Prognoza na tydzień 19-25.03.2018

Koniec tygodnia zgodnie z prognozami przyniósł powrót zimowej aury, temperatura spadła poniżej zera, wiał silny wiatr a nad południową, południowo wschodnią i centralną częścią kraju przeszły intensywne opady śniegu. Na południu Mazowsza i na Lubelszczyźnie spadło około 15 cm śniegu, lokalnie do 20 cm. A co czeka nas nowym tygodniu? O tym poniżej.

Poniedziałek (19.03.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z zachmurzeniem całkowitym na południu, w innych regionach dużo słońca. Miejscami na południu możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4-(-3) st. na południowym wschodzie i częściowo na południu przez -1-1 st. (w rejonie gór -3 st.) na południowym zachodzie oraz w centrum do 2-3 st. na zachodzie i północnym wschodzie oraz 3-4 st. na północy. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, nad morzem północno zachodni.

Wtorek (20.03.2018)

W drugi dzień tygodnia zachmurzenie umiarkowane w pasie od południowego zachodu przez centrum po północny wschód, na północnym zachodzie i zachodzie duże, a na południu, południowym wschodzie oraz częściowo na wschodzie całkowite. Na południowym wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2-0 st. na południowym wschodzie (w rejonie gór -4 st.) przez 2-3 st. w centrum i na północy do 4-5 st. w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Kujawy po północne Mazowsze. Powieje umiarkowany wiatr z sektora północnego, mocniej może powiać nad morzem.

Środa (21.03.2018)

Środa z zachmurzeniem dużym i całkowitym praktycznie w całym kraju, więcej rozpogodzeń na północnym zachodzie. Miejscami na południowym wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5-(-4) st. w rejonach górskich i -2-0 st. na południu i południowym wschodzie przez 0-1 st. na wschodzie oraz 2-3 st. w centrum 4-5 st. na zachodzie i 5-6 st. na północnym zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego, mocniej powieje na morzem.

Czwartek (22.03.2018)

W czwartek prawie wszędzie zachmurzenie duże i całkowite, tylko na południowym wschodzie więcej chwil ze słońcem. Na krańcach północno zachodnich możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1-3 st. na południowym wschodzie przez 3-4 st. na północnym zachodzie do 4-5 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Piątek (23.03.2018)

Piątek z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym wzrastającym od całkowitego. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 2-4 st. na południowym wschodzie przez 4-5 st. na przeważającym obszarze kraju do 7-8 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Sobota (24.03.2018)

Pierwszy dzień weekendu słoneczny w całym kraju, będzie tylko trochę chmur piętra wysokiego. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na południowym wschodzie i 6-7 st. na wschodzie oraz na północnym wschodzie przez 7-8 st. w centrum do 10-11 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora południowego.

Niedziela (25.03.2018)

W niedzielę dużo słońca, tylko na północnym wschodzie trochę chmur piętra wysokiego. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na krańcach południowo wschodnich i 7-8 st. na wschodzie przez 9-10 st. na przeważającym obszarze kraju do 11 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Koniec marca dość ciepły, lecz pojawi się trochę więcej opadów.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na niedzielę. Na termometrach do 27 stopni. Burze wystąpią na południu kraju

W niedzielę pogodę w Polsce będzie kształtował ośrodek wyżowy, którego centrum znajdzie się nad południowo zachodnią częścią kraju. Napływać będzie umiarkowanie ciepła masa powietrza polarnego o cechach morskich. Niedziela (27.06.2021) przyniesie trochę …

Prognoza długoterminowa. Powrót upału i burz już w najbliższy weekend. Ile potrwa taka pogoda?

Aktualnie pogoda w Polsce znacząco się uspokoiła. Burze nie występują, a temperatura znacząco się obniżyła. Taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, bowiem na horyzoncie jest już następne ocieplenie w trakcie którego …

Pogoda na czwartek, 22 lipca. Ciepło i sporo słońca na niebie, przelotny deszcz tylko miejscami

Pogoda w Polsce nadal jest kształtowana przez ośrodek wysokiego ciśnienia, który w czwartek po południu znajdzie nad Niemcami. Napływać będzie umiarkowanie ciepła masa powietrza polarno morskiego. Czeka nas kolejny spokojny i dość …

Prognoza pogody na tydzień 05-11.07.2021

Obecnie mamy do czynienia z dość ciepłą aurą ze zróżnicowanym zachmurzeniem oraz lokalnymi opadami, zwłaszcza na wschodzie. Jak się okazuje, nadchodzący tydzień przyniesie solidne ocieplenie, a także powrócą burze, które mogą być …