Prognoza pogody na tydzień 10-16.01.2022

Nad naszym krajem ma miejsce dość stabilna i słoneczna pogoda. Ponadto w przeważającej części kraju panuje mróz.

Taki stan rzeczy zapewniają wyże atmosferyczne znad Skandynawii, choć w przeciągu kilku dni się to zmieni. Głębokie niże przyniosą silne porywy wiatru, więc aura w tym tygodniu zmieni się zupełnie.

Aktualna sytuacja baryczna

W poniedziałek (10.01.2022) we wschodniej i centralnej części Polski czekają nas przelotne i lokalne opady śniegu. Zachmurzenie okaże się tam z reguły umiarkowane oraz duże, więc pojawią się też przejaśnienia.

Na zachodzie czeka nas sporo słońca, choć na krańcach południowo zachodnich będą miały miejsce opady mieszane.

Temperatura w dzień okaże się wyrównana, ponieważ wyniesie maksymalnie na wschodzie od -3oC do 0oC, w centrum od -1oC do 1oC i na zachodzie od 0oC do 2oC.

Temperatura maksymalna w poniedziałek

We wtorek (11.01.2022) aura okaże się bardzo zbliżona do tej z dnia wcześniejszego. Znów na wschodzie i częściowo w centrum przelotnie i miejscowo poprószy śnieg.

Możliwe będą przejaśnienia z wyjątkiem południowego wschodu. Na zachodzie zachmurzenie będzie z reguły małe lub umiarkowane.

Temperatura będzie jeszcze niższa, bowiem maksymalnie spodziewamy się od -5oC do -2oC na wschodzie, od -3oC do 0oC w centrum oraz od -2oC do 1oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek

W środę (12.01.2022) lekki i punktowy śnieg będzie mógł padać na północy, z kolei w pasie centralnym i na południu bez opadów i z małą ilością chmur.

Wciąż będzie bardzo zimno na wschodzie i cieplej na zachodzie.

Termometry wskażą wartości maksymalne rzędu od -6oC do -3oC na wschodzie, od -3oC do -1oC w centrum o od -1oC do 1oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w środę

Nad ranem tego dnia może być bardzo mroźnie, bowiem prognozujemy spadki temperatury nawet do -8/-15oC na wschodzie, do -5/-10oC w centrum i do -1/-6oC na zachodzie.

W czwartek (13.01.2022) przyjdzie znaczne ocieplenie i odwilż wraz z silnym wiatrem.

Na wschodzie, w centrum i na północy wystąpi więcej chmur i punktowo może popadać deszcz. Na zachodzie zachmurzenie powinno być co najwyżej małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna wyniesie od 0-3oC na południu przez 1-4oC w pasie centralnym do 2-5oC na północy.

Temperatura maksymalna w czwartek

Wiatromierze zarejestrują podmuchy rzędu 40-60 km/h w głębi naszego kraju oraz dochodzące do 70-90 km/h nad wybrzeżem.

W piątek (14.01.2022) w dalszym ciągu będzie bardzo silnie wiało. Poza rejonami południowymi wiać będzie w porywach do 50-70 km/h, a na wybrzeżu wciąż 70-90 km/h.

Zachmurzenie duże i całkowite pojawi się właściwie w całym kraju, wraz z przelotnymi, słabymi i punktowymi opadami deszczu.

Temperatura maksymalna w piątek

Temperatura maksymalna wzrośnie i wyniesie od 1-4oC na południu przez 2-5oC w centrum do 4-7oC na północy.

Sobota (15.01.2022) minie najpewniej pod znakiem pogodnej aury, ze zróżnicowanym zachmurzeniem i bez opadów.

Wiatr znacząco się uspokoi i powieje tylko na wybrzeżu do 40 km/h.

Temperatura nie będzie już tak wysoka, bowiem spodziewamy się od 0-2oC na wschodzie i w centrum do 1-4oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w sobotę

W niedzielę (16.01.2022) znów powróci silny wiatr i większe zachmurzenie. Ponadto na wschodzie lokalnie może popadać deszcz, śnieg lub deszcz ze śniegiem.

Temperatura wzrośnie do 2-4oC na północy i w pasie centralnym oraz do 3-5oC na południu Polski.

Temperatura maksymalna w niedzielę

Wiatromierze mogą rejestrować wartości rzędu 40-50 km/h w całym kraju i 50-60 km/h na wybrzeżu.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …

Prognoza pogody na tydzień 05-11.12.2022. Dynamiczna aura i sporo opadów

W nowym tygodniu czekają nas zmiany. Pogoda stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna. Często doświadczymy sporych wahań temperatury. Częściej będą występować opady zarówno śniegu, jak i deszczu, a nad morzem możliwe będą burze. …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend z opadami deszczu i śniegu

W weekend obszar kraju będzie się znajdował na skraju rozległego ośrodka wyżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, początkowo będzie napływać bezpośrednio ze wschodu i północnego wschodu, jednak …