Prognoza na tydzień 12-18.03.2018

Weekend przyniósł wiosenną aurę na przeważającym obszarze kraju. A czy ocieplenie utrzyma się w nadchodzącym tygodniu? Tego dowiedzą się Państwo poniżej.

Poniedziałek (12.03.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z zachmurzeniem dużym i całkowitym prawie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie, zwłaszcza po południu więcej słońca. Miejscami na wschodzie, południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są opady deszczu. Po południu nad południowy zachód kraju zaczną się nasuwać ciągłe opady. Temperatura maksymalna od 10-12 st. na zachodzie i północnym zachodzie do 15-16 st. na południu, południowym wschodzie, w centrum i częściowo na wschodzie. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr ze zmiennych kierunków. Słabiej powieje na zachodzie i północnym zachodzie.

Wtorek (13.03.2018)

We wtorek zachmurzenie duże i umiarkowane na południu, wschodzie i w centrum, na zachodzie duże i całkowite, a na północny całkowite. Na północy, północnym zachodzie oraz miejscami na zachodzie i w centrum możliwe są opady deszczu. Wieczorem na krańcach północno zachodnich możliwe są burze. Temperatura maksymalna od 5-6 st. nad morzem i 7-10 st. w głębi regionów północnych przez 11-12 st. na przeważającym obszarze kraju do 12-13 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego. Słabiej powieje na południowym wschodzie.

Środa (14.03.2018)

Trzeci dzień tygodnia z zachmurzeniem dużym i całkowitym praktycznie w całym kraju, tylko na południowym wschodzie więcej rozpogodzeń. Miejscami możliwe są słabe opady deszczu, na Pomorzu Gdańskim także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3-6 st. na północy i 7-8 st. na zachodzie przez 9-10 st. w centrum do 11-12 st. na południowym wschodzie i częściowo na wschodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Czwartek (15.03.2018)

W czwartek wszędzie zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami na wschodzie, południu oraz w centrum możliwe są niewielkie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4-7 st. na północy i północnym wschodzie przez 9-10 st. w centrum do 11-12 st. na Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr, mocniej może chwilami powiać nad morzem.

Piątek (16.03.2018)

Piątek z zachmurzeniem dużym i całkowitym w prawie całym kraju, więcej słońca tylko na północy. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 3-5 st. na wschodzie i północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie 1-2 st.) przez 5-7 st. na północy i w centrum do 9-10 st. na zachodzie oraz na południu. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, mocniej może powiać nad morzem.

Sobota (17.03.2018)

W sobotę dużo chmur na południu, a w innych regionach słonecznie. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od -2-(-1) st. na wschodzie przez 0-1 st. w centrum do 3-4 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny północno wschodni wiatr. Na Bałtyku sztorm.

Niedziela (18.03.2018)

W niedzielę wszędzie dużo słońca. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od -4-(-3) st. na południowym wschodzie przez -1-0 st. na przeważającym obszarze kraju do 1 st. na zachodzie i 1-2 st. na północnym zachodzie. Wiał będzie silny wiatr z sektora wschodniego.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek, 22 lipca. Ciepło i sporo słońca na niebie, przelotny deszcz tylko miejscami

Pogoda w Polsce nadal jest kształtowana przez ośrodek wysokiego ciśnienia, który w czwartek po południu znajdzie nad Niemcami. Napływać będzie umiarkowanie ciepła masa powietrza polarno morskiego. Czeka nas kolejny spokojny i dość …

Prognoza burz na środę 07.07.2021 i noc 07/08.07.2021

Dzisiaj nad Polską znajdować będzie się pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. Kontrast termiczny pomiędzy zachodnią, a centralną Polską będzie bardzo duży. Burze miejscami będą gwałtowne i mogą wyrządzić szkody. …

Pogoda na poniedziałek. Znów bardzo gorąco, lokalnie burze na północnym wschodzie

W poniedziałek nad Polską znajdzie się centrum ośrodka wyżowego, który zapewni dość pogodną aurę. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Poniedziałek (28.06.2021) przywita nas dominacją słońca na niebie na południu i …

Prognoza długoterminowa. Silne burze i upał powrócą. Co czeka nas do połowy lipca?

Po zimnym i prawie bez burzowym maju przyszedł gorący czerwiec z bardzo silnymi, miejscami niszczycielskimi burzami. Kontrast między tymi dwoma miesiącami jest bardzo znaczący i wiele osób zadaje sobie pytanie czy lipiec …