Prognoza pogody na tydzień 10-16.12.2018

Małymi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Na ten moment aura jest daleka od zimowej. Tylko lokalnie na wschodzie ostatnio prószył śnieg, ale szybko stopniał. Wszystko wskazuje jednak na to, że nadchodzi oziębienie.

W poniedziałek (10.12.2018) czekają nas różnego rodzaju opady. Będą one przelotne i w charakterze deszczu, deszczu ze śniegiem a punktowo na wschodzie i w górach samego śniegu. Ponadto zachmurzenie będzie zmienne, ale na ogół duże i całkowite. Przez cały dzień możliwe będą przejaśnienia. W pierwszy dzień tygodnia wiać będzie silny wiatr. Spodziewamy się wartości od 30 km/h na wschodzie do nawet 60 km/h na zachodzie. Z biegiem godzin będzie słabł. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni Celsjusza na wschodzie do 3-5 stopni w pozostałej części kraju.

Wtorek (11.12.2018) okaże się kontynuacją postępującego ochłodzenia. Na południu pojawią się silne opady śniegu. Z kolei na zachodzie i częściowo w centrum deszcze ze śniegiem przechodzący z biegiem godzin w śnieg. Temperatura będzie jednak jeszcze dość wysoka w tych rejonach, bo wzrośnie do 2-4 kresek powyżej zera. Na wschodzie i w centrum kraju temperatura sięgnie 1-3 stopni. Poza tym wszędzie możliwy jest przelotny deszcz ze śniegiem i deszcz, ale opady będą stopniowo zanikać. Zachmurzenie będzie przeważnie całkowite, ale wystąpią także przejaśnienia. 

W środę (12.12.2018) będzie jeszcze zimniej. Przelotne opady śniegu możliwe są na krańcach zachodnich, na północy i południu. Poza tym będzie znacznie mniej chmur niż we wtorek. Zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane. Termometry wskażą niemal wszędzie maksymalnie 1-2 kreski powyżej zera. Tylko lokalnie będą 3 stopnie, a na północnym zachodzie 4.

Czwartek (13.12.2018) minie pod znakiem przelotnych i słabych opadów śniegu w centrum oraz na wschodzie naszego kraju. W tych rejonach zachmurzenie będzie przeważnie duże, z kolei na zachodzie małe. Temperatura wzrośnie od -1 stopnia na wschodzie do 0/1 stopnia w pozostałej części Polski. Do końca tego dnia pokrywa śnieżna będzie miała miejsce na południu, na wschodzie i miejscowo w centrum.

Piątek (14.12.2018) przyniesie jeszcze niższe wartości temperatury. Jeśli chodzi o śnieg, to padać będzie lekko na wschodzie oraz lokalnie w centrum. Zachmurzenie nie będzie duże, bo przeważnie małe i umiarkowane. Termometry zarejestrują wartości od -2 stopni do 1 stopnia w całym kraju. 

W sobotę (15.12.2018) będzie jeszcze bardziej słonecznie. Jedynie na wschodzie przelotnie będzie prószył śnieg. Zachmurzenie będzie tam na ogół duże, a w pozostałych rejonach małe. Temperatura będzie w zasadzie identyczna jak w piątek. Nad ranem minimalne wartości także będą cały czas zbliżone, bowiem spodziewamy się -3/-4 stopni.

Niedziela (16.12.2018) będzie najchłodniejszym dniem nadchodzącego tygodnia. W całej Polsce wystąpi lekki mróz. Jedynie na krańcach północno zachodnich może być nieznacznie powyżej zera. Generalnie temperatura maksymalna osiągnie wartości rzędu od -3 do 0 stopni. Ponadto od zachodu zacznie wkraczać do nas strefa opadów śniegu, dając świeżą pokrywę śnieżną w nowych rejonach Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …