Prognoza na tydzień 05-11.03.2018

Zgodnie z naszymi poprzednimi prognozami koniec tygodnia przyniósł ocieplenie. Co czeka nas w kolejnych dniach? Czy to już koniec zimy? O tym poniżej.

Poniedziałek (05.03.2018)

W pierwszy dzień tygodnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i umiarkowane, na zachodzie duże i całkowite, na wschodzie początkowo małe. W Sudetach możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie -2 st.) przez 3-4 st. w centrum do 6-7 st. (lokalnie 8 st.) na zachodzie. Powieje umiarkowany północno zachodni wiatr, mocniej może chwilami powiać nad morzem.

Wtorek (06.03.2018)

We wtorek praktycznie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko miejscami na północny i południu możliwe są rozpogodzenia. Na zachodzie i południowym zachodzie możliwe są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach także samego śniegu. Temperatura maksymalna od 0-2 st. na wschodzie i północnym wschodzie oraz 1-2 st. na południowym wschodzie (na Suwalszczyźnie -1 st.) przez 3-4 st. na przeważającym obszarze kraju do 4-5 st. na północnym zachodzie i południu. Wiać będzie umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr.

Środa (07.03.2018)

Trzeci dzień tygodnia z zachmurzeniem całkowitym prawie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie trochę rozpogodzeń. Miejscami na południowym zachodzie i w centrum możliwe są słabe opady deszczu, a na zachodzie i w centrum także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1-2 st. na północy i 3 st. na zachodzie przez 4-5 st. w centrum do 7-8 st. na południowym wschodzie (lokalnie do 9 st.). Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, mocniej może chwilami powiać nad morzem i na południu.

Czwartek (08.03.2018)

Czwartek z całkowitym zachmurzeniem na przeważającym obszarze kraju, tylko na południu duże i umiarkowane. Lokalnie na północy możliwe są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3-4 st. na północy i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie 1 st.) przez 6-7 st. na przeważającym obszarze kraju do 7-8 st. na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany południowo zachodni wiatr.

Piątek (09.03.2018)

W piątek zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na Pomorzu Wschodnim i Środkowym przez 6-7 st. w centrum, oraz na północnym wschodzie i północnym zachodzie oraz 8-9 st. na zachodzie i południu do 9-10 st. na południowym zachodzie i południowym wschodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora południowego, w górach halny.

Sobota (10.03.2018)

Sobota z zachmurzeniem całkowitym prawie wszędzie, tylko na północy oraz na południu i południowym zachodzie możliwe są rozpogodzenia. W prawie całym kraju możliwe są opady deszczu, tylko na północy bez opadów. Temperatura maksymalna od 3-4 st. na północnym wschodzie i 4-5 st. na północy przez 8-10 st. w centrum do 11-12 st. (lokalnie do 13-14 st.) na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, mocniej może chwilami powiać na południu, w górach halny.

Niedziela (11.03.2018)

W ostatni dzień tygodnia zachmurzenie duże i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie więcej rozpogodzeń. Na zachodzie, południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są intensywne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3-4 st. na północnym zachodzie przez 5-8 st. na północy i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie 2-3 st.) przez 8-10 st. w centrum do 12-14 st. na południu i południowym zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniej, mocniej może chwilami powiać na północy.

W kolejnych dniach nadal ciepło, a miejscami być może pojawią się burze.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza burz na poniedziałek 12.07.2021 i noc 12/13.07.2021

W poniedziałek Polska znajdować będzie się w obszarze z płytką zatoką niskiego ciśnienia przesuwającą się na północ. Napływać będzie gorąca i chwiejna masa powietrza z południowego wschodu. Burze możliwe będą w całym kraju, …

Pogoda nad polskim morzem. Bałtyk wciąż ciepły, ale stopniowo będzie się ochładzał

Na temperaturę wody nad naszym wybrzeżem nie możemy narzekać. Cieplejszy niż zazwyczaj Bałtyk dopisywał odpoczywającym nad polskim morzem turystom przez długi czas. Niestety już w kolejnych dniach temperatura spadnie do mniej komfortowych …

Prognoza długoterminowa. Powrót upału i burz już w najbliższy weekend. Ile potrwa taka pogoda?

Aktualnie pogoda w Polsce znacząco się uspokoiła. Burze nie występują, a temperatura znacząco się obniżyła. Taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, bowiem na horyzoncie jest już następne ocieplenie w trakcie którego …

Nadchodzą potężne ulewy! Miejscami spadnie nawet 100 litrów na metr kwadratowy

Bez wątpienia tegoroczne lato jest bardziej mokre niż zwykle i miejscami obfituje w wysokie sumy opadowe. Co prawda czerwiec nie był jeszcze tak deszczowy, choć miejscami dochodziło do podtopień w czasie przechodzenia …