Prognoza pogody na tydzień 08-14.10.2018

Jak na razie październik przynosi w Polsce zróżnicowaną pogodę. Temperatura jest dość wysoka, ale na początku miesiąca nad naszym krajem często przechodziły układy niskiego ciśnienia przynosząc silny wiatr i opady deszczu. Nadchodzący tydzień zapowiada się słonecznie i bardzo ciepło.

Pierwszy dzień nowego tygodnia (08.10.2018) nie będzie jeszcze zbyt pogodny. W całym kraju na niebie obecne będą spore ilości chmur, choć rozpogodzenia również wystąpią. Przelotne opady deszczu możliwe są w Małopolsce i na Podkarpaciu, jednak będzie ich niewiele. Na termometrach zobaczymy od 11-12ºC na Podlasiu do 14-16ºC na przeważającym obszarze kraju. Wiać będzie słabo i umiarkowanie ze zmiennych kierunków.

We wtorek (09.10.2018) pogoda zacznie się poprawiać. Po zimnym poranku w całym kraju szybko zacznie się ocieplać. Na niebie dominacja słońca i brak opadów. Temperatura maksymalna osiągnie od 15ºC na Podlasiu, przez 17-19ºC w głębi kraju do 20-21ºC na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany z południa.

Środa (10.10.2018) to kontynuacja świetnej pogody. Ponownie wszędzie czeka nas dużo słońca i brak opadów. W najcieplejszym momencie dnia od 18-19ºC w północno wschodnich regionach, 20-22ºC na przeważającym obszarze Polski do nawet 23-24ºC na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

W czwartek (11.10.2018) pogoda niewiele zmieni się do tej ze środy. Na niebie głównie słońce i niegroźne chmury kłębiaste. W dalszym ciągu również bez opadów. Temperatura wzrośnie do 18-19ºC na Warmii, Mazurach i Podlasiu oraz do 20-23ºC w pozostałych rejonach naszego kraju.

Piątek (12.10.2018) to ciąg dalszy słonecznej i suchej pogody. Na niebie niewiele chmur kłębiastych lub ich brak. Dodatkowo nadal bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 18-20ºC we wschodniej części Polski do 21-24ºC na Ziemi Lubuskiej, Kujawach, w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku.

W sobotę oraz niedziele (13 i 14.10.2018) czeka nas prawdziwa złota jesień. Na niebie w dalszym ciągu niewiele chmur i brak opadów. Zdecydowanie będzie to piękny weekend. Temperatura po dość chłodnych porankach za sprawą operacji słonecznej będzie szybko wzrastać – na ogół 18-20ºC na północnym wschodzie, 20-21ºC w głębi kraju do 22-24ºC na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Po przejściu frontu z burzami czeka nas nieduże ochłodzenie

W weekend początkowo nad wschodnią częścią kraju zaznaczy się chłodny wycinek pofalowanego frontu związanego z niżem znad Finlandii.   Z czasem jednak od zachodu zacznie się rozbudowywać klin wyżowy od rozległego ośrodka …

Pogoda na weekend. W sobotę nad Polską przejdzie front z burzami. Niedziela spokojniejsza

W pierwszy dzień weekendu pogodę w kraju kształtował będzie system frontów związany z ośrodkiem niżowym znad pogranicza Finlandii i Rosji. Natomiast w niedzielę Polska dostanie się w zasięg wyżu, którego centrum w …

Ciepły czwartek i piątek. Tylko lokalnie wystąpią przelotne opady i burze

Dzisiaj pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad Morza Północnego. W piątek wędrował będzie on nad północną część Skandynawii, a nad południowe regiony nasunie się pofalowany front związany z niżem znad …

Czwartek z burzami na południu kraju. Lokalnie mogą być gwałtowne

Obszar kraju będzie dzisiaj w zasięgu wielocentrycznego układu niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad regionami południowymi i południowo wschodnimi zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Od zachodu kraj zacznie się dostawać pod …