Prognoza pogody na tydzień 07-13.01.2019

Po chwilowej odwilży do Polski powróciły opady śniegu wraz z ujemną temperaturą. Jak się okazuje, nadchodzący tydzień minie pod znakiem zmiennej pogody.

Poniedziałek (07.01.2019) okaże się pochmurny w zasadzie wszędzie, jedynie na południu pojawią się spore przejaśnienia. W ten dzień będą mogły pojawić się przelotne i słabe opady śniegu na przeważającym terenie Polski, a deszczu na zachodzie. Temperatura wzrośnie zaledwie od -7 do -5 stopni na wschodzie, od -6 do -3 stopni w centrum oraz od  -1 do 3 stopni na zachodzie.

Wtorek (08.01.2019) przyniesie zmianę aury. Zachmurzenie będzie niemal wszędzie całkowite, a od zachodu wkroczy strefa silnych opadów. Na ich czele będzie padał śnieg, a za opadami śniegu deszcz. Ten drugi nie dojdzie jednak do wschodniej Polski, a już pod wieczór i w nocy niemal wszędzie będzie prószył śnieg.

W drugi dzień tygodnia pojawi się także silniejszy wiatr. Przeważnie będzie wiało 60-70 km/h, a lokalnie nawet 80 km/h. Temperatura w dzień wyniesie maksymalnie od -5 do -1 stopni na wschodzie, od -1 do 3 stopni w centrum oraz od 3 do 7 stopni na zachodzie.

W środę (09.01.2019) znów pogoda ulegnie zmianie. Zachmurzenie wciąż będzie całkowite, a opady śniegu wystąpią w całej Polsce. Punktowo będą silne. Termometry wskażą co prawda temperaturę dodatnią, jednak pokrywa śnieżna będzie mogła w wielu miejscach wzrosnąć do kilku centymetrów. Spodziewamy się od -2 do 1 stopnia na wschodzie, od 0 do 2 stopni w centrum i od 1 do 3 stopni na zachodzie.

W czwartek (10.01.2019) oziębienia ciąg dalszy. Cały czas nad naszym krajem będzie pochmurno, choć możliwe są przejaśnienia. Wystąpią również opady śniegu, ale w charakterze przelotnym i o słabszej sile. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 do -2 stopni na wschodzie, od -3 do 0 stopni w centrum oraz od 0 do 2 stopni na zachodzie.

W piątek (11.01.2019) powróci silny wiatr wraz z mocniejszymi opadami.  Przez Polskę od północnego zachodu wkroczy strefa opadów śniegu oraz deszczu. Z początku będzie padał biały puch, a potem deszcz. Sam śnieg wystąpi za to na wschodzie. Wiatr w porywach będzie osiągał wartości rzędu 50-70 km/h. Termometry wskażą maksymalnie od -3 do 0 stopni na południowym wschodzie kraju, od 0 do 3 stopni w pasie centralnym i od 3 do 5 stopni na północy.

Sobota (12.01.2019) przyniesie kolejną zmianę aury. Wiatr znacznie osłabnie na sile. Jego podmuchy będą dochodziły do 30-40 km/h. W przeważającej części kraju będzie padał śnieg. Jedynie na północy będzie sucho. Za to na krańcach zachodnich pojawi się deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura wzrośnie maksymalnie od -1 do 1 stopnia na wschodzie, od 0 do 2 stopni w centrum i od 1 do 3 stopni na zachodzie.

W niedzielę (13.01.2019) nadejdą kolejne zmiany. Od zachodu zaczną wkraczać opady mieszane. Na czele strefy opadowej będzie padać śnieg, a potem zacznie się przemieniać w deszcz. Będzie się ona przemieszczać na wschód. Również wzrośnie siła wiatru. Na zachodzie prognozujemy, że w porywach będzie osiągać wartości rzędu 50-70 km/h, a na wschodzie nieznacznie mniej. Za to termometry maksymalnie pokażą od -3 do 0 stopni na wschodzie, od -1 do 1 stopnia w centrum i od 1 do 5 stopni na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Przed nami dynamiczna pogoda. Silne ocieplenie, przelotne opady deszczu, porywisty wiatr i burze

Nad obszar kraju zaczęło napływać ciepłe powietrze, a w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie jeszcze cieplej. Napływ coraz cieplejszego powietrza spowodowany jest ułożeniem ośrodków barycznych nad Europą: nad wodami Północnego Atlantyku znajduje się …

Prognoza pogody na tydzień 11-17.10.2021

Po chłodnym i pogodnym weekendzie na początku nowego tygodnia czekają nas zmiany w pogodzie. Przybędzie chmur i będzie często padać, a temperatura w ciągu dnia pozostanie bez większych zmian, tylko noce będą …

Alert pogodowy. W czwartek i piątek przejdzie wichura, możliwe porywy dochodzące do 90 km/h!

Od jakiegoś czasu jesteśmy pod wpływem niżów atmosferycznych przemieszczających się w północnej części Europy. Już w najbliższy czwartek oraz piątek jeden z nich mocno zbliży się do Polski i przyniesie silne porywy …

Pogoda na piątek, 24 września. Przed nami wietrzny i chłodny, ale pogodny dzień

Nad naszym krajem przechodzi obecnie niż atmosferyczny, który daje nam deszczową i wietrzną aurę. W piątek będzie już opuszczał Polskę, ale wciąż będzie dość mocno wiało, choć w końcu wyjdzie słońce. Mimo …