Prognoza pogody na tydzień 04-10.02.2019

ales krivec 2052 unsplash ales krivec 2052 unsplash

Ostatnio pogoda nad naszym krajem jest dość zmienna. Temperatura oscyluje od wartości dodatnich do plusowych, a śnieg raz się pojawia a raz topnieje. Jak się okazuje, najbliższy tydzień będzie raczej wczesnowiosenny niż zimowy.

Poniedziałek (04.02.2019) na zachodzie będzie dość słoneczny, za to na wschodzie pojawi się więcej chmur, z których może padać słaby i przelotny śnieg. Termometry wskażą od -1 do 1 stopnia Celsjusza w środkowym pasie kraju, za to w pozostałych rejonach prognozujemy od 0 do 3 stopni. Wiać będzie słabo i umiarkowanie ze zmiennych kierunków.

We wtorek (05.02.2019) tym razem na zachodzie będzie pochmurniej. Od północnego zachodu wkroczą do Polski opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, które dojdą do centrum i zanikną. Na wschodzie zachmurzenie będzie co najwyżej umiarkowane. Rozkład i wartości temperatury w Polsce będą niemal identyczne jak w poniedziałek. Również we wtorek wiatr nie będzie nam dokuczał.

Środa (06.02.2019) okaże się słonecznym dniem. Jedynie na północnym wschodzie pojawi się więcej chmur, ale i tam wystąpią przejaśnienia. Śnieg będzie mógł się pojawić jedynie na krańcach północno wschodnich w postaci przelotnej. Termometry wskażą wartości rzędu o-2 stopni w centralnym pasie kraju. Na zachodzie oraz na wschodzie spodziewamy się od 1 do 4 stopni.

Czwartek (07.02.2019) przyniesie bardzo słoneczną aurę właściwie wszędzie. Nie wystąpią żadne opady, a temperatura będzie jeszcze wyższa niż w dzień poprzedni. Jej maksymalna wartość wyniesie od 0 do 2 stopni na północnym wschodzie, od 2 do 4 stopni w centrum i na wschodzie, oraz od 4 do 7 stopni na zachodzie i południu.

W piątek (08.02.2019) niestety pogoda popsuje się. Od zachodu nadejdzie strefa chmur wraz ze słabymi opadami deszczu. Padać będzie przelotnie w całym kraju poza południowym wschodem. Pojawi się także silniejszy wiatr o prędkości dochodzącej do 40 km/h. Temperatura będzie dość wysoka. Wzrośnie ona maksymalnie od 1 do 4 stopni na północy i w centrum oraz od 3 do 7 stopni w pozostałym obszarze.

W pierwszy dzień weekendu (09.02.2019) załamanie pogody jeszcze się pogłębi. Padać będzie głównie w północnej połowie Polski. Tym razem opady będą nieznacznie silniejsze. Wzrośnie także siła wiatru, bowiem wiatromierze zanotują średnio podmuchy o prędkości 50-60 km/h. Ponadto wzrostowi ulegnie także temperatura. Na wschodzie oraz w centrum wyniesie ona maksymalnie od 2 do 6 stopni. Za to na zachodzie i południu do nawet 6-10 stopni, a lokalnie 11 stopni.

Niedziela (10.02.2019) przyniesie poprawę aury. Zachmurzenie zmaleje do dużego, pojawi się więcej przejaśnień, a opady będą słabe i przelotne. Wiatr osłabnie do 30-40 km/h. Termometry pokażą za to jeszcze wyższe wartości temperatury. Spodziewamy się 5-9 stopni na wschodzie i w centrum oraz od 8 do 12 stopni na południu i na zachodzie.