Prognoza pogody na tydzień 20-26.04.2020

Po nieco chłodniejszym trzecim tygodniu kwietnia czeka nas ocieplenie. Wartości temperatury będą przekraczać nawet 20ºC i nie zabraknie długich chwil ze słońcem. Co prawda będzie to niestety suchy tydzień, ale na horyzoncie widać solidniejsze opady deszczu.

Poniedziałek (20.04.2020) będzie bezchmurny w niemal całym kraju. Jedynie na wschodzie pojawi się zachmurzenie małe lub umiarkowane, a z biegiem godzin może ono się pojawić także na północy i częściowo w centrum. Padać jednak nie będzie. Temperatura maksymalna wzrośnie do 10-12ºC na wschodzie, 11-13ºC w centrum oraz do 13-14ºC na zachodzie.

Wtorek (21.04.2020) również będzie słoneczny. Na zachodzie znów niebo będzie bezchmurne, za to w pozostałej części kraju pojawi się zachmurzenie od małego po umiarkowane, a na wschodzie nawet duże. Na krańcach wschodnich możliwe są słabe i lokalne krótkotrwałe opady deszczu, choć szanse na nie są nikłe. Termometry wskażą maksymalnie od 11-13ºC na wschodzie, przez 12-14ºC w centrum do 14-16ºC na zachodzie.

Środa (22.04.2020) przyniesie więcej słońca. Wszędzie będzie niemal bezchmurnie z wyjątkiem południowo wschodniego rejonu Polski. Tam spodziewamy się zachmurzenia małego oraz umiarkowanego. W ten dzień nie pojawią się opady. Będzie nieco cieplej, ponieważ temperatura maksymalna wyniesie 11-14ºC na wschodzie, 13-16ºC w centrum oraz 15-17ºC na zachodzie.

Czwartek (23.04.2020) okaże się jeszcze bardziej słoneczny. Jedynie na wschodzie będą mogły pojawić się chmury, ale będzie to zachmurzenie co najwyżej umiarkowane, a jedynie lokalnie i przejściowo duże. Temperatura w całym kraju poza zachodem będzie wyrównana i wyniesie o 15-17ºC. Z kolei właśnie na zachodzie wzrośnie do 17-20ºC.

Piątek (24.04.2020) podobnie jak poprzednie dni przyniesie dużo słońca. Również i tym razem na wschodzie pojawi się nieco więcej chmur. Będzie to spowodowane wystąpieniem konwekcji, dzięki której lokalnie może spaść deszcz. Ponadto będzie cieplej, bowiem stacje meteorologiczne zarejestrują temperaturę maksymalną od 14-17ºC na wschodzie, przez 16-18ºC w centrum do 18-22ºC na zachodzie.

Sobota (25.04.2020) będzie kontynuacją ciepłej oraz słonecznej aury. Konwekcja wystąpi w całym kraju, więc wszędzie miejscami może popadać. Opady będą jednak krótkotrwałe, słabe i wystąpią w niewielu miejscach. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16-19ºC na wschodzie, 18-20ºC w centrum oraz do 20-23ºC na zachodzie.

W niedzielę (26.04.2020) nastąpi załamanie pogody. Wystąpi więcej chmur i nad Polskę wkroczy strefa opadowa. Powinno solidniej popadać, co jest dobrą informacją w kontekście panującej suszy. Będzie także chłodniej, bo spodziewamy się maksymalnie 10-14ºC na północy oraz 13-16ºC w pozostałych obszarach.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek, 24 września. Przed nami wietrzny i chłodny, ale pogodny dzień

Nad naszym krajem przechodzi obecnie niż atmosferyczny, który daje nam deszczową i wietrzną aurę. W piątek będzie już opuszczał Polskę, ale wciąż będzie dość mocno wiało, choć w końcu wyjdzie słońce. Mimo …

Pogoda na czwartek, 30 września. Ulewy na wschodzie i w centrum, temperatura do 16 stopni

W dniu jutrzejszym obszar kraju początkowo będzie w zasięgu frontu okluzji i zatoki niżowej związanej z niżem znad Dani. W miarę upływu dnia coraz bardziej zaznaczał się będzie wpływ wyżu znad Alp. …

Przed nami dynamiczna pogoda. Silne ocieplenie, przelotne opady deszczu, porywisty wiatr i burze

Nad obszar kraju zaczęło napływać ciepłe powietrze, a w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie jeszcze cieplej. Napływ coraz cieplejszego powietrza spowodowany jest ułożeniem ośrodków barycznych nad Europą: nad wodami Północnego Atlantyku znajduje się …

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …