Prognoza na weekend: Ciepło i słonecznie

Przełom maja i kwietnia przyniósł gorącą i burzową aurę w wielu regionach kraju. Piątek był już znacznie spokojniejszy, ale również  ochłodziło się. A jakiej pogody możemy spodziewać się w weekend? O tym poniżej.

Obszar kraju będzie pod wpływem ośrodka wyżowego QUINLAN, którego centrum znajdzie się nad północnymi Niemcami. W niedzielę jego centrum przemieści się nad północno zachodnią część kraju. Napływać będzie powietrze polarno morskie.

W sobotę wszędzie dużo słońca. Miejscami trochę chmur piętra wysokiego. Tylko początkowo na południu pojawi się więcej chmur, a wieczorem również na  Pomorzu Zachodnim. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 11-14 st. nad morzem i 15-16 st. na północnym wschodzie przez 17-18 st. w centrum do 18-20 st. na zachodzie i północnym zachodzie oraz 20-22 st. na południowym wschodzie. Powieje umiarkowany wiatry z sektora północnego, w górach może powiać nieco mocniej: do 50-60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę też niewiele chmur, tylko miejscami na północy, zachodzie i południu okresami zachmurzenie może być nieco większe. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura minimalna od 3-5 st. na północnym wschodzie przez 5-6 st. na przeważającym obszarze kraju do 6-7 st. na zachodzie oraz 7-8 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr.

Niedziela będzie kolejnym słonecznym dniem, tylko miejscami na południu, zachodzie, północy i w centrum po południu okresami nieco więcej chmur. Ponownie nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 17-18 st. na północnym wschodzie przez 18-19 st. na przeważającym obszarze kraju do 20-22 st. na północnym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków północnych.

Początek tygodnia cieplejszy i znowu miejscami także z burzami. Więcej na ten temat w niedzielę w naszej prognozie tygodniowej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

Pogoda na czwartek. Spora ilość burz na południu i częściowo w centrum. Temperatura nawet do 23 stopni

Obecnie obszar kraju znajduje się w zasięgu układu wyżowego znad Bałtyku. Jednak już w ciągu nadchodzącej doby wyż będzie się stopniowo odsuwał na wschód, a na pogodę zacznie mieć wpływ ośrodek niżowy …

Pożary szaleją w Rosji i w Nowym Meksyku. Tysiące mieszkańców zostało ewakuowanych

Wysokie wartości temperatury, susza oraz silny wiatr to połączenie, które bardzo mocno sprzyja powstawaniu pożarów. Właśnie takie warunki panują obecnie w dość znacznej części Rosji oraz w Nowym Meksyku, co też przełożyło …

Prognoza długoterminowa do końca kwietnia. Powolne ocieplenie i sporo opadów deszczu. Miejscami możliwe burze

W dalszym ciągu w naszym kraju jest dość chłodno i towarzyszą nam gdzieniegdzie opady deszczu. Temperatura niechętnie przekracza 10oC, a zachmurzenie okazuje się spore. Taka sytuacja w pogodzie jednak nie potrwa zbyt …