Prognoza pogody na tydzień 22-28.07.2019

Zgodnie z prognozami pod koniec tygodnia znacznie się ociepliło, a temperatura gdzieniegdzie przekroczyła 30ºC. Pojawiły się również burze, tak więc prawdziwa letnia aura powróciła do naszego kraju. Nadchodzący tydzień okaże się również upalny i burzowy.

Poniedziałek (22.07.2019) co prawda przyniesie znacznie niższą temperaturę. Poza wschodem zachmurzenie będzie duże i całkowite. Tam będą mogły się pojawić komórki burzowe o umiarkowanej sile. W pierwszy dzień tygodnia termometry wskażą maksymalnie 20-23ºC na północy naszego kraju oraz 22-25ºC na pozostałym obszarze. Na wybrzeżu może powiać dość silny wiatr o prędkości 30-40 km/h.

We wtorek (23.07.2019) Polska podzieli się na dwie strefy pod względem pogody. Pierwsza to pas od Małopolski i województwa śląskiego przez województwo łódzkie, Kujawy po Pomorze Gdańskie. Wystąpi tam zachmurzenie całkowite bądź duże wraz ze słabymi i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura będzie oscylować tam w granicach 17-21ºC. Z kolei druga strefa to pozostałe rejony. Będzie tam słonecznie i ciepło, choć na krańcach wschodnich będą mogły się pojawić słabe burze. Temperatura sięgnie maksymalnie 22-24ºC na wschodzie i 23-28ºC na zachodzie.

Środa (24.07.2019) okaże się bardzo słoneczna w całej Polsce. We wschodniej połowie kraju będą się rozwijały z biegiem godzin chmury konwekcyjne i lokalnie może zagrzmieć. Poza tym będzie bardzo gorąco. Termometry zarejestrują maksymalnie 23-27ºC na wschodzie, 25-28ºC w centrum i 27-33ºC. Miejscowo na krańcach zachodnich może być nieco cieplej.

Czwartek (25.07.2019) pogoda będzie w zasadzie identyczna do tej z dnia poprzedniego. Większą różnicą okażą się burze, które będą nieco silniejsze i wciąż będą mogły wystąpić na tym samym obszarze co w środę. Temperatura maksymalna będzie nieco wyższa, bowiem spodziewamy się od 26-29ºC na wschodzie przez 27-30ºC w centrum do 30-33º na zachodzie.

Piątek (26.07.2019) przyniesie burze tym razem na północy, częściowo na zachodzie i południowym zachodzie. Nie będzie jednak ich wiele z powodu bardzo niskiej wilgotności. Mogą okazać się gwałtowne. Rozkład termiczny w naszym kraju będzie cały czas podobny. Na wschodzie stacje meteorologiczne zanotują maksymalnie 26-29ºC na wschodzie, w centrum 28-30ºC  i 29-32ºC na zachodzie.

Sobota (27.07.2019) po raz kolejny przyniesie upał. Na zachodzie pojawią się burze, które mogą okazać się niebezpieczne. Od zachodniej granicy wkraczać bowiem będzie front niosąc załamanie pogody. W ten dzień dotrze nieznacznie wgłąb Polski. Temperatura maksymalna będzie najwyższa w tym tygodniu. Prognozujemy od 27-29ºC na wschodzie przez 29-31ºC w centrum do 30-35ºC na zachodzie.

W niedzielę (28.07.2019) front będzie się przemieszczał dalej na wschód i pod koniec dnia dotrze na wschód. Spodziewane są znów silne burze. Na zachód od frontu będzie chłodniej oraz wystąpi większe zachmurzenie. Najwyższa temperatura w ciągu dnia sięgnie 17-25ºC na zachodzie, 25-31ºC w centrum i na wschodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 16-22.05.2022. Szybko zmieniająca się temperatura. Możliwe silne burze

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Rozpocznie się on umiarkowanie ciepło, a szczególnie zimne będą noce, kiedy to przy gruncie w części regionów możliwe będą przymrozki. Kulminacja ochłodzenia nastąpi w środę. …

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …

Kolejna erupcja Etny. Mnóstwo lawy i popiołu wyrzuconych w powietrze. Słup pyłu sięgnął 3,5 km

Etna to najwyższy wulkan w Europie, który jest aktywny. Szacuje się, że jej erupcje mają miejsce nawet kilka razy w przeciągu roku, a więc są one częste. Nierzadko towarzyszą im malownicze widoki, …

Prognoza długoterminowa. Do końca miesiąca czeka nas kilka gorących i burzowych dni. Nie zabraknie też ochłodzenia

W najbliższym czasie nad Polską znajdzie się wyż atmosferyczny, który na chwilę zapewni słoneczną i bardzo ciepłą aurę. Jednak już niedługo zbliży się do nas niż, dzięki któremu powstaną korzystne warunki na …