Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie.

Z biegiem czasu stopniowo będzie się ocieplać, aż w końcu w drugiej części tygodnia znów wystąpi silny upał.

Taki stan rzeczy zapewni między innymi obecność ośrodków wysokiego ciśnienia, które nie dopuszczą do większych zmian w pogodzie.

Ponadto w dalszym ciągu susza będzie się pogłębiać przez brak dużych opadów deszczu.

Sytuacja baryczna z opadami w piątek, 12 sierpnia

W poniedziałek (08.08.2022) na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie okaże się dość zmienne w ciągu dnia, ale przeważnie będzie umiarkowane.

Jedynie na południowym wschodzie oraz gdzieniegdzie w pasie od Wielkopolski przez Kujawy po Pomorze Gdańskie będzie duże lub całkowite. Ponadto na północy Polski mogą pojawić się bardzo lokalne opady deszczu.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 8 sierpnia

Temperatura maksymalna wyniesie od 20-23oC na północnym wschodzie przez 22-25oC w przeważającym obszarze kraju do 24-28oC na zachodzie.

Wtorek (09.08.2022) przyniesie znacznie więcej słońca. Na ogół zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, ale znów pojawią się miejscowe opady deszczu.

Obejmą one głównie rejony północno wschodnie, a punktowo może także zagrzmieć.

Temperatura maksymalna we wtorek, 9 sierpnia

Termometry wówczas wskażą maksymalnie od 22-25oC na wschodzie przez 24-26oC w centrum do 25-28oC na zachodzie naszego kraju.

W środę (10.08.2022) czeka nas kontynuacja wcześniejszej aury. Znów będzie bardzo ciepło, słonecznie oraz wystąpią bardzo punktowe komórki opadowe.

W ten dzień deszcz ograniczy się przeważnie do południowej Polski, choć w dalszym ciągu będą to bardzo niewielkie ilości opadów na skalę krajową, więc nie poprawi to sytuacji związanej z suszą.

Temperatura maksymalna w środę, 10 sierpnia

Temperatura sięgnie maksymalnie do 22-26oC na wschodzie, do 25-27oC w centrum oraz do 27-30oC na zachodzie.

W czwartek (11.08.2022) zachmurzenie jeszcze bardziej się zmniejszy, tak więc z reguły okaże się ono małe.

Jeszcze gdzieniegdzie będą mogły pojawić się punktowe komórki opadowe, ale będzie ich bardzo niewiele, więc deszcz w ten dzień będzie w zasadzie symboliczny.

Temperatura maksymalna w czwartek, 11 sierpnia

Temperatura maksymalna wyniesie od 24-27oC na wschodzie przez 26-29oC w centrum do 28-31oC na zachodzie.

W piątek (12.08.2022) w zasadzie czeka nas kontynuacja czwartkowej pogody.

W wielu rejonach będzie niemal bezchmurnie, a nieco więcej chmur pojawić się może na północy Polski. Ponadto znów na zachodzie będzie miał miejsce upał.

Temperatura maksymalna w piątek, 12 sierpnia

Termometry wskażą wówczas temperaturę sięgającą 25-28oC na północnym wschodzi, 28-30oC na wschodzie i w centrum oraz 29-32oC.

Sobota (13.08.2022) przyniesie nieznaczne ocieplenie, więc upały obejmą już więcej obszarów i wysoka temperatura bardziej da się we znaki.

Wciąż chmur nie będzie zbyt wiele, ponieważ zachmurzenie okaże się zazwyczaj małe.

Temperatura maksymalna w sobotę, 13 sierpnia

Temperatura wyniesie maksymalnie od 27-31oC na wschodzie przez 29-32oC w centrum do 31-34oC na zachodzie.

W niedzielę (14.08.2022) również nieco się ociepli oraz dalej będzie bardzo słonecznie. Jedynie we wschodnich obszarach może pojawić się więcej chmur wraz z bardzo miejscowym deszczem.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 14 sierpnia

Kontrast termiczny okaże się dość znaczny, jednak wszędzie będzie bardzo gorąco. Spodziewamy się maksymalnie od 27-30oC na wschodzie przez 29-32oC w centrum do 31-35oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na tydzień 29.05-04.06.2023. Umiarkowane temperatury i niewiele opadów

Nadchodzący tydzień zapowiada się pogodnie, deszcz i burze wystąpią miejscami, a temperatury będą osiągać co najwyżej umiarkowane wartości. Najchłodniej na ten moment zapowiada się weekend. W poniedziałek (29.05.2023) na niebie zobaczymy trochę …