Prognoza na tydzień 26.03-01.04.2018

Meteorologiczna wiosna rozpoczęła się z początkiem marca. Kilka dni temu dołączyła również astronomiczna i kalendarzowa, jednak w pogodzie nie było do tej pory zbyt wiele dni, w które mogli byśmy poczuć wiosnę. Czy mamy szanse, że w najbliższym czasie się to zmieni?

Poniedziałek (26.03.2018)

W pierwszy dzień tygodnia na wschodzie zachmurzenie duże i umiarkowane, na przeważającym obszarze kraju duże i całkowite, a na północnym zachodzie całkowite. Wszędzie oprócz południowego wschodu możliwe są przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów na północny i północnym zachodzie. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na krańcach południowych oraz 5-7 st. na północy przez 7-8 st. w głębi regionów południowych i na południowym wschodzie do 9-10 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Wtorek (27.03.2018)

Wtorek z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym na zachodzie i północy, na południowym wschodzie dużym, a w innych regionach dużym i całkowitym. Na wschodzie, południu oraz w centrum możliwe są przelotne opady, początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, potem samego deszczu. Temperatura maksymalna od 2-3 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej przez 4-5 st. na północnym wschodzie oraz 5-8 st. w centrum do 7-8 st. na południowym wschodzie i 10-11 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Środa (28.03.2018)

W środę w całym kraju dużo chmur, tylko na północnym wschodzie więcej rozpogodzeń. Na południu zachodzie, północnym zachodzie oraz w centrum możliwe są opady deszczu, na północnym zachodzie początkowo także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na północnym wschodzie przez 6-7 st. na przeważającym obszarze kraju do 8-9 st. na południu i częściowo na zachodzie oraz 10-12 st. na południowym zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, a na południowym zachodzie południowo zachodni. Mocniej może chwilami powiać na zachodzie i nad morzem.

Czwartek (29.03.2018)

Czwartek z zachmurzeniem całkowitym w prawie całym kraju, tylko na południu dużo słońca. Na wschodzie i północy oraz w centrum możliwe są opady. Na północy i północnym wschodzie będą to intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, w centrum opady mokrego śniegu przechodzące w deszcz, a na wschodzie samego deszczu. Na wschodzie i w centrum opady zanikną w ciągu dnia. Przez cały dzień utrzymają się na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od -1-0 st. na północnym wschodzie i 1-3 st. na północy przez 3-4 st. na północnym zachodzie oraz 5-7 st. w centrum do 10-11 st. na południu. Wiał będzie umiarkowany okresami silny wiatr ze zmiennych kierunków. W centrum porywy mogą dochodzić do 70-75 km/h.

Piątek (30.03.2018)

W piątek nadal dużo chmur, a miejscami na południu, południowym wschodzie, południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1-2 st. na północnym wschodzie i częściowo na północy oraz 2-3 st. na północy przez 5-6 st. w centrum do 6-7 st. na zachodzie oraz 9-11 st. na południu, w Małopolsce do 14 st. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu z południa. W Karpatach może silnie powiać.

Sobota (31.03.3018)

Sobota z zachmurzeniem całkowitym na zachodzie i północy, a w innych regionach z dużym. Na zachodzie, północy, wschodzie i południowym wschodzie możliwe są opady deszczu, na północy i południowym wschodzie intensywne, a na północnym zachodzie i częściowo na północy początkowo opady mokrego śniegu. Na krańcach południowo wschodnich możliwe są burze. Tempera maksymalna od 1-4 st. na północy przez 6-8 st. w centrum oraz 9-10 st. na południowym zachodzie do 10-11 st. na zachodzie, 13-15 st. na wschodzie oraz 15-17 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, mocniej może chwilami powiać na wschodzie i w centrum.

Niedziela (Wielkanoc, 01.04.2018)

W niedzielę na niebie będzie trochę słońca, ale pojawią się też chmury. Na zachodzie i północy oraz na południowym wschodzie możliwe są opady deszczu, na zachodzie i północy także burze. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na Pomorzu Gdańskim i 7-9 st. w innych regionach północnej części kraju przez 10-12 st. na zachodzie do 12-13 st. na przeważającym obszarze kraju (na Śląsku lokalnie do 14 st.). Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

Na początku kwietnia ciepło, choć może być trochę opadów deszczu i burz. Lokalnie na południu i w centrum do około 20 st. Bardziej szczegółową prognozę na święta przedstawimy w kolejnych dniach.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na środę, 21 lipca. Miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach do 25 stopni

Przed nami dość ciepła środa ze sporą ilością chmur na niebie. Miejscami pojawi się niewielki, przelotny deszcz. Tego dnia Polska znajdzie się w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z centrum nad Wielką Brytanią. …

Pogoda na weekend. Dużo przelotnego deszczu i burz na wschodzie. Możliwe następne podtopienia

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek niżowy z centrum nad pograniczem Ukrainy I Białorusi. Napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego o cechach morskich. Cieplejsza masa powietrza tego samego …

Niebezpiecznie burze z gradem w piątek. Niewykluczone trąby powietrzne

W piątek nad Polską nadal znajdować będzie pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. We wschodniej Polsce znów zrobi się upalnie, tymczasem wzdłuż zachodnich województw dużo chłodniej. W ten dzień (09.07.2021) …

Prognoza długoterminowa. Powrót upału i burz już w najbliższy weekend. Ile potrwa taka pogoda?

Aktualnie pogoda w Polsce znacząco się uspokoiła. Burze nie występują, a temperatura znacząco się obniżyła. Taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, bowiem na horyzoncie jest już następne ocieplenie w trakcie którego …