Prognoza na tydzień 12-18.03.2018

Weekend przyniósł wiosenną aurę na przeważającym obszarze kraju. A czy ocieplenie utrzyma się w nadchodzącym tygodniu? Tego dowiedzą się Państwo poniżej.

Poniedziałek (12.03.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z zachmurzeniem dużym i całkowitym prawie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie, zwłaszcza po południu więcej słońca. Miejscami na wschodzie, południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są opady deszczu. Po południu nad południowy zachód kraju zaczną się nasuwać ciągłe opady. Temperatura maksymalna od 10-12 st. na zachodzie i północnym zachodzie do 15-16 st. na południu, południowym wschodzie, w centrum i częściowo na wschodzie. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr ze zmiennych kierunków. Słabiej powieje na zachodzie i północnym zachodzie.

Wtorek (13.03.2018)

We wtorek zachmurzenie duże i umiarkowane na południu, wschodzie i w centrum, na zachodzie duże i całkowite, a na północny całkowite. Na północy, północnym zachodzie oraz miejscami na zachodzie i w centrum możliwe są opady deszczu. Wieczorem na krańcach północno zachodnich możliwe są burze. Temperatura maksymalna od 5-6 st. nad morzem i 7-10 st. w głębi regionów północnych przez 11-12 st. na przeważającym obszarze kraju do 12-13 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego. Słabiej powieje na południowym wschodzie.

Środa (14.03.2018)

Trzeci dzień tygodnia z zachmurzeniem dużym i całkowitym praktycznie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie więcej rozpogodzeń. Miejscami możliwe są słabe opady deszczu, na Pomorzu Gdańskim także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3-6 st. na północy i 7-8 st. na zachodzie przez 9-10 st. w centrum do 11-12 st. na południowym wschodzie i częściowo na wschodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Czwartek (15.03.2018)

W czwartek wszędzie zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami na wschodzie, południu oraz w centrum możliwe są niewielkie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4-7 st. na północy i północnym wschodzie przez 9-10 st. w centrum do 11-12 st. na Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr, mocniej może chwilami powiać nad morzem.

Piątek (16.03.2018)

Piątek z zachmurzeniem dużym i całkowitym w prawie całym kraju, więcej słońca tylko na północy. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 3-5 st. na wschodzie i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie 1-2 st.) przez 5-7 st. na północy i w centrum do 9-10 st. na zachodzie oraz na południu. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, mocniej może powiać nad morzem.

Sobota (17.03.2018)

W sobotę dużo chmur na południu, a w innych regionach słonecznie. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od -2-(-1) st. na wschodzie przez 0-1 st. w centrum do 3-4 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny północno wschodni wiatr. Na Bałtyku sztorm.

Niedziela (18.03.2018)

W niedzielę wszędzie dużo słońca. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od -4-(-3) st. na południowym wschodzie przez -1-0 st. na przeważającym obszarze kraju do 1 st. na zachodzie i 1-2 st. na północnym zachodzie. Wiał będzie silny wiatr z sektora wschodniego.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na tydzień 29.05-04.06.2023. Umiarkowane temperatury i niewiele opadów

Nadchodzący tydzień zapowiada się pogodnie, deszcz i burze wystąpią miejscami, a temperatury będą osiągać co najwyżej umiarkowane wartości. Najchłodniej na ten moment zapowiada się weekend. W poniedziałek (29.05.2023) na niebie zobaczymy trochę …

Pogoda na tydzień 22-28.05.2023. Zmienna temperatura. Lokalnie przelotny deszcz i burze

Po ciepłym weekendzie z lokalnymi opadami deszczu i burzami w nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda z wahaniami temperatury oraz przelotnym deszczem, a lokalnie może zagrzmieć. W poniedziałek (22.05.2023) na niebie zobaczymy …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …