Prognoza na tydzień 05-11.03.2018

Zgodnie z naszymi poprzednimi prognozami koniec tygodnia przyniósł ocieplenie. Co czeka nas w kolejnych dniach? Czy to już koniec zimy? O tym poniżej.

Poniedziałek (05.03.2018)

W pierwszy dzień tygodnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i umiarkowane, na zachodzie duże i całkowite, na wschodzie początkowo małe. W Sudetach możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie -2 st.) przez 3-4 st. w centrum do 6-7 st. (lokalnie 8 st.) na zachodzie. Powieje umiarkowany północno zachodni wiatr, mocniej może chwilami powiać nad morzem.

Wtorek (06.03.2018)

We wtorek praktycznie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko miejscami na północny i południu możliwe są rozpogodzenia. Na zachodzie i południowym zachodzie możliwe są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach także samego śniegu. Temperatura maksymalna od 0-2 st. na wschodzie i północnym wschodzie oraz 1-2 st. na południowym wschodzie (na Suwalszczyźnie -1 st.) przez 3-4 st. na przeważającym obszarze kraju do 4-5 st. na północnym zachodzie i południu. Wiać będzie umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr.

Środa (07.03.2018)

Trzeci dzień tygodnia z zachmurzeniem całkowitym prawie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie trochę rozpogodzeń. Miejscami na południowym zachodzie i w centrum możliwe są słabe opady deszczu, a na zachodzie i w centrum także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1-2 st. na północy i 3 st. na zachodzie przez 4-5 st. w centrum do 7-8 st. na południowym wschodzie (lokalnie do 9 st.). Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, mocniej może chwilami powiać nad morzem i na południu.

Czwartek (08.03.2018)

Czwartek z całkowitym zachmurzeniem na przeważającym obszarze kraju, tylko na południu duże i umiarkowane. Lokalnie na północy możliwe są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3-4 st. na północy i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie 1 st.) przez 6-7 st. na przeważającym obszarze kraju do 7-8 st. na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany południowo zachodni wiatr.

Piątek (09.03.2018)

W piątek zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na Pomorzu Wschodnim i Środkowym przez 6-7 st. w centrum, oraz na północnym wschodzie i północnym zachodzie oraz 8-9 st. na zachodzie i południu do 9-10 st. na południowym zachodzie i południowym wschodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora południowego, w górach halny.

Sobota (10.03.2018)

Sobota z zachmurzeniem całkowitym prawie wszędzie, tylko na północy oraz na południu i południowym zachodzie możliwe są rozpogodzenia. W prawie całym kraju możliwe są opady deszczu, tylko na północy bez opadów. Temperatura maksymalna od 3-4 st. na północnym wschodzie i 4-5 st. na północy przez 8-10 st. w centrum do 11-12 st. (lokalnie do 13-14 st.) na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, mocniej może chwilami powiać na południu, w górach halny.

Niedziela (11.03.2018)

W ostatni dzień tygodnia zachmurzenie duże i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie więcej rozpogodzeń. Na zachodzie, południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są intensywne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3-4 st. na północnym zachodzie przez 5-8 st. na północy i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie 2-3 st.) przez 8-10 st. w centrum do 12-14 st. na południu i południowym zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniej, mocniej może chwilami powiać na północy.

W kolejnych dniach nadal ciepło, a miejscami być może pojawią się burze.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …

Już za kilka dni czeka nas kolejne ocieplenie. Jak bardzo może wzrosnąć temperatura?

Ocieplenie, które właśnie minęło przyniosło najwyższe do tej pory wartości temperatury. W środę (11.05.2022) w Słubicach zmierzono aż 28,9oC, więc do upału nie brakowało zbyt wiele. Gorąca pogoda zakończyła się punktowymi i …

W najbliższych godzinach będzie się ocieplać. Temperatura wzrośnie do nawet 28 stopni i pojawią się burze

Obecnie w naszym kraju panuje dość ciepła i słoneczna pogoda. Taką stabilna aurę zapewnia wyż atmosferyczny, którego centrum znajduje się obecnie w pobliżu Polski. W najbliższych godzinach rozmieszczenie układów barycznych zmieni się …

Tornada znów uderzają w USA. Potężna superkomórka burzowa przeszła nad Andover

Sezon tornad w Stanach Zjednoczonych w tym roku póki co nie jest bardzo gwałtowny, choć w ostatnich dniach doszło do groźnych incydentów za sprawą trąb powietrznych i gwałtownych burz. Najwięcej z nich …