Prognoza na tydzień 07-13.05.2018

Weekend minął pod znakiem słonecznej i dość ciepłej aury. Na niebie było niewiele chmur i nigdzie nie padało. Wielu z nas chciałoby zapewne żeby taka aura utrzymała się również w nowy tydzień, lecz niestety nadchodzą zmiany w pogodzie. Jakie? O szczegółach dowiedzą się Państwo w dalszej części artykułu. 

Pierwszy dzień nowego tygodnia (07.05.2018) z niewielkim zachmurzeniem, tylko na południowym wschodzie w miarę upływu dnia będzie przybywać chmur. Wieczorem na południowo wschodnich krańcach Lubelszczyzny i wschodnich Podkarpacia możliwe są przelotne opady deszczu i słabe burze. W czasie burz może padać intensywnie. Temperatura maksymalna od 18-20 st. na Podkarpaciu przez 20-21 st. na przeważającym obszarze kraju do 22-23 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Powieje umiarkowany północno wschodni wiatr.

Wtorek (08.05.2018) z większym zachmurzeniem w pasie od Lubelszczyzny i Podkarpacia po Śląsk. W tych regionach możliwe są też burze, a na pozostałym obszarze kraju dużo słońca i bez opadów. W najcieplejszym momencie dnia od 21-22 st. na krańcach północno wschodnich przez 22-23 st. na przeważającym obszarze kraju do 23-24 st. w centrum oraz 24-25 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie umiarkowany, okresami nieco silniejszy północno wschodni wiatr.

Środa (09.05.2018) na północy z większą ilością rozpogodzeń, a na pozostałym obszarze kraju więcej chmur. Wszędzie możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Największe szanse na burze będą w pasie od Podkarpacia i Lubelszczyzny po Śląsk i Ziemię Lubuską. Temperatura maksymalna od 20-21 st. na Podkarpaciu przez 24-25 st. na przeważającym obszarze kraju do 26-27 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami nieco silniejszy wiatr z sektora wschodniego.

Czwartek (10.05.2018) z dużym zachmurzeniem na wschodzie, a na pozostałym obszarze kraju więcej słońca. Miejscami ponownie możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 21-23 st. na południowym wschodzie przez 23-24 st. na północnym wschodzie i w centrum do 25-26 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany, okresami dość silny (zwłaszcza w centrum i częściowo na północy) południowo wschodni wiatr.

W piątek (11.05.2018) sporo chmur na zachodzie, natomiast im dalej na wschód tym więcej rozpogodzeń. Na północnym zachodzie możliwe są opady deszczu, a na południu wschodzie i w centrum opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 13-14 st. na północy Wielkopolski, 17-18 st.na Dolnym Śląsku przez 18-20 st. na zachodzie i 22-23 st. w centrum do 24 st. na wschodzie. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Pierwszy dzień weekendu (12.05.2018) ze sporą ilością chmur, ale będzie też trochę chmur. Lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. W najcieplejszym momencie dnia od 19-21 st. na krańcach południowo zachodnich i 23-24 st. na wschodzie do 24-25 st. na przeważającym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany południowo wschodni wiatr.

Ostatni dzień tygodnia (13.05.2018) z zachmurzeniem dużym na zachodzie, a w innych regionach więcej rozpogodzeń. Miejscami na południu, zachodzie i w centrum możliwe są opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 22-23 st. na wschodzie i zachodzie do 24-25 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje słaby i umiarkowany południowo wschodni wiatr.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W piątek i w sobotę przejdą dwa fronty burzowe. Burze przyniosą silny wiatr i grad. Gdzie wystąpią?

Już od dłuższego czasu w okolicach 20 maja prognozowane było dość groźne załamanie w pogodzie ze względu na przejście frontu chłodnego po wcześniejszym solidnym ociepleniu. Do tej pory niewiadome było czy ów …

Prognoza długoterminowa. Duże ocieplenie i burze w następnym tygodniu. Temperatura przekroczy 25 stopni

Początek maja przyniósł dość wysoką temperaturę i sporo słońca. Poza tym wystąpiły lokalne burze, które punktowo okazał się dość silne przynosząc intensywne opady deszczu, opady drobnego gradu oraz silny wiatr. Jak się …

Pogoda na weekend. Miejscami przelotny deszcz i burze. Na termometrach do 21 stopni

W weekend początkowo obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka niżowego z centrum ulokowanym nad Morzem Barentsa. Nad Polską przejdzie chłodny front z nim związany. Natomiast w niedzielę kraj zacznie się dostawać pod …

Pogoda. Najbliższe dni umiarkowanie ciepłe. Pojawią się przelotne opady deszczu

Obszar kraju znajduje się obecnie w zasięgu rozległego ośrodka wyżowego z centrum ulokowanym w rejonie Wysp Brytyjskich. W ciągu nadchodzących kilkudziesięciu godzin w polu barycznym nad Europą nie spodziewamy się większych zmian. …