Prognoza na tydzień 19-25.03.2018

Koniec tygodnia zgodnie z prognozami przyniósł powrót zimowej aury, temperatura spadła poniżej zera, wiał silny wiatr a nad południową, południowo wschodnią i centralną częścią kraju przeszły intensywne opady śniegu. Na południu Mazowsza i na Lubelszczyźnie spadło około 15 cm śniegu, lokalnie do 20 cm. A co czeka nas nowym tygodniu? O tym poniżej.

Poniedziałek (19.03.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z zachmurzeniem całkowitym na południu, w innych regionach dużo słońca. Miejscami na południu możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4-(-3) st. na południowym wschodzie i częściowo na południu przez -1-1 st. (w rejonie gór -3 st.) na południowym zachodzie oraz w centrum do 2-3 st. na zachodzie i północnym wschodzie oraz 3-4 st. na północy. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, nad morzem północno zachodni.

Wtorek (20.03.2018)

W drugi dzień tygodnia zachmurzenie umiarkowane w pasie od południowego zachodu przez centrum po północny wschód, na północnym zachodzie i zachodzie duże, a na południu, południowym wschodzie oraz częściowo na wschodzie całkowite. Na południowym wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2-0 st. na południowym wschodzie (w rejonie gór -4 st.) przez 2-3 st. w centrum i na północy do 4-5 st. w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Kujawy po północne Mazowsze. Powieje umiarkowany wiatr z sektora północnego, mocniej może powiać nad morzem.

Środa (21.03.2018)

Środa z zachmurzeniem dużym i całkowitym praktycznie w całym kraju, więcej rozpogodzeń na północnym zachodzie. Miejscami na południowym wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5-(-4) st. w rejonach górskich i -2-0 st. na południu i południowym wschodzie przez 0-1 st. na wschodzie oraz 2-3 st. w centrum 4-5 st. na zachodzie i 5-6 st. na północnym zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego, mocniej powieje na morzem.

Czwartek (22.03.2018)

W czwartek prawie wszędzie zachmurzenie duże i całkowite, tylko na południowym wschodzie więcej chwil ze słońcem. Na krańcach północno zachodnich możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1-3 st. na południowym wschodzie przez 3-4 st. na północnym zachodzie do 4-5 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Piątek (23.03.2018)

Piątek z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym wzrastającym od całkowitego. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 2-4 st. na południowym wschodzie przez 4-5 st. na przeważającym obszarze kraju do 7-8 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Sobota (24.03.2018)

Pierwszy dzień weekendu słoneczny w całym kraju, będzie tylko trochę chmur piętra wysokiego. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na południowym wschodzie i 6-7 st. na wschodzie oraz na północnym wschodzie przez 7-8 st. w centrum do 10-11 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora południowego.

Niedziela (25.03.2018)

W niedzielę dużo słońca, tylko na północnym wschodzie trochę chmur piętra wysokiego. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na krańcach południowo wschodnich i 7-8 st. na wschodzie przez 9-10 st. na przeważającym obszarze kraju do 11 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Koniec marca dość ciepły, lecz pojawi się trochę więcej opadów.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …

Pogoda na tydzień 29.05-04.06.2023. Umiarkowane temperatury i niewiele opadów

Nadchodzący tydzień zapowiada się pogodnie, deszcz i burze wystąpią miejscami, a temperatury będą osiągać co najwyżej umiarkowane wartości. Najchłodniej na ten moment zapowiada się weekend. W poniedziałek (29.05.2023) na niebie zobaczymy trochę …