Prognoza na tydzień 16-22.04.2018

Ostatni okres w pogodzie przypomina nam letnią aurę. Temperatura wyraźnie przekracza 20ºC w wielu miejscach, a miejscami pojawiają się także burze. Następny tydzień nie przyniesie nam większych zmian. Wciąż będzie ciepło i lokalnie burzowo.

W poniedziałek (16.04.2018) czeka nas dość zróżnicowana pogoda. Na zachodzie w ciągu dnia będzie nieco chłodniej, bo 15-20ºC, w dodatku pojawią się opady deszczu wraz z burzami. Na wschodzie za to będzie cieplej, a miejscami gorąco. Temperatura maksymalna wyniesie tam 23-26ºC. Zachmurzenie również będzie mniejsze, a opady wraz z burzami dojdą do rejonów wschodnich w godzinach wieczornych.

Wtorek (17.04.2018) trochę chłodniejszy, ale wciąż termometry będą pokazywały ponad 20ºC, zwłaszcza na zachodzie, gdzie maksymalnie może być 21/22ºC. Tym razem, wschodnia część Polski będzie chłodniejsza, bo 15-19ºC. Taki rozkład termiczny będzie miał przyczynę w rozkładzie zachmurzenia oraz opadów. Na zachodzie będzie słonecznie, a na wschodzie zachmurzenie duże a miejscami całkowite wraz z przelotnymi opadami deszczu.

Środa (18.04.2018) przyniesie nam zdecydowanie więcej słońca. Jedynie miejscami pojawią się chmury piętra wysokiego. Nieznaczne zachmurzenie przyniesie nam lekkie ocieplenie względem wtorku. Znów cieplejsze będą rejony zachodnie naszego kraju. Temperatura będzie tam oscylowała w granicach 20-24ºC. Za to na wschodzie i w centrum 17-20ºC.

Czwartek i piątek (19-20.04.2018) da nam niemal identyczną pogodę jak w środę. Wartości temperatury oraz jej geograficzny rozkład będzie bardzo zbliżony. Będzie jednak mniej zachmurzenia piętra wysokiego.

W weekend (21-22.04.2018) ciąg dalszy niemal bezchmurnej aury. W sobotę jednak silniej powieje, bo nawet do 50 km/h w głębi kraju, a na wybrzeżu 60-70 km/h. Również temperatura będzie nieco niższa, bo od 13ºC na północy, przez 16-18ºC w centrum do 20-22ºC na południu. W niedzielę siła wiatru znacząco spadnie. Zresztą podobnie będzie z temperaturą, tylko jej spadek będzie nieznaczny. Najcieplej będzie na zachodzie oraz południu Polski, bo 17-18ºC, w przeważającej części kraju 15-16ºC. Jedynie na północy i wybrzeżu znacznie chłodniej, bo 11-14ºC.

Podsumowując czeka nas kolejny ciepły tydzień. Co prawda koniec tygodnia może okazać się już wyraźnie chłodniejszy, ale i tak jak na kwiecień to wciąż będzie naprawdę ciepło.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Najbliższe godziny z bardzo silnym wiatrem. Miejscami popada

W dniu dzisiejszym (sobota 21.05.2022) obszar kraju znajdzie się w chłodnym sektorze ośrodka niżowego, którego centrum znajdzie się nad Litwą. Napływać będzie chłodne powietrze polarne o cechach morskich. Dodatkowo dojdzie do zwiększenia …

Weekend majowy z dość zmienną i ciepłą pogodą. Kiedy będzie najcieplej i najsłoneczniej?

Obecnie dość znaczny wpływ w pogodzie w naszym kraju mają wyże baryczne, które znajdują się między innymi nad Morzem Północnym oraz nad Bałtykiem. Zagwarantują one bardziej słoneczną oraz cieplejszą aurę w najbliższych …

Pogoda. Po przejściu frontu z burzami ochłodzi się. W piątek zagrzmieć może jeszcze na południu kraju

W końcu temperatura w naszym kraju znacznie wzrosła. Po raz pierwszy w roku przekracza ona 25oC, więc mamy do czynienia z gorącą pogodą. Niestety taki stan rzeczy zakończy się już dzisiaj na …

Prognoza na weekend. Po przejściu burz czeka nas chłodna i dość deszczowa pogoda

Jak już wcześniej wspominaliśmy w nocy z piątku na sobotę (20/21.05.2022) nad naszym krajem przejdzie niż baryczny wraz z frontami, który przyniesie groźne zjawiska burzowe. W weekend ów niż będzie w dalszym …