Prognoza pogody na tydzień 04-10.11.2019

Za nami kilkudniowe ochłodzenie. Temperatura minimalna nad ranem i w nocy wyraźnie była niższa niż 0ºC. Gdzieniegdzie spadała nawet poniżej -5ºC na nizinach oraz -10ºC w rejonach podgórskich.  W dzień jednak było wyraźnie na plusie, bo prawie 10ºC. Najbliższe dni miną pod znakiem wyraźnie cieplejszej pogody, jednak na horyzoncie widać akcenty zimowe.

Poniedziałek (04.11.2019) okaże się pochmurny i deszczowy. Opady deszczu przejdą w nocy od południa na północ naszego kraju. W godzinach popołudniowych padać będzie już tylko na wybrzeżu, ale także na wschodzie Polski. Opady będą zanikać. Poza południowym zachodem, gdzie w drugiej części dnia pojawią się większe przejaśnienia zachmurzenie będzie całkowite. Mimo to temperatura będzie wysoka. Wyniesie ona maksymalnie 9-12ºC na północnym zachodzie, 12-15ºC na zachodzie oraz w centrum i 14-17ºC na wschodzie. Silniej też powieje, bo 30-50 km/h, a zwłaszcza na wschodzie.

We wtorek (05.11.2019) deszcz będzie miał miejsce przelotnie i lokalnie na północy i częściowo w centrum. Ponadto silniej popada na Podkarpaciu. Zachmurzenie będzie całkowite i duże, a przejaśnienia będą mogły wystąpić niemal w całej Polsce. Termometry zarejestrują temperaturę maksymalną 9-12ºC na północy i 12-14ºC w pozostałej części naszego kraju. Wciąż będzie dość silnie wiało, zwłaszcza na wybrzeżu. Porywy będą sięgać tam nawet 60 km/h.

Środa (06.11.2019) minie pod znakiem chłodniejszej aury. W dalszym ciągu deszcz będzie padać na północy Polski, choć tym razem również na zachodzie. W tych rejonach będzie też największe zachmurzenie. Z kolei na południu spodziewamy się większej ilości słońca i przeważnie zachmurzenia umiarkowanego oraz małego. W ten dzień prognozujemy temperaturę dochodzącą do 7-10ºC na północy i częściowo na zachodzie oraz 9-12ºC w pozostałych rejonach. Wiatr osłabnie na wybrzeżu, ale w głębi lądu cały czas będzie wiać 30-40 km/h.

Czwartek (07.11.2019) przyniesie niewielkie zmiany w pogodzie. Przede wszystkim padać będzie tym razem na południowym wschodzie, a nie na północy. Tam też będzie większe zachmurzenie. Na ogół będzie bardzo słonecznie, a wiatr już ucichnie.Temperatura mimo to pozostanie właściwie niezmienna względem środy. Nieco cieplej jedynie będzie na zachodzie, bo 9-11ºC.

Piątek (08.11.2019) okaże się znacznie bardziej pochmurny. Zarówno na wschodzie i zachodzie zachmurzenie będzie przeważnie całkowite. Jedynie w centrum pojawi się więcej przejaśnień. Ponadto opady deszczu wystąpią na wschodzie oraz lokalnie na zachodzie. Temperatura będzie dość zróżnicowana. W przeważającej części Polski wyniesie ona maksymalnie 7-10ºC. Jedynie na południu będzie nieco więcej, bo 9-12ºC.

Sobota (09.11.2019) przyniesie zachmurzenie całkowite w zasadzie w całym kraju. Deszcz padać będzie jedynie na południu i częściowo na wschodzie. Jednak przede wszystkim bardzo się ochłodzie. Na północnym wschodzie stacje meteorologiczne zarejestrują temperaturę maksymalną wynoszącą 1-4ºC, w centrum 4-6ºC, a na zachodzie, wschodzie i południu 5-9ºC.

W niedziele (10.11.2019) pojawi się pierwszy atak zimy tego sezonu. Wszędzie będzie zachmurzenie całkowite, a opady śniegu będą mogły przejść przez wschodnie rejony Polski. Wówczas pojawi się całodobowy mróz na znacznej części kraju. Temperatura maksymalna sięgnie od -2ºC do 2ºC na wschodzie i centrum oraz 2-5ºC na południu i zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek, 22 lipca. Ciepło i sporo słońca na niebie, przelotny deszcz tylko miejscami

Pogoda w Polsce nadal jest kształtowana przez ośrodek wysokiego ciśnienia, który w czwartek po południu znajdzie nad Niemcami. Napływać będzie umiarkowanie ciepła masa powietrza polarno morskiego. Czeka nas kolejny spokojny i dość …

Prognoza pogody na czwartek, 8 lipca. Znów upał do 34 stopni. Na zachodzie silne burze

W środę pogodę w zachodniej części kraju kształtował pofalowany front atmosferyczny. Podobnie będzie również w czwartek. Wspomniany front rozdziela dwie zróżnicowane masy powietrza: wyraźnie chłodniejszą polarną o cechach morskich nad regionami zachodnim …

Już ponad 100 ofiar powodzi w Niemczech i Belgii. Zobacz przerażające nagrania

Silne burze, które przyniosły nawalne opady deszczu spowodowały w Niemczech oraz Belgii powodzie, które dokonały wielu zniszczeń i niestety spowodowały śmierć wielu ludzi. To największa powódź w tych rejonach od wielu lat. …

Wracają burze. Miejscami będą silne. Gdzie będzie najgroźniej?

Poprzedni tydzień minął pod znakiem znacznie stabilniejszej pogody, burze praktycznie nigdzie nie występowały i było chłodniej. W weekend do Polski zaczęły napływać coraz cieplejsze i jednocześnie bardziej wilgotne masy powietrza. W poniedziałek …