Prognoza pogody na tydzień 20-26.04.2020

Po nieco chłodniejszym trzecim tygodniu kwietnia czeka nas ocieplenie. Wartości temperatury będą przekraczać nawet 20ºC i nie zabraknie długich chwil ze słońcem. Co prawda będzie to niestety suchy tydzień, ale na horyzoncie widać solidniejsze opady deszczu.

Poniedziałek (20.04.2020) będzie bezchmurny w niemal całym kraju. Jedynie na wschodzie pojawi się zachmurzenie małe lub umiarkowane, a z biegiem godzin może ono się pojawić także na północy i częściowo w centrum. Padać jednak nie będzie. Temperatura maksymalna wzrośnie do 10-12ºC na wschodzie, 11-13ºC w centrum oraz do 13-14ºC na zachodzie.

Wtorek (21.04.2020) również będzie słoneczny. Na zachodzie znów niebo będzie bezchmurne, za to w pozostałej części kraju pojawi się zachmurzenie od małego po umiarkowane, a na wschodzie nawet duże. Na krańcach wschodnich możliwe są słabe i lokalne krótkotrwałe opady deszczu, choć szanse na nie są nikłe. Termometry wskażą maksymalnie od 11-13ºC na wschodzie, przez 12-14ºC w centrum do 14-16ºC na zachodzie.

Środa (22.04.2020) przyniesie więcej słońca. Wszędzie będzie niemal bezchmurnie z wyjątkiem południowo wschodniego rejonu Polski. Tam spodziewamy się zachmurzenia małego oraz umiarkowanego. W ten dzień nie pojawią się opady. Będzie nieco cieplej, ponieważ temperatura maksymalna wyniesie 11-14ºC na wschodzie, 13-16ºC w centrum oraz 15-17ºC na zachodzie.

Czwartek (23.04.2020) okaże się jeszcze bardziej słoneczny. Jedynie na wschodzie będą mogły pojawić się chmury, ale będzie to zachmurzenie co najwyżej umiarkowane, a jedynie lokalnie i przejściowo duże. Temperatura w całym kraju poza zachodem będzie wyrównana i wyniesie o 15-17ºC. Z kolei właśnie na zachodzie wzrośnie do 17-20ºC.

Piątek (24.04.2020) podobnie jak poprzednie dni przyniesie dużo słońca. Również i tym razem na wschodzie pojawi się nieco więcej chmur. Będzie to spowodowane wystąpieniem konwekcji, dzięki której lokalnie może spaść deszcz. Ponadto będzie cieplej, bowiem stacje meteorologiczne zarejestrują temperaturę maksymalną od 14-17ºC na wschodzie, przez 16-18ºC w centrum do 18-22ºC na zachodzie.

Sobota (25.04.2020) będzie kontynuacją ciepłej oraz słonecznej aury. Konwekcja wystąpi w całym kraju, więc wszędzie miejscami może popadać. Opady będą jednak krótkotrwałe, słabe i wystąpią w niewielu miejscach. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16-19ºC na wschodzie, 18-20ºC w centrum oraz do 20-23ºC na zachodzie.

W niedzielę (26.04.2020) nastąpi załamanie pogody. Wystąpi więcej chmur i nad Polskę wkroczy strefa opadowa. Powinno solidniej popadać, co jest dobrą informacją w kontekście panującej suszy. Będzie także chłodniej, bo spodziewamy się maksymalnie 10-14ºC na północy oraz 13-16ºC w pozostałych obszarach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Przed nami rześka pogoda. Pojawią się też opady deszczu i lokalne burze z gradem

Już za kilka dni czeka nas kolejna bardzo silna fala upałów, podczas której w wielu miejscach temperatura wzrośnie powyżej 35oC. Zanim jednak to się stanie, doświadczymy dość chłodnej pogody oraz przelotnych opadów …

Katastrofalna powódź w Korei. Niestety są ofiary śmiertelne

Powodzie corocznie pojawiają się w niektórych miejscach na świecie. Czasem są one małe, lokalnie i niezbyt groźne, a czasami mogą dotknąć sporego obszaru, generując spore straty materialne oraz powodując śmierć osób. Niestety …

Dynamiczna pogoda w sobotę. Nad krajem przejdzie front z burzami i porywistym wiatrem

W sobotę (16.07.2022) czeka nas duże załamanie pogody. Obszar kraju znajdzie się w obrębie zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii. Dodatkowo we wspomnianej zatoce nad Bałtykiem rozwinie się kolejny niż, a …

Pogoda na weekend. Po przejściu frontu z burzami czeka nas nieduże ochłodzenie

W weekend początkowo nad wschodnią częścią kraju zaznaczy się chłodny wycinek pofalowanego frontu związanego z niżem znad Finlandii.   Z czasem jednak od zachodu zacznie się rozbudowywać klin wyżowy od rozległego ośrodka …