Prognoza na tydzień 12-18.03.2018

Weekend przyniósł wiosenną aurę na przeważającym obszarze kraju. A czy ocieplenie utrzyma się w nadchodzącym tygodniu? Tego dowiedzą się Państwo poniżej.

Poniedziałek (12.03.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z zachmurzeniem dużym i całkowitym prawie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie, zwłaszcza po południu więcej słońca. Miejscami na wschodzie, południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są opady deszczu. Po południu nad południowy zachód kraju zaczną się nasuwać ciągłe opady. Temperatura maksymalna od 10-12 st. na zachodzie i północnym zachodzie do 15-16 st. na południu, południowym wschodzie, w centrum i częściowo na wschodzie. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr ze zmiennych kierunków. Słabiej powieje na zachodzie i północnym zachodzie.

Wtorek (13.03.2018)

We wtorek zachmurzenie duże i umiarkowane na południu, wschodzie i w centrum, na zachodzie duże i całkowite, a na północny całkowite. Na północy, północnym zachodzie oraz miejscami na zachodzie i w centrum możliwe są opady deszczu. Wieczorem na krańcach północno zachodnich możliwe są burze. Temperatura maksymalna od 5-6 st. nad morzem i 7-10 st. w głębi regionów północnych przez 11-12 st. na przeważającym obszarze kraju do 12-13 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego. Słabiej powieje na południowym wschodzie.

Środa (14.03.2018)

Trzeci dzień tygodnia z zachmurzeniem dużym i całkowitym praktycznie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie więcej rozpogodzeń. Miejscami możliwe są słabe opady deszczu, na Pomorzu Gdańskim także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3-6 st. na północy i 7-8 st. na zachodzie przez 9-10 st. w centrum do 11-12 st. na południowym wschodzie i częściowo na wschodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Czwartek (15.03.2018)

W czwartek wszędzie zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami na wschodzie, południu oraz w centrum możliwe są niewielkie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4-7 st. na północy i północnym wschodzie przez 9-10 st. w centrum do 11-12 st. na Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr, mocniej może chwilami powiać nad morzem.

Piątek (16.03.2018)

Piątek z zachmurzeniem dużym i całkowitym w prawie całym kraju, więcej słońca tylko na północy. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 3-5 st. na wschodzie i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie 1-2 st.) przez 5-7 st. na północy i w centrum do 9-10 st. na zachodzie oraz na południu. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, mocniej może powiać nad morzem.

Sobota (17.03.2018)

W sobotę dużo chmur na południu, a w innych regionach słonecznie. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od -2-(-1) st. na wschodzie przez 0-1 st. w centrum do 3-4 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny północno wschodni wiatr. Na Bałtyku sztorm.

Niedziela (18.03.2018)

W niedzielę wszędzie dużo słońca. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od -4-(-3) st. na południowym wschodzie przez -1-0 st. na przeważającym obszarze kraju do 1 st. na zachodzie i 1-2 st. na północnym zachodzie. Wiał będzie silny wiatr z sektora wschodniego.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na weekend. Po przejściu burz czeka nas chłodna i dość deszczowa pogoda

Jak już wcześniej wspominaliśmy w nocy z piątku na sobotę (20/21.05.2022) nad naszym krajem przejdzie niż baryczny wraz z frontami, który przyniesie groźne zjawiska burzowe. W weekend ów niż będzie w dalszym …

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

Spóźniona „Zimna Zośka”. Najbliższe noce przyniosą przymrozki. Gdzie wystąpią?

Tegoroczny maj póki co zapisuje się jako ciepły, chociaż nie wszędzie. Odchylenie od średniej wieloletniej wskazuje nawet na 2oC na południowym zachodzie. Z kolei na północnym wschodzie około -1oC, więc jest tam …

Pogoda. Po przejściu frontu z burzami ochłodzi się. W piątek zagrzmieć może jeszcze na południu kraju

W końcu temperatura w naszym kraju znacznie wzrosła. Po raz pierwszy w roku przekracza ona 25oC, więc mamy do czynienia z gorącą pogodą. Niestety taki stan rzeczy zakończy się już dzisiaj na …