Prognoza pogody na tydzień 22-28.07.2019

Zgodnie z prognozami pod koniec tygodnia znacznie się ociepliło, a temperatura gdzieniegdzie przekroczyła 30ºC. Pojawiły się również burze, tak więc prawdziwa letnia aura powróciła do naszego kraju. Nadchodzący tydzień okaże się również upalny i burzowy.

Poniedziałek (22.07.2019) co prawda przyniesie znacznie niższą temperaturę. Poza wschodem zachmurzenie będzie duże i całkowite. Tam będą mogły się pojawić komórki burzowe o umiarkowanej sile. W pierwszy dzień tygodnia termometry wskażą maksymalnie 20-23ºC na północy naszego kraju oraz 22-25ºC na pozostałym obszarze. Na wybrzeżu może powiać dość silny wiatr o prędkości 30-40 km/h.

We wtorek (23.07.2019) Polska podzieli się na dwie strefy pod względem pogody. Pierwsza to pas od Małopolski i województwa śląskiego przez województwo łódzkie, Kujawy po Pomorze Gdańskie. Wystąpi tam zachmurzenie całkowite bądź duże wraz ze słabymi i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura będzie oscylować tam w granicach 17-21ºC. Z kolei druga strefa to pozostałe rejony. Będzie tam słonecznie i ciepło, choć na krańcach wschodnich będą mogły się pojawić słabe burze. Temperatura sięgnie maksymalnie 22-24ºC na wschodzie i 23-28ºC na zachodzie.

Środa (24.07.2019) okaże się bardzo słoneczna w całej Polsce. We wschodniej połowie kraju będą się rozwijały z biegiem godzin chmury konwekcyjne i lokalnie może zagrzmieć. Poza tym będzie bardzo gorąco. Termometry zarejestrują maksymalnie 23-27ºC na wschodzie, 25-28ºC w centrum i 27-33ºC. Miejscowo na krańcach zachodnich może być nieco cieplej.

Czwartek (25.07.2019) pogoda będzie w zasadzie identyczna do tej z dnia poprzedniego. Większą różnicą okażą się burze, które będą nieco silniejsze i wciąż będą mogły wystąpić na tym samym obszarze co w środę. Temperatura maksymalna będzie nieco wyższa, bowiem spodziewamy się od 26-29ºC na wschodzie przez 27-30ºC w centrum do 30-33º na zachodzie.

Piątek (26.07.2019) przyniesie burze tym razem na północy, częściowo na zachodzie i południowym zachodzie. Nie będzie jednak ich wiele z powodu bardzo niskiej wilgotności. Mogą okazać się gwałtowne. Rozkład termiczny w naszym kraju będzie cały czas podobny. Na wschodzie stacje meteorologiczne zanotują maksymalnie 26-29ºC na wschodzie, w centrum 28-30ºC  i 29-32ºC na zachodzie.

Sobota (27.07.2019) po raz kolejny przyniesie upał. Na zachodzie pojawią się burze, które mogą okazać się niebezpieczne. Od zachodniej granicy wkraczać bowiem będzie front niosąc załamanie pogody. W ten dzień dotrze nieznacznie wgłąb Polski. Temperatura maksymalna będzie najwyższa w tym tygodniu. Prognozujemy od 27-29ºC na wschodzie przez 29-31ºC w centrum do 30-35ºC na zachodzie.

W niedzielę (28.07.2019) front będzie się przemieszczał dalej na wschód i pod koniec dnia dotrze na wschód. Spodziewane są znów silne burze. Na zachód od frontu będzie chłodniej oraz wystąpi większe zachmurzenie. Najwyższa temperatura w ciągu dnia sięgnie 17-25ºC na zachodzie, 25-31ºC w centrum i na wschodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Przed nami chłodny i deszczowy okres. Czy wrócą jeszcze wysokie temperatury?

Pierwsza dekada września zapisała się w postaci dość rześkiej oraz gdzieniegdzie burzowej aury. Ponadto na sam jej koniec w wielu rejonach doświadczamy silnych opadów deszczu. Jak się okazuje, ze względu na obecność …

Pogoda. Chłodna środa i czwartek. Na południu dużo opadów deszczu

Jutro na pogodę w kraju będzie miał wpływ wielocentryczny ośrodek niżowy znad Skandynawii. Nad regionami południowymi zaznaczy się pofalowany front z nim związany. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Środa (14.09.2022) …

Nadchodzi duże załamanie pogody. Możliwe ulewy, burze i dość silny wiatr

Panowanie stabilnej, wyżowej pogody dobiega końca. Wał wyżowy, który kształtował pogodę w ostatnim czasie, będzie ustępował coraz bardziej na wschód. Polska zacznie się dostawać pod wpływ niżu, którego centrum jutro w południe …

Pogoda na weekend. Na niebie sporo chmur. Deszcz tylko miejscami

Po ostatnich chłodnych dniach z częstymi opadami deszczu rozpoczęła się poprawa pogody. Obszar kraju dostał się pod wpływ wędrującego nad południową częścią kontynentu. W sobotę jego centrum znajdzie się nad Bałkanami, a …