Prognoza na tydzień 26.03-01.04.2018

Meteorologiczna wiosna rozpoczęła się z początkiem marca. Kilka dni temu dołączyła również astronomiczna i kalendarzowa, jednak w pogodzie nie było do tej pory zbyt wiele dni, w które mogli byśmy poczuć wiosnę. Czy mamy szanse, że w najbliższym czasie się to zmieni?

Poniedziałek (26.03.2018)

W pierwszy dzień tygodnia na wschodzie zachmurzenie duże i umiarkowane, na przeważającym obszarze kraju duże i całkowite, a na północnym zachodzie całkowite. Wszędzie oprócz południowego wschodu możliwe są przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów na północny i północnym zachodzie. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na krańcach południowych oraz 5-7 st. na północy przez 7-8 st. w głębi regionów południowych i na południowym wschodzie do 9-10 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Wtorek (27.03.2018)

Wtorek z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym na zachodzie i północy, na południowym wschodzie dużym, a w innych regionach dużym i całkowitym. Na wschodzie, południu oraz w centrum możliwe są przelotne opady, początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, potem samego deszczu. Temperatura maksymalna od 2-3 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej przez 4-5 st. na północnym wschodzie oraz 5-8 st. w centrum do 7-8 st. na południowym wschodzie i 10-11 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Środa (28.03.2018)

W środę w całym kraju dużo chmur, tylko na północnym wschodzie więcej rozpogodzeń. Na południu zachodzie, północnym zachodzie oraz w centrum możliwe są opady deszczu, na północnym zachodzie początkowo także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na północnym wschodzie przez 6-7 st. na przeważającym obszarze kraju do 8-9 st. na południu i częściowo na zachodzie oraz 10-12 st. na południowym zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, a na południowym zachodzie południowo zachodni. Mocniej może chwilami powiać na zachodzie i nad morzem.

Czwartek (29.03.2018)

Czwartek z zachmurzeniem całkowitym w prawie całym kraju, tylko na południu dużo słońca. Na wschodzie i północy oraz w centrum możliwe są opady. Na północy i północnym wschodzie będą to intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, w centrum opady mokrego śniegu przechodzące w deszcz, a na wschodzie samego deszczu. Na wschodzie i w centrum opady zanikną w ciągu dnia. Przez cały dzień utrzymają się na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od -1-0 st. na północnym wschodzie i 1-3 st. na północy przez 3-4 st. na północnym zachodzie oraz 5-7 st. w centrum do 10-11 st. na południu. Wiał będzie umiarkowany okresami silny wiatr ze zmiennych kierunków. W centrum porywy mogą dochodzić do 70-75 km/h.

Piątek (30.03.2018)

W piątek nadal dużo chmur, a miejscami na południu, południowym wschodzie, południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1-2 st. na północnym wschodzie i częściowo na północy oraz 2-3 st. na północy przez 5-6 st. w centrum do 6-7 st. na zachodzie oraz 9-11 st. na południu, w Małopolsce do 14 st. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu z południa. W Karpatach może silnie powiać.

Sobota (31.03.3018)

Sobota z zachmurzeniem całkowitym na zachodzie i północy, a w innych regionach z dużym. Na zachodzie, północy, wschodzie i południowym wschodzie możliwe są opady deszczu, na północy i południowym wschodzie intensywne, a na północnym zachodzie i częściowo na północy początkowo opady mokrego śniegu. Na krańcach południowo wschodnich możliwe są burze. Tempera maksymalna od 1-4 st. na północy przez 6-8 st. w centrum oraz 9-10 st. na południowym zachodzie do 10-11 st. na zachodzie, 13-15 st. na wschodzie oraz 15-17 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, mocniej może chwilami powiać na wschodzie i w centrum.

Niedziela (Wielkanoc, 01.04.2018)

W niedzielę na niebie będzie trochę słońca, ale pojawią się też chmury. Na zachodzie i północy oraz na południowym wschodzie możliwe są opady deszczu, na zachodzie i północy także burze. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na Pomorzu Gdańskim i 7-9 st. w innych regionach północnej części kraju przez 10-12 st. na zachodzie do 12-13 st. na przeważającym obszarze kraju (na Śląsku lokalnie do 14 st.). Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

Na początku kwietnia ciepło, choć może być trochę opadów deszczu i burz. Lokalnie na południu i w centrum do około 20 st. Bardziej szczegółową prognozę na święta przedstawimy w kolejnych dniach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 18-24.09.2023. Duże wahania temperatury i możliwe burze

W nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpią spore wahania temperatury, a także ulewy i miejscami burze. W najcieplejsze dni lokalnie może być w pobliżu 30oC. W poniedziałek (18.09.2023) rano dużo chmur …

Prognoza na tydzień 04-10.09.2023. Powrót letniej pogody. Wystąpi upał?

Po ochłodzeniu na przełomie sierpnia i września w kolejnych dniach czeka nas powrót prawdziwie letniej aury. Temperatury będą wysokie, a na niebie dominować będzie słońce. Opadów będzie niewiele. Mimo, że wraz z …

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …

Pogoda na tydzień 11-17.09.2023. Nadchodzą zmiany. Pojawią się opady i burze

W nadchodzącym tygodniu czekają nas zmiany w pogodzie. Pojawi się nieco więcej chmur i opadów, wystąpią też wahania temperatury. Tylko na początku tygodnia utrzyma się jeszcze pogodna aura i gorąco. W poniedziałek …