Prognoza pogody na tydzień 10-16.01.2022

Nad naszym krajem ma miejsce dość stabilna i słoneczna pogoda. Ponadto w przeważającej części kraju panuje mróz.

Taki stan rzeczy zapewniają wyże atmosferyczne znad Skandynawii, choć w przeciągu kilku dni się to zmieni. Głębokie niże przyniosą silne porywy wiatru, więc aura w tym tygodniu zmieni się zupełnie.

Aktualna sytuacja baryczna

W poniedziałek (10.01.2022) we wschodniej i centralnej części Polski czekają nas przelotne i lokalne opady śniegu. Zachmurzenie okaże się tam z reguły umiarkowane oraz duże, więc pojawią się też przejaśnienia.

Na zachodzie czeka nas sporo słońca, choć na krańcach południowo zachodnich będą miały miejsce opady mieszane.

Temperatura w dzień okaże się wyrównana, ponieważ wyniesie maksymalnie na wschodzie od -3oC do 0oC, w centrum od -1oC do 1oC i na zachodzie od 0oC do 2oC.

Temperatura maksymalna w poniedziałek

We wtorek (11.01.2022) aura okaże się bardzo zbliżona do tej z dnia wcześniejszego. Znów na wschodzie i częściowo w centrum przelotnie i miejscowo poprószy śnieg.

Możliwe będą przejaśnienia z wyjątkiem południowego wschodu. Na zachodzie zachmurzenie będzie z reguły małe lub umiarkowane.

Temperatura będzie jeszcze niższa, bowiem maksymalnie spodziewamy się od -5oC do -2oC na wschodzie, od -3oC do 0oC w centrum oraz od -2oC do 1oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek

W środę (12.01.2022) lekki i punktowy śnieg będzie mógł padać na północy, z kolei w pasie centralnym i na południu bez opadów i z małą ilością chmur.

Wciąż będzie bardzo zimno na wschodzie i cieplej na zachodzie.

Termometry wskażą wartości maksymalne rzędu od -6oC do -3oC na wschodzie, od -3oC do -1oC w centrum o od -1oC do 1oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w środę

Nad ranem tego dnia może być bardzo mroźnie, bowiem prognozujemy spadki temperatury nawet do -8/-15oC na wschodzie, do -5/-10oC w centrum i do -1/-6oC na zachodzie.

W czwartek (13.01.2022) przyjdzie znaczne ocieplenie i odwilż wraz z silnym wiatrem.

Na wschodzie, w centrum i na północy wystąpi więcej chmur i punktowo może popadać deszcz. Na zachodzie zachmurzenie powinno być co najwyżej małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna wyniesie od 0-3oC na południu przez 1-4oC w pasie centralnym do 2-5oC na północy.

Temperatura maksymalna w czwartek

Wiatromierze zarejestrują podmuchy rzędu 40-60 km/h w głębi naszego kraju oraz dochodzące do 70-90 km/h nad wybrzeżem.

W piątek (14.01.2022) w dalszym ciągu będzie bardzo silnie wiało. Poza rejonami południowymi wiać będzie w porywach do 50-70 km/h, a na wybrzeżu wciąż 70-90 km/h.

Zachmurzenie duże i całkowite pojawi się właściwie w całym kraju, wraz z przelotnymi, słabymi i punktowymi opadami deszczu.

Temperatura maksymalna w piątek

Temperatura maksymalna wzrośnie i wyniesie od 1-4oC na południu przez 2-5oC w centrum do 4-7oC na północy.

Sobota (15.01.2022) minie najpewniej pod znakiem pogodnej aury, ze zróżnicowanym zachmurzeniem i bez opadów.

Wiatr znacząco się uspokoi i powieje tylko na wybrzeżu do 40 km/h.

Temperatura nie będzie już tak wysoka, bowiem spodziewamy się od 0-2oC na wschodzie i w centrum do 1-4oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w sobotę

W niedzielę (16.01.2022) znów powróci silny wiatr i większe zachmurzenie. Ponadto na wschodzie lokalnie może popadać deszcz, śnieg lub deszcz ze śniegiem.

Temperatura wzrośnie do 2-4oC na północy i w pasie centralnym oraz do 3-5oC na południu Polski.

Temperatura maksymalna w niedzielę

Wiatromierze mogą rejestrować wartości rzędu 40-50 km/h w całym kraju i 50-60 km/h na wybrzeżu.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 17-23.01.2022

Nad nasz kraj nadeszło poważne załamanie pogody. Mamy do czynienia z silnym wiatrem, a już w poniedziałek przez Polskę przejdzie linia szkwału, która przyniesie również sam śnieg. Taki stan rzeczy przyniósł nam …

Pogoda na piątek. Wietrzny dzień. Miejscami przelotnie popada

W dniu jutrzejszym obszar kraju będzie w zasięgu głębokiego ośrodka niżowego znad morza Barentsa, a także związanego z nim wtórnego układu niżowego nad północno zachodnią częścią Rosji. Nad Polską z północy na …

Uwaga! Czwartek i piątek z silnym wiatrem. Na wybrzeżu nawet 100 km/h

Na razie jeszcze obszar kraju pozostaje w zasięgu wału wyżowego rozciągającego się od Atlantyku przez Środkową Europę po wschodnią część kontynentu i zalega powietrze arktyczne. W najbliższych godzinach dojdzie do przebudowy pola …

Nad Polskę zmierzają wichury. Jak mocno może wiać?

Jak na razie w naszym kraju panuje stabilna, dość słoneczna, w wielu miejscach mroźna i bezwietrzna aura. Już niedługo jednak wszystko się zmieni, ponieważ ze spokojnej pogody zrobi się bardzo wietrznie. Póki …