Prognoza na tydzień 09-15.04.2018

W ostatnim czasie pogoda jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Na niebie jest dużo słońca, a termometry pokazują wysokie wartości. W niedzielę zgodnie z naszymi prognozami nad Śląskiem, Wielkopolską i Ziemią Lubuską przeszły burze. Poniżej o tym, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

Poniedziałek (09.04.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z dużą ilością słońca, tylko nieco więcej chmur na północy, w centrum i na krańcach południowych. Lokalnie na północy możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Prognoza burz dostępna jest tutaj. Temperatura maksymalna od 19-20 st. na północy i w Wielkopolsce do 22-24 st. na przeważającym obszarze kraju, lokalnie nawet do 25 st. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z sektora południowego do 30-40 km/h, na północnym wschodzie do 40-50 km/h, w górach do 60-80 km/h.

Wtorek (10.04.2018)

We wtorek prawie wszędzie zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy i południu trochę więcej chmur. Na południu, w centrum i miejscami na północnym wschodzie możliwe są opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 12-16 st. nad morzem i 19-22 st. w głębi regionów północnych oraz na południu do 22-23 st. na przeważającym obszarze kraju, na wschodzie lokalnie do 24 st. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. Mocniej może powiać nad morzem i w górach: do 50-60 km/h.

Środa (11.04.2018)

Środa z zachmurzeniem dużym na północy, a w innych regionach dużo słońca, choć trochę chmur też może się pojawić. W pasie od Ziemi Lubuskiej po pogranicze Lubelszczyzny i Podlasia możliwe są opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 14-17 st. nad morzem oraz na północnym wschodzie przez 17-18 st. w głębi regonów północnych przez 20-21 st. w centrum, na południowym zachodzie i na zachodzie do 22-23 st. na południowym wschodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. Mocniej może wiać nad morzem.

Czwartek (12.04.2018)

W czwartek więcej chmur na północy oraz na Lubelszczyźnie, w innych regionach dużo słońca, choć i chmury będą się pojawiać. Lokalnie możliwe są opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 17-20 st. na północy i północnym wschodzie do 22-24 st. na przeważającym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, silniej powiej nad brzegami morza.

Piątek (13.04.2018)

Piątek słoneczny praktycznie w całym kraju, więcej chmur tylko na południowym zachodzie i południu więcej chmur i ta też możliwe są opady deszczu oraz burze. W najcieplejszym momencie dnia od 15-18 st. na północnym wschodzie przez 22-23 st. w centrum do 23-24 st. na południowym zachodzie. Powiej umiarkowany okresami dość silny wiatr z kierunków wschodnich.

Sobota (14.04.2018)

Pierwszy dzień weekendu z zachmurzeniem dużym i całkowitym w prawie całym kraju. Na krańcach zachodnich i południowych możliwe są opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 10-11 st. na Lubelszczyźnie oraz 11-12 st. na północny wschodzie przez 13-14 st. w centrum i na południu do 15-16 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr ze wschodu.

Niedziela (15.04.2018)

W ostatni dzień tygodnia wszędzie dużo chmur. Na południu możliwe są opady deszczu oraz burze. W najcieplejszym momencie dnia od 14-15 st. w pasie od Lubuskiego po centrum kraju przez 16-17 st. na zachodzie do 18-20 st. na północy i południu. Powieje umiarkowany południowo wschodni wiatr.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Chłodno i deszczowo z lokalnymi burzami. Na początku czerwca szansa na ocieplenie

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny maj okaże się umiarkowany pod względem temperatury. Jak na razie na północnym wschodzie jest ona niższa od normy wieloletniej i już się to nie zmieni. Ponadto …

W połowie maja prawdopodobne silne ocieplenie i burze. Temperatura wzrośnie powyżej 25 stopni

Już od dłuższego czasu pogoda w naszym kraju jest dość słoneczna z temperaturą oscylującą zazwyczaj w granicach 17-21oC. Póki co w tym roku nie mieliśmy do czynienia z gorącą aurą, ale wszystko …

Sezon tornad nabiera rozpędu. W Oklahomie przeszła bardzo silna trąba powietrzna

Sezon burzowy w naszym kraju powoli nabiera rozpędu, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych już od dawna występują niszczycielskie burze. Choć tegoroczny sezon tornad nie jest nadzwyczaj intensywny, to zdarzają się groźne incydenty …

Pogoda. W drugiej połowie tygodnia duże ocieplenie i gwałtowne burze. Czy pojawi się upał?

Obecnie obszar kraju jest w zasięgu układu wyżowego znad Skandynawii. Po jego wschodniej stronie nad Polskę spływa powietrze arktyczne. Jednak w już drugiej połowie tygodnia wyż zacznie się przemieszczać nad Bałkany, a …