Prognoza pogody na tydzień 07-13.02.2022

Dynamiczna aura ze stycznia jest kontynuowana również w lutym. Cyrkulacja strefowa wciąż daje się nam we znaki przynosząc sporo opadów i silnych podmuchów wiatru na skutek przechodzenia głębokich niżów.

Aktualna sytuacja baryczna

Najbliższy tydzień również zapisze się jako wietrzny i mokry, choć już nie aż tak jak poprzednie dni.

W poniedziałek (07.02.2022) początkowo padać będzie w centrum oraz na wschodzie, ale opady w dzień przemieszczą się na wschód. Będą to opady mieszane, choć z reguły przeważać będzie śnieg. Na zachodzie wystąpią liczne i nieduże przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 7 lutego

Temperatura maksymalna wyniesie od 0-3oC na południowym wschodzie do 2-4oC na pozostałym obszarze. Jedynie na zachodzie miejscami może być nieco cieplej, bowiem 5oC. Wiatr będzie wiał z prędkością dochodzącą do 40-60 km/h w całym kraju.

We wtorek (08.02.2022) popada właściwie niemal wszędzie. Na zachodzie oraz w centrum opady przyjmą formę deszczu, z kolei na wschodzie deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Tym razem przejaśnienia pojawią się jedynie na północy.

Temperatura maksymalna we wtorek, 8 lutego

W ten dzień wzmoże się wiatr, który rozwinie swoją prędkość do 50-70 km/h w głębi kraju oraz do 60-80 km/h na wybrzeżu. Termometry wskażą maksymalnie 1-4oC na wschodzie i w centrum oraz 4-6oC na zachodzie.

Środa (09.02.2022) przyniesie zachmurzenie całkowite w całym kraju poza południem, gdzie wystąpią drobne przejaśnienia. Po raz kolejny pojawią się opady, tym razem głównie na północy i na wschodzie w postaci deszczu.

Wiatr nieco osłabnie, bowiem wiatromierze zmierzą wartości dochodzące do 30-60 km/h w głębi Polski oraz do 50-70 km/h na wybrzeżu.

Temperatura maksymalna w środę, 9 lutego

Temperatura okaże się wysoka, bowiem spodziewamy się maksymalnie 3-6oC na wschodzie oraz 6-10oC w pozostałych rejonach.

Czwarty dzień tygodnia (10.02.2022) w końcu minie pod znakiem dość spokojnej aury. Przede wszystkim znacznie osłabnie wiatr, bo do wartości oscylujących co najwyżej w okolicach 30-50 k0 km/h. Popadać może jedynie przelotnie i lokalnie na południu oraz w pasie centralnym.

Temperatura maksymalna w czwartek, 10 lutego

Poza tym pojawią się przejaśnienia, zwłaszcza na północy i południu, gdzie będą one spore. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 3-7oC na wschodzie i północy oraz do 7-10oC na pozostałym obszarze.

W piątek (11.02.2022) powróci do nas chłodniejsza pogoda. Zachmurzenie na ogół będzie duże i umiarkowane, a punktowo może poprószyć śnieg.

Temperatura maksymalna w piątek, 11 lutego

Termometry wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą od 1-3oC na północy do 2-4oC na pozostałym terytorium Polski. Ponadto wiatr w głębi kraju przygaśnie, ale na wybrzeżu może powiać około 50-70 km/h.

Sobota (12.02.2022) powinna przynieść bardzo słoneczną pogodę bez silnego wiatru. Na ogół zachmurzenie będzie małe i umiarkowane i tylko na wschodzie może symbolicznie i bardzo punktowo poprószyć.

Temperatura maksymalna w sobotę, 12 lutego

Temperatura wyniesie maksymalnie 0-2oC na wschodzie oraz 1-3oC w centrum oraz na zachodzie.

Niedziela (13.02.2022) okaże się kontynuacją sobotniej aury.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 13 lutego

Wszędzie będzie bardzo słonecznie, a temperatura maksymalna będzie oscylować w granicach 1-3oC na wschodzie, 2-4oC w centrum oraz 3-5oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Wysokie temperatury i dużo słońca. Na zachodzie upał. Burze pojawią się tylko punktowo

W dniu dzisiejszym kraj będzie w zasięgu ośrodka wyżowego z centrum ulokowanym nad pograniczem Rosji, Białorusi i Łotwy. Natomiast w sobotę na zachodzie i częściowo w południowych zaznaczy się front okluzji związany …

Pogoda na wtorek. Zrobi się gorąco. Wystąpią też lokalne burze z gradem

Nad naszym krajem coraz częściej pojawiają się burze, a temperatura okresowo wzrasta do wartości dość zbliżonych do 30oC. Taka burzowa i gorąca aura będzie miała miejsce również we wtorek, bowiem na termometrach …

Uwaga! W czwartek na wschodzie i w centrum przejdą dość silne burze. Mogą nieść wiatr do 90 km/h i grad

Tegoroczny sezon burzowy, choć rozpoczęty dość późno coraz bardziej nabiera rozpędu. Kolejny dzień burzowy będzie miał miejsce już w czwartek, kiedy to na znacznym obszarze Polski spodziewamy się wielu gwałtownych komórek burzowych, …

Potężne powodzie nawiedziły Brazylię. Już ponad 100 ofiar śmiertelnych

Powodzie dość często są kojarzone z krajami Ameryki Południowej ze względu na klimat tropikalny obfitujący w intensywne opady deszczu. Obecnie mają one miejsce w Brazylii, gdzie te ulewy powodują znaczne zniszczenia, ze …