Prognoza pogody na tydzień 15-21.07.2019

W dalszym ciągu w Polsce nie panuje typowo letnia pogoda, jaka miała miejsce w czerwcu. Od około dwóch tygodni temperatura nie przekraczała 30ºC, choć w ostatnich dniach zdołała wzrosnąć do ponad 25ºC. Nadchodzący tydzień przyniesie jednak znacznie cieplejsze dni.

Poniedziałek (15.07.2019) okaże się słonecznym dniem w przeważającej części kraju. Zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane. Jedynie na zachodzie duże i całkowite. Od zachodniej granicy  wgłąb Polski będą przemieszczały się lokalne i przelotne opady konwekcyjne. Zanikną jednak późnym popołudniem i wieczorem, kiedy dojdą do centrum. Możliwe będą również słabsze burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-19ºC na Pomorzu Zachodnim przez 20-22ºC w centrum i na wschodzie do 21-25ºC na zachodzie. Punktowo może być 26ºC.

Wtorek (16.07.2019) przyniesie pogorszenie pogody w pasie centralnym i częściowo na południu. Tam wystąpi największe zachmurzenie. Będzie ono duże bądź całkowite. W pozostałym obszarze z reguły umiarkowane. Opady deszczu, które znów będą lokalne i przelotne. Znów będą mogły wystąpić burze. Najwięcej opadów wystąpi w pasie centralnym. Ponadto pojawi się dość silny wiatr z porywami rzędu 30-40 km/h. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 17-20ºC na wschodzie i w centrum do 20-23ºC na zachodzie.

W środę (17.07.2019) Polska podzieli się na dwie strefy pod względem pogody. Pierwsza, w zachodniej połowie kraju będzie miała do czynienia z małym zachmurzeniem i temperaturą rzędu 22-25ºC. Z kolei druga, we wschodniej połowie Polski będzie charakteryzowała się zmiennym zachmurzeniem i przelotnymi oraz miejscowymi opadami deszczu wraz z burzami. Tam termometry wskażą maksymalnie 17-21ºC.

Czwartek (18.07.2019) okaże się cieplejszym dniem. Wciąż jednak będą możliwe opady deszczu i burze. Tym razem wystąpią na krańcach południowych i na północnym wschodzie oraz częściowo w centrum. W pozostałej części naszego kraju będzie słonecznie i sucho. Prognozujemy temperaturę maksymalną od 22-25ºC na wschodzie i w centrum do 24-27ºC na zachodzie.

Piątek (19.07.2019) będzie pierwszym dniem od dość dawna, który może okazać się gdzieniegdzie upalny. Znów będziemy mieli do czynienia z punktowymi burzami. Będą mogły powstać wszędzie poza północnym wschodem. Zachmurzenie będzie zależało od rozmieszczenia komórek burzowych, tak więc również temperatura. Termometry zarejestrują 23-27ºC na wschodzie i w centrum oraz 25-30ºC na zachodzie.

Sobota (20.07.2019) przyniesie jeszcze cieplejszą aurę. Burze wciąż nie będą odpuszczać. Tym razem mogą okazać się gwałtowne. Będą miały miejsce właściwie w identycznych obszarach jak dnia poprzedniego. Temperatura maksymalna wyniesie od 23-27ºC na północy do 26-31ºC w pozostałym rejonie naszego kraju.

Niedziela (21.07.2019) będzie kontynuacją tendencji ocieplającego się powietrza nad Polską. Również będzie kontynuacją występowania burz. Tego dnia będą mogły pojawić się wszędzie. Najmocniejsze okażą się w północnej połowie kraju. Temperatura w wielu miejscach śmiało przekroczy 30ºC, bowiem spodziewamy się od 26-29ºC na północy i krańcach wschodnich do 28-33ºC w pozostałych obszarach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 19-25.09.2022. Zimno i sporo przelotnego deszczu

W nadchodzącym tygodniu władzę nad pogodą będą sprawować układy niżowe, które zapewnią częste opady deszczu i będą ściągać chłodne powietrze. Dopiero pod koniec tygodnia czekają nas zmiany, zrobi się cieplej, a opadów …

Pogoda. Weekend z umiarkowanymi temperaturami, miejscami słabe opady deszczu

W weekend obszar kraju znajdował się będzie w obrębie wału wyżowego rozciągającego się od Północnego Atlantyku przez Skandynawię po Wschodnią Europę. Nad większą część kraju napływać będzie powietrze arktyczne morskie, tylko nad …

Prognoza długoterminowa na wrzesień. Zmienne temperatury i niedużo opadów. Szanse na upał bliskie zera

Ostatnie dni sierpnia przyniosły spore ochłodzenie. Czy we wrześniu mamy szanse na powrót letniej aury? Czy może nadejdzie też jesień? Odpowiedź na te pytania znajdą Państwo poniżej. Pierwsze dni września (01-03.09.2022) miną …

Pogoda. Nadchodzą zimne noce. Niewykluczone przymrozki na nizinach

Tegoroczny wrzesień zapisuje się w przeważającym obszarze jako chłodniejszy niż zazwyczaj. Na wschodzie odchyłka od normy wieloletniej a sięga nawet -3oC, co jest znaczną wartością. Jak się okazuje, nadchodzące dni miną pod …