Prognoza pogody na tydzień 02-08.07.2018

Już od dłuższego czasu mamy do czynienia z opadami deszczu, większym zachmurzeniem i niższą temperaturą. Tylko przez 2 dni było powyżej 25ºC, a na wschodzie zaledwie 1 dzień. W niedzielę były miejsca gdzie termometry nie pokazywały nawet 15ºC. Czy w najbliższym tygodniu powróci prawdziwie letnia aura? Zapraszamy do naszej nowej prognozy tygodniowej.

Poniedziałek (02.07.2018) okaże się podobnym dniem pod względem pogody jak w niedzielę. Cały czas będziemy pod wpływem niżu, który z Białorusi będzie dalej przemieszczać się na północ. Przyniesie on tym razem więcej deszczu. Najmocniejsze opady spodziewane są na Podlasiu i Mazurach. Popadać może również na Lubelszczyźnie i Mazowszu. Generalnie im dalej od strefy opadów z północnego wschodu tym mniejsze zachmurzenie. Temperatura wyniesie od 11-14ºC w rejonach, gdzie wystąpi deszcz, przez 15-17ºC w centrum do 17-22ºC na zachodzie. Na północnym wschodzie znów silniej powieje, bo do 50 km/h.

Wtorek (03.07.2018) da poprawę pogody na przeważającej części kraju. Oddalający się niż jeszcze na Podlasiu i Mazurach Polski będzie dawał opady. W tych rejonach będzie w dalszym ciągu chłodno, bo 14-17ºC. W pozostałej części kraju bardzo słonecznie i ciepło. Temperatura na ogół będzie oscylować w granicy 20-25ºC, a lokalnie na zachodzie 26ºC. Wiatr osłabnie, bowiem jego prędkość spadnie do 30-40 km/h.

W środę (04.07.2018) czeka nas letnia pogoda w całym kraju. Zmianie ulegnie napływ mas powietrza. Teraz napływać będzie powietrze z północnego zachodu. To będzie słoneczny dzień, a zachmurzenie przeważnie będzie małe, za to w niektórych rejonach będzie bezchmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23-25ºC na wschodzie, przez 24-27ºC w centrum do 26-28ºC na zachodzie Polski.

Czwartek (05.07.2018) przyniesie po dłuższej przerwie burze. Wstępnie przewidujemy, że pojawią się one na południowym wschodzie (dokładniejsza prognoza burzowa będzie dostępna tutaj). Na północnym zachodzie wystąpi więcej chmur, toteż temperatura będzie niższa. Termometry pokażą tam 21-24ºC, a na przeważającym obszarze Polski 24-28ºC. Miejscami na południu i wschodzie może być 29ºC.

W piątek (06.07.2018) po raz kolejny będziemy mieli do czynienia ze zjawiskami burzowymi. Tym razem głównie na północnym wschodzie. W piąty dzień tygodnia wszędzie pojawi się więcej chmur konwekcyjnych, tak więc może przelotnie popadać i zagrzmieć. Temperatura na ogół wyniesie 23-26ºC, choć miejscami może być trochę chłodniej.

Sobota (07.07.2018) pod względem burz i opadów będzie podobna do piątku. Temperatura okaże się jednak wyższa. Na zachodzie kraju spodziewane są 25-27ºC, a lokalnie 28ºC. W centrum także ciepło, bo 23-25ºC. Za to na wschodzie znowu nieznacznie zimniej. Tam termometry pokażą 20-23ºC.

Niedziela (08.07.2018) również przyniesie ocieplenie. Na przeważającej części naszego kraju będzie 24-27ºC. Na zachodzie jednak temperatura wzrośnie nawet do 28-30ºC, tak więc pojawi się po dłuższej przerwie upał. Na wschodzie za to wystąpią burze, które generalnie nie powinny być zbyt silne. Zachmurzenie na ogół będzie małe bądź umiarkowane.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Huragan Elsa nadciąga nad Stany Zjednoczone. To pierwszy huragan sezonu

W ostatnim czasie na Atlantyku rozwinęła się burza tropikalna nazwana jako Elsa, która szybko stała się pierwszym huraganie w tegorocznym sezonie. W niedzielę wieczorem przeszła już nad Kubą, gdzie ewakuowano aż 180 …

Ostrzeżenie! Czwartek również z upałami i gwałtownymi burzami

Po dynamicznej i bardzo gorącej pogodzie w środę, niebezpieczne zjawiska nadal nie odpuszczają. W czwartek po raz kolejny w wielu rejonach wystąpi upał oraz pojawią się burze, które będą gwałtowne, choć już …

Pogoda na niedzielę, 18 lipca. Silne burze i gorąco na południowym wschodzie, poza tym chłodniej

Sobota w wielu miejscach przyniosła zjawiska burzowe oraz wysoką temperaturę. Taka pogoda trwa już u nas niemal nieprzerwanie od wielu dni. Jak się okazuje, w niedzielę nieco się ochłodzi, ale wciąż będziemy …

Pogoda na weekend. Niewielkie ochłodzenie, w niedzielę pojawi się sporo burz

Po silnych, miejscami wręcz niszczących burzach i upałach czeka nas nieco zmian w pogodzie. Mimo raptownego ochłodzenia i tak będzie dość ciepło, a w niedziele powrócą znów burze. Ponadto aura w ten …