbliższych godzinach czekają nas opady deszczu i burze. Gdzie wystąpią?

Chwilowo po przejściu niżu atmosferycznego, z którym związane były wcześniejsze burze nad naszym krajem stacjonował wyż, który przyniósł sporo słońca. Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach nad Polskę nadejdą kolejne niże, a …

Spóźniona „Zimna Zośka”. Najbliższe noce przyniosą przymrozki. Gdzie wystąpią?

Tegoroczny maj póki co zapisuje się jako ciepły, chociaż nie wszędzie. Odchylenie od średniej wieloletniej wskazuje nawet na 2oC na południowym zachodzie. Z kolei na północnym wschodzie około -1oC, więc jest tam …

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …