Prognoza pogody na tydzień 05-11.11.2018

Początek listopada to czas, w którym większość z nas zastanawia się kiedy przyjdzie prawdziwy atak zimy. Jak dotąd mieliśmy bardzo ciepłą aurę, a ostatni dni mimo ochłodzenia i tak nie są zbyt chłodne jak na ten okres. Czy w najbliższym tygodniu nadejdzie większe załamanie pogody?

Poniedziałek (05.11.2018) będzie bardzo słoneczny w przeważającej części Polski. Więcej chmur pojawi się tylko na zachodzie i północy, ale nie będzie to zachmurzenie zbyt duże. Temperatura poszybuje wysoko w górę. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie naszego kraju, gdzie termometry wskażą wartości rzędu 13-15ºC. Z kolei na pozostałym obszarze będzie aż 15-19ºC, a na południu nawet 20-21ºC.

We wtorek (06.11.2018) niebo będzie wolne od chmur w zasadzie wszędzie. Również temperatura maksymalna w ten dzień będzie wysoka. Po raz kolejny najchłodniejszym rejonem będzie północno wschodnia Polska. Prognozujemy tam 14-16ºC. Poza tym w całym kraju temperatura będzie oscylować w granicach 16-20ºC.

Środa (07.11.2018) to ciąg dalszy bardzo ciepłej i słonecznej aury. Tym razem termometry zarejestrują minimalnie mniejsze wartości, bowiem temperatura wyniesie od 13-15ºC na północnym wschodzie, przez 15-17ºC na zachodzie, w centrum i na wschodzie do maksymalnie 17-19ºC na południu.

W czwartek (08.11.2018) również niebo przez większą część dnia będzie bezchmurne. Jedynie na zachodzie pojawi się więcej chmur piętra wysokiego. Tym razem ochłodzi się wyraźniej, jednak wciąż będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15ºC na północy oraz zachodzie do 15-17ºC na pozostałym obszarze naszego kraju. W dalszym ciągu nie spodziewamy się opadów.

W piątek (09.11.2018) pojawi się już więcej chmur. Wystąpią one głównie na zachodzie Polski. Zachmurzenie będzie tam na ogół umiarkowane, ale miejscami nawet duże i całkowite. Temperatura cały czas będzie systematycznie spadała. W piąty dzień tygodnia będzie ona wszędzie wyrównana i wyniesie 11-15ºC.

Sobota (10.11.2018) w odróżnieniu od dnia poprzedniego przyniesie większe zachmurzenie na wschodzie Polski. Tym razem będzie ono nieco większe i na ogół będzie duże oraz miejscami całkowite. Za to na zachodzie co najwyżej małe. Termometry pokażą od 10-13ºC na wschodzie do 13-16ºC na zachodzie i w centrum.

Drugi dzień weekendu (11.11.2018) okaże się pochmurniejszy. Strefa chmur wkroczy do nas z zachodniej granicy. W całym kraju zachmurzenie będzie co najmniej umiarkowane. W drugiej części dnia na południu wystąpią przelotne opady deszczu. Za to temperatura wyniesie 10-13ºC na wschodzie i zachodzie do 13-15ºC w centrum kraju.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Ostrzeżenie! Czwartek również z upałami i gwałtownymi burzami

Po dynamicznej i bardzo gorącej pogodzie w środę, niebezpieczne zjawiska nadal nie odpuszczają. W czwartek po raz kolejny w wielu rejonach wystąpi upał oraz pojawią się burze, które będą gwałtowne, choć już …

Pogoda na wtorek. Silny upał, nawet 34 stopnie. Od południa nadejdą gwałtowne burze

Ośrodek wyżowy, który kształtował pogodę w kraju zacznie ustępować, Zaczniemy natomiast dostawać pod wpływ niżu z centrum nad północną Francją. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Wtorek (29.06.2021) przywita nas dominacją …

Pogoda na wtorek, 6 lipca. Bardzo słoneczny i gorący dzień. Słabe burze na krańcach wschodnich

Polska we wtorek dostanie się pod wpływ układu wysokiego ciśnienia, jedynie na krańcach zachodnich zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Przed nami bardzo słoneczny i upalny dzień. Niewielkie burze możliwe będą tylko na …

Prognoza burz na poniedziałek 05.07.2021 i noc 05/06.07.2021

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie burze w Polsce. Największe ryzyko ich wystąpienia pojawi się wzdłuż północnych województw. Niektóre burze mogą być dość gwałtowne i wyrządzić punktowe szkody. Obszar objęty 1 stopniem zagrożenia …