Prognoza na tydzień 19-25.03.2018

Koniec tygodnia zgodnie z prognozami przyniósł powrót zimowej aury, temperatura spadła poniżej zera, wiał silny wiatr a nad południową, południowo wschodnią i centralną częścią kraju przeszły intensywne opady śniegu. Na południu Mazowsza i na Lubelszczyźnie spadło około 15 cm śniegu, lokalnie do 20 cm. A co czeka nas nowym tygodniu? O tym poniżej.

Poniedziałek (19.03.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z zachmurzeniem całkowitym na południu, w innych regionach dużo słońca. Miejscami na południu możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4-(-3) st. na południowym wschodzie i częściowo na południu przez -1-1 st. (w rejonie gór -3 st.) na południowym zachodzie oraz w centrum do 2-3 st. na zachodzie i północnym wschodzie oraz 3-4 st. na północy. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, nad morzem północno zachodni.

Wtorek (20.03.2018)

W drugi dzień tygodnia zachmurzenie umiarkowane w pasie od południowego zachodu przez centrum po północny wschód, na północnym zachodzie i zachodzie duże, a na południu, południowym wschodzie oraz częściowo na wschodzie całkowite. Na południowym wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2-0 st. na południowym wschodzie (w rejonie gór -4 st.) przez 2-3 st. w centrum i na północy do 4-5 st. w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Kujawy po północne Mazowsze. Powieje umiarkowany wiatr z sektora północnego, mocniej może powiać nad morzem.

Środa (21.03.2018)

Środa z zachmurzeniem dużym i całkowitym praktycznie w całym kraju, więcej rozpogodzeń na północnym zachodzie. Miejscami na południowym wschodzie możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5-(-4) st. w rejonach górskich i -2-0 st. na południu i południowym wschodzie przez 0-1 st. na wschodzie oraz 2-3 st. w centrum 4-5 st. na zachodzie i 5-6 st. na północnym zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego, mocniej powieje na morzem.

Czwartek (22.03.2018)

W czwartek prawie wszędzie zachmurzenie duże i całkowite, tylko na południowym wschodzie więcej chwil ze słońcem. Na krańcach północno zachodnich możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1-3 st. na południowym wschodzie przez 3-4 st. na północnym zachodzie do 4-5 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Piątek (23.03.2018)

Piątek z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym wzrastającym od całkowitego. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 2-4 st. na południowym wschodzie przez 4-5 st. na przeważającym obszarze kraju do 7-8 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Sobota (24.03.2018)

Pierwszy dzień weekendu słoneczny w całym kraju, będzie tylko trochę chmur piętra wysokiego. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na południowym wschodzie i 6-7 st. na wschodzie oraz na północnym wschodzie przez 7-8 st. w centrum do 10-11 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora południowego.

Niedziela (25.03.2018)

W niedzielę dużo słońca, tylko na północnym wschodzie trochę chmur piętra wysokiego. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na krańcach południowo wschodnich i 7-8 st. na wschodzie przez 9-10 st. na przeważającym obszarze kraju do 11 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Koniec marca dość ciepły, lecz pojawi się trochę więcej opadów.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Spóźniona „Zimna Zośka”. Najbliższe noce przyniosą przymrozki. Gdzie wystąpią?

Tegoroczny maj póki co zapisuje się jako ciepły, chociaż nie wszędzie. Odchylenie od średniej wieloletniej wskazuje nawet na 2oC na południowym zachodzie. Z kolei na północnym wschodzie około -1oC, więc jest tam …

Pogoda. Po przejściu frontu z burzami ochłodzi się. W piątek zagrzmieć może jeszcze na południu kraju

W końcu temperatura w naszym kraju znacznie wzrosła. Po raz pierwszy w roku przekracza ona 25oC, więc mamy do czynienia z gorącą pogodą. Niestety taki stan rzeczy zakończy się już dzisiaj na …

Pogoda. Ciepła niedziela, miejscami wystąpi przelotny deszcz i burze

W ciągu nadchodzącej doby obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ ośrodka wyżowego znad Morza Północnego. Jednak nad Polską zaznaczy się jeszcze chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. …

Burzowy front przejdzie nad Polską. Najgroźniej nocą z piątku na sobotę. Możliwy grad i bardzo silny wiatr

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju zaczęło napływać coraz cieplejsze powietrze polarne o cechach morskich, a układ wyżowy znad Bałkanów zapewniał dominacje słońca na niebie. W ciągu nadchodzących kilkudziesięciu godzin coraz silniej …