Prognoza pogody na tydzień 05-11.11.2018

Początek listopada to czas, w którym większość z nas zastanawia się kiedy przyjdzie prawdziwy atak zimy. Jak dotąd mieliśmy bardzo ciepłą aurę, a ostatni dni mimo ochłodzenia i tak nie są zbyt chłodne jak na ten okres. Czy w najbliższym tygodniu nadejdzie większe załamanie pogody?

Poniedziałek (05.11.2018) będzie bardzo słoneczny w przeważającej części Polski. Więcej chmur pojawi się tylko na zachodzie i północy, ale nie będzie to zachmurzenie zbyt duże. Temperatura poszybuje wysoko w górę. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie naszego kraju, gdzie termometry wskażą wartości rzędu 13-15ºC. Z kolei na pozostałym obszarze będzie aż 15-19ºC, a na południu nawet 20-21ºC.

We wtorek (06.11.2018) niebo będzie wolne od chmur w zasadzie wszędzie. Również temperatura maksymalna w ten dzień będzie wysoka. Po raz kolejny najchłodniejszym rejonem będzie północno wschodnia Polska. Prognozujemy tam 14-16ºC. Poza tym w całym kraju temperatura będzie oscylować w granicach 16-20ºC.

Środa (07.11.2018) to ciąg dalszy bardzo ciepłej i słonecznej aury. Tym razem termometry zarejestrują minimalnie mniejsze wartości, bowiem temperatura wyniesie od 13-15ºC na północnym wschodzie, przez 15-17ºC na zachodzie, w centrum i na wschodzie do maksymalnie 17-19ºC na południu.

W czwartek (08.11.2018) również niebo przez większą część dnia będzie bezchmurne. Jedynie na zachodzie pojawi się więcej chmur piętra wysokiego. Tym razem ochłodzi się wyraźniej, jednak wciąż będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15ºC na północy oraz zachodzie do 15-17ºC na pozostałym obszarze naszego kraju. W dalszym ciągu nie spodziewamy się opadów.

W piątek (09.11.2018) pojawi się już więcej chmur. Wystąpią one głównie na zachodzie Polski. Zachmurzenie będzie tam na ogół umiarkowane, ale miejscami nawet duże i całkowite. Temperatura cały czas będzie systematycznie spadała. W piąty dzień tygodnia będzie ona wszędzie wyrównana i wyniesie 11-15ºC.

Sobota (10.11.2018) w odróżnieniu od dnia poprzedniego przyniesie większe zachmurzenie na wschodzie Polski. Tym razem będzie ono nieco większe i na ogół będzie duże oraz miejscami całkowite. Za to na zachodzie co najwyżej małe. Termometry pokażą od 10-13ºC na wschodzie do 13-16ºC na zachodzie i w centrum.

Drugi dzień weekendu (11.11.2018) okaże się pochmurniejszy. Strefa chmur wkroczy do nas z zachodniej granicy. W całym kraju zachmurzenie będzie co najmniej umiarkowane. W drugiej części dnia na południu wystąpią przelotne opady deszczu. Za to temperatura wyniesie 10-13ºC na wschodzie i zachodzie do 13-15ºC w centrum kraju.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na dwa dni. Przed nami pochmurna aura z opadami deszczu. Będzie też wietrznie

Nad naszym krajem od jakiegoś czasu panuje dość chłodna i pochmurna pogoda wraz z opadami. Taki stan rzeczy gwarantują ośrodki niskiego ciśnienia, które przetaczają się w naszej części kontynentu. W kolejnych dniach …

Pogoda na weekend. Sporo słońca na niebie, ale będzie zimno. W nocy przymrozki

W weekend bez zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, który będzie się przybliżał do kraju. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Pierwszy dzień weekendu (09.10.2021) praktycznie w …

Prognoza pogody na tydzień 04-10.10.2021

Po bardzo ciepłym i pogodnym weekendzie w nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej i słonecznej aury. Najcieplej będzie w pierwszej jego połowie. Opadów będzie niewiele, na wschodzie nie będzie padać do końca …

Przed nami dynamiczna pogoda. Silne ocieplenie, przelotne opady deszczu, porywisty wiatr i burze

Nad obszar kraju zaczęło napływać ciepłe powietrze, a w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie jeszcze cieplej. Napływ coraz cieplejszego powietrza spowodowany jest ułożeniem ośrodków barycznych nad Europą: nad wodami Północnego Atlantyku znajduje się …