Prognoza pogody na tydzień 01-07.10.2018

Kończący się właśnie weekend przyniósł w Polsce piękną, słoneczną pogodę. W ciągu dnia ze względu na operacje promieni słonecznych było dość ciepło. Jednak w godzinach porannych lokalnie pojawiły się przymrozki. Sprawdźmy, jaka pogoda czeka nas w nowym tygodniu.

Poniedziałek (01.10.2018) podobnie jak weekend upłynie pod znakiem niedużego zachmurzenia.  Większa ilość chmur oraz przelotne opady deszczu możliwe są jedynie w pasie od Pomorza, przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15ºC na Pomorzu, przez 16-17ºC w głębi kraju do 18-20ºC w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiać będzie słabo i umiarkowanie z południa i południowego zachodu.

W drugi dzień tygodnia (02.10.2018) na termometrach odnotujemy niższe wartości. Na ogół należy spodziewać się sporej ilości chmur, ale rozpogodzenia również będą się pojawiać. Przelotne opady deszczu możliwe są w pierwszej części dnia na północy i południowym wschodzie, a później także na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy przeważnie 10-13ºC. Wiać będzie umiarkowanie i silnie z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu porywy mogą osiągać do 70-80 km/h.

Z kolei środa (03.10.2018) niestety przyniesie jeszcze gorszą pogodę. W całym kraju zachmurzenie duże i całkowite, wszędzie możliwe opady deszczu. Na północy, w centrum i na wschodzie niewykluczone również burze o niskiej sile. Dodatkowo musimy zmagać się z silnym wiatrem – do 50-70 km/h. Nad samym morzem porywy znów mogą osiągać 80 km/h. Na termometrach zobaczymy zaledwie 9-10ºC w Małopolsce i na Podkarpaciu, 11-14ºC w głębi kraju do 15ºC na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

W czwartek (04.10.2018) pogoda zacznie zmieniać się na lepsze, choć temperatura nadal będzie stosunkowo niska. Wszędzie przewidujemy nieduże zachmurzenie i brak opadów. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia od 11-12ºC na północnym wschodzie i wschodzie Polski do 13-15ºC na pozostałym obszarze.

W piątek (05.10.2018) oprócz słonecznej aury zobaczymy również wyższe wskazania na termometrach. Nigdzie nie będzie padać. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, tam do 17-19ºC. Poza tym przeważnie 14-17ºC.

Pierwszy dzień weekendu (06.10.2018) przyniesie kontynuacje świetnej aury z dnia poprzedniego. Wszędzie należy spodziewać się dużej ilości słońca. Dodatkowo napłynie do nas jeszcze cieplejsza masa powietrza, przez co miejscami zrobi się bardzo ciepło. Temperatura osiągnie 16-17ºC na Suwalszczyźnie, 18-21ºC na znacznym obszarze kraju do 22-24ºC na Śląsku i w Małopolsce.

W niedziele (07.10.2018) na niebie pojawi się trochę więcej chmur, z których przelotne opady deszczu możliwe będą na południu, zachodzie i północy kraju. Na ogół jednak będzie dość pogodnie. Temperatura znów spadnie. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, tam do 16-17ºC, poza tym 12-15ºC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Najpierw sporo opadów deszczu, a potem czeka nas intensywny upał

Najbliższy czas w pogodzie podzieli się na dwa różne okresy. Pierwszy z nich okaże się chłodny oraz deszczowy, a potrwa on najpewniej do 12 lipca. Wówczas spadnie dużo potrzebnego ze względu na …

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Pogoda. Silny upał i dużo słońca. Temperatura może osiągnąć aż 38 stopni

Obszar kraju dostał się w zasięg rozległego ośrodka wyżowego, który wędruje znad Atlantyku na wschód. Dzisiaj w południe jego centrum znajdzie się nad południowo zachodnią Ukrainą. Po jego zachodniej stronie napływa upalne …

Pogoda na wtorek i środę. Czekają nas burze i przelotne opady. Gdzie mogą wystąpić?

Przez dość długi czas mieliśmy do czynienia z bardzo upalną pogodą. Miejscami wystąpiły też burze, które odznaczały się gdzieniegdzie sporą intensywnością, jak choćby w Krakowie. Jak się okazuje, w najbliższych dniach również …