Prognoza pogody na tydzień 02-08.07.2018

Już od dłuższego czasu mamy do czynienia z opadami deszczu, większym zachmurzeniem i niższą temperaturą. Tylko przez 2 dni było powyżej 25ºC, a na wschodzie zaledwie 1 dzień. W niedzielę były miejsca gdzie termometry nie pokazywały nawet 15ºC. Czy w najbliższym tygodniu powróci prawdziwie letnia aura? Zapraszamy do naszej nowej prognozy tygodniowej.

Poniedziałek (02.07.2018) okaże się podobnym dniem pod względem pogody jak w niedzielę. Cały czas będziemy pod wpływem niżu, który z Białorusi będzie dalej przemieszczać się na północ. Przyniesie on tym razem więcej deszczu. Najmocniejsze opady spodziewane są na Podlasiu i Mazurach. Popadać może również na Lubelszczyźnie i Mazowszu. Generalnie im dalej od strefy opadów z północnego wschodu tym mniejsze zachmurzenie. Temperatura wyniesie od 11-14ºC w rejonach, gdzie wystąpi deszcz, przez 15-17ºC w centrum do 17-22ºC na zachodzie. Na północnym wschodzie znów silniej powieje, bo do 50 km/h.

Wtorek (03.07.2018) da poprawę pogody na przeważającej części kraju. Oddalający się niż jeszcze na Podlasiu i Mazurach Polski będzie dawał opady. W tych rejonach będzie w dalszym ciągu chłodno, bo 14-17ºC. W pozostałej części kraju bardzo słonecznie i ciepło. Temperatura na ogół będzie oscylować w granicy 20-25ºC, a lokalnie na zachodzie 26ºC. Wiatr osłabnie, bowiem jego prędkość spadnie do 30-40 km/h.

W środę (04.07.2018) czeka nas letnia pogoda w całym kraju. Zmianie ulegnie napływ mas powietrza. Teraz napływać będzie powietrze z północnego zachodu. To będzie słoneczny dzień, a zachmurzenie przeważnie będzie małe, za to w niektórych rejonach będzie bezchmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23-25ºC na wschodzie, przez 24-27ºC w centrum do 26-28ºC na zachodzie Polski.

Czwartek (05.07.2018) przyniesie po dłuższej przerwie burze. Wstępnie przewidujemy, że pojawią się one na południowym wschodzie (dokładniejsza prognoza burzowa będzie dostępna tutaj). Na północnym zachodzie wystąpi więcej chmur, toteż temperatura będzie niższa. Termometry pokażą tam 21-24ºC, a na przeważającym obszarze Polski 24-28ºC. Miejscami na południu i wschodzie może być 29ºC.

W piątek (06.07.2018) po raz kolejny będziemy mieli do czynienia ze zjawiskami burzowymi. Tym razem głównie na północnym wschodzie. W piąty dzień tygodnia wszędzie pojawi się więcej chmur konwekcyjnych, tak więc może przelotnie popadać i zagrzmieć. Temperatura na ogół wyniesie 23-26ºC, choć miejscami może być trochę chłodniej.

Sobota (07.07.2018) pod względem burz i opadów będzie podobna do piątku. Temperatura okaże się jednak wyższa. Na zachodzie kraju spodziewane są 25-27ºC, a lokalnie 28ºC. W centrum także ciepło, bo 23-25ºC. Za to na wschodzie znowu nieznacznie zimniej. Tam termometry pokażą 20-23ºC.

Niedziela (08.07.2018) również przyniesie ocieplenie. Na przeważającej części naszego kraju będzie 24-27ºC. Na zachodzie jednak temperatura wzrośnie nawet do 28-30ºC, tak więc pojawi się po dłuższej przerwie upał. Na wschodzie za to wystąpią burze, które generalnie nie powinny być zbyt silne. Zachmurzenie na ogół będzie małe bądź umiarkowane.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzące dni z dość wysoką temperaturą. Miejscami przejdą jednak burze z gradem

W dalszym ciągu na pogodę w Polsce oddziałuje wyż atmosferyczny, którego centrum znajduje się aktualnie w okolicach Litwy. Jednak już w czwartek nad nasz kraj od południa przemieści się niż, dzięki któremu …

Prognoza pogody na tydzień 09-15.05.2022. Przed nami silne ocieplenie i gwałtowne burze

Nowy tydzień przyniesie zróżnicowaną aurą. Będą zarówno dni słoneczne, jak i deszczowe, chłodne oraz ciepłe, a lokalnie może być gorąco. W najbliższych dniach będzie dużo słońca i ciepło, jednak już końcówka tygodnia …

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

Pogoda na weekend. Miejscami przelotny deszcz i burze. Na termometrach do 21 stopni

W weekend początkowo obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka niżowego z centrum ulokowanym nad Morzem Barentsa. Nad Polską przejdzie chłodny front z nim związany. Natomiast w niedzielę kraj zacznie się dostawać pod …