Prognoza pogody na tydzień 10-16.12.2018

Małymi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Na ten moment aura jest daleka od zimowej. Tylko lokalnie na wschodzie ostatnio prószył śnieg, ale szybko stopniał. Wszystko wskazuje jednak na to, że nadchodzi oziębienie.

W poniedziałek (10.12.2018) czekają nas różnego rodzaju opady. Będą one przelotne i w charakterze deszczu, deszczu ze śniegiem a punktowo na wschodzie i w górach samego śniegu. Ponadto zachmurzenie będzie zmienne, ale na ogół duże i całkowite. Przez cały dzień możliwe będą przejaśnienia. W pierwszy dzień tygodnia wiać będzie silny wiatr. Spodziewamy się wartości od 30 km/h na wschodzie do nawet 60 km/h na zachodzie. Z biegiem godzin będzie słabł. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni Celsjusza na wschodzie do 3-5 stopni w pozostałej części kraju.

Wtorek (11.12.2018) okaże się kontynuacją postępującego ochłodzenia. Na południu pojawią się silne opady śniegu. Z kolei na zachodzie i częściowo w centrum deszcze ze śniegiem przechodzący z biegiem godzin w śnieg. Temperatura będzie jednak jeszcze dość wysoka w tych rejonach, bo wzrośnie do 2-4 kresek powyżej zera. Na wschodzie i w centrum kraju temperatura sięgnie 1-3 stopni. Poza tym wszędzie możliwy jest przelotny deszcz ze śniegiem i deszcz, ale opady będą stopniowo zanikać. Zachmurzenie będzie przeważnie całkowite, ale wystąpią także przejaśnienia. 

W środę (12.12.2018) będzie jeszcze zimniej. Przelotne opady śniegu możliwe są na krańcach zachodnich, na północy i południu. Poza tym będzie znacznie mniej chmur niż we wtorek. Zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane. Termometry wskażą niemal wszędzie maksymalnie 1-2 kreski powyżej zera. Tylko lokalnie będą 3 stopnie, a na północnym zachodzie 4.

Czwartek (13.12.2018) minie pod znakiem przelotnych i słabych opadów śniegu w centrum oraz na wschodzie naszego kraju. W tych rejonach zachmurzenie będzie przeważnie duże, z kolei na zachodzie małe. Temperatura wzrośnie od -1 stopnia na wschodzie do 0/1 stopnia w pozostałej części Polski. Do końca tego dnia pokrywa śnieżna będzie miała miejsce na południu, na wschodzie i miejscowo w centrum.

Piątek (14.12.2018) przyniesie jeszcze niższe wartości temperatury. Jeśli chodzi o śnieg, to padać będzie lekko na wschodzie oraz lokalnie w centrum. Zachmurzenie nie będzie duże, bo przeważnie małe i umiarkowane. Termometry zarejestrują wartości od -2 stopni do 1 stopnia w całym kraju. 

W sobotę (15.12.2018) będzie jeszcze bardziej słonecznie. Jedynie na wschodzie przelotnie będzie prószył śnieg. Zachmurzenie będzie tam na ogół duże, a w pozostałych rejonach małe. Temperatura będzie w zasadzie identyczna jak w piątek. Nad ranem minimalne wartości także będą cały czas zbliżone, bowiem spodziewamy się -3/-4 stopni.

Niedziela (16.12.2018) będzie najchłodniejszym dniem nadchodzącego tygodnia. W całej Polsce wystąpi lekki mróz. Jedynie na krańcach północno zachodnich może być nieznacznie powyżej zera. Generalnie temperatura maksymalna osiągnie wartości rzędu od -3 do 0 stopni. Ponadto od zachodu zacznie wkraczać do nas strefa opadów śniegu, dając świeżą pokrywę śnieżną w nowych rejonach Polski.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek. Ciąg dalszy wichury i opadów deszczu. Porywy wiatru nawet do 100 km/h

Pogodę w kraju kształtuje obecnie głęboki, wielocentryczny ośrodek niżowy znad Skandynawii, który przynosi silny wiatr, opady deszczu, a miejscami także burze. Również w piątek Polska będzie pod jego wpływem, lecz zacznie napływać …

Prognoza długoterminowa. Przed nami dość ciepła, ale zmienna pogoda. Miejscami przejdą ulewy

Aktualnie panuje dość wysoka temperatura przy sporym, ale zróżnicowanym zachmurzeniu. Poza tym nie brakuje również opadów, choć tylko na zachodzie. W najbliższych dniach czeka nas termicznie przyjemna aura, choć będzie ona się …

Pogoda na piątek i noc z piątku na sobotę. Pogodnie, ale chłodno. W nocy przymrozki

W piątek już cały obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka wyżowego znad Rosji. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dzień (08.10.2021) rozpocznie się dominacją chmur na niebie na północnym zachodzie oraz krańcach zachodnich …

Prognoza długoterminowa. Najpierw wybuch ciepła, a potem czeka nas spore oziębienie

Jak na razie mamy do czynienia z nieco chłodniejszą, ale całkiem słoneczną pogodą. Mniejszą ilość opadów gwarantuje nam wyż atmosferyczny, który aktualnie znajduje się na południe od naszego kraju. W kolejnych dniach …