Prognoza pogody na tydzień 10-16.12.2018

Małymi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Na ten moment aura jest daleka od zimowej. Tylko lokalnie na wschodzie ostatnio prószył śnieg, ale szybko stopniał. Wszystko wskazuje jednak na to, że nadchodzi oziębienie.

W poniedziałek (10.12.2018) czekają nas różnego rodzaju opady. Będą one przelotne i w charakterze deszczu, deszczu ze śniegiem a punktowo na wschodzie i w górach samego śniegu. Ponadto zachmurzenie będzie zmienne, ale na ogół duże i całkowite. Przez cały dzień możliwe będą przejaśnienia. W pierwszy dzień tygodnia wiać będzie silny wiatr. Spodziewamy się wartości od 30 km/h na wschodzie do nawet 60 km/h na zachodzie. Z biegiem godzin będzie słabł. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni Celsjusza na wschodzie do 3-5 stopni w pozostałej części kraju.

Wtorek (11.12.2018) okaże się kontynuacją postępującego ochłodzenia. Na południu pojawią się silne opady śniegu. Z kolei na zachodzie i częściowo w centrum deszcze ze śniegiem przechodzący z biegiem godzin w śnieg. Temperatura będzie jednak jeszcze dość wysoka w tych rejonach, bo wzrośnie do 2-4 kresek powyżej zera. Na wschodzie i w centrum kraju temperatura sięgnie 1-3 stopni. Poza tym wszędzie możliwy jest przelotny deszcz ze śniegiem i deszcz, ale opady będą stopniowo zanikać. Zachmurzenie będzie przeważnie całkowite, ale wystąpią także przejaśnienia. 

W środę (12.12.2018) będzie jeszcze zimniej. Przelotne opady śniegu możliwe są na krańcach zachodnich, na północy i południu. Poza tym będzie znacznie mniej chmur niż we wtorek. Zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane. Termometry wskażą niemal wszędzie maksymalnie 1-2 kreski powyżej zera. Tylko lokalnie będą 3 stopnie, a na północnym zachodzie 4.

Czwartek (13.12.2018) minie pod znakiem przelotnych i słabych opadów śniegu w centrum oraz na wschodzie naszego kraju. W tych rejonach zachmurzenie będzie przeważnie duże, z kolei na zachodzie małe. Temperatura wzrośnie od -1 stopnia na wschodzie do 0/1 stopnia w pozostałej części Polski. Do końca tego dnia pokrywa śnieżna będzie miała miejsce na południu, na wschodzie i miejscowo w centrum.

Piątek (14.12.2018) przyniesie jeszcze niższe wartości temperatury. Jeśli chodzi o śnieg, to padać będzie lekko na wschodzie oraz lokalnie w centrum. Zachmurzenie nie będzie duże, bo przeważnie małe i umiarkowane. Termometry zarejestrują wartości od -2 stopni do 1 stopnia w całym kraju. 

W sobotę (15.12.2018) będzie jeszcze bardziej słonecznie. Jedynie na wschodzie przelotnie będzie prószył śnieg. Zachmurzenie będzie tam na ogół duże, a w pozostałych rejonach małe. Temperatura będzie w zasadzie identyczna jak w piątek. Nad ranem minimalne wartości także będą cały czas zbliżone, bowiem spodziewamy się -3/-4 stopni.

Niedziela (16.12.2018) będzie najchłodniejszym dniem nadchodzącego tygodnia. W całej Polsce wystąpi lekki mróz. Jedynie na krańcach północno zachodnich może być nieznacznie powyżej zera. Generalnie temperatura maksymalna osiągnie wartości rzędu od -3 do 0 stopni. Ponadto od zachodu zacznie wkraczać do nas strefa opadów śniegu, dając świeżą pokrywę śnieżną w nowych rejonach Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Prognoza długoterminowa. Najpierw sporo opadów deszczu, a potem czeka nas intensywny upał

Najbliższy czas w pogodzie podzieli się na dwa różne okresy. Pierwszy z nich okaże się chłodny oraz deszczowy, a potrwa on najpewniej do 12 lipca. Wówczas spadnie dużo potrzebnego ze względu na …

Prognoza pogody na tydzień 11-17.07.2022. Początkowo chłodno i deszczowo. Później wróci upał

Po ostatnich chłodnych dniach w nowym tygodniu czeka nas znaczne ocieplenie, zrobi się gorąco, a w części regionów upalnie. Najwięcej opadów wystąpi w pierwszej jego połowie, potem będzie ich mniej i będą …

Ciepły czwartek i piątek. Tylko lokalnie wystąpią przelotne opady i burze

Dzisiaj pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad Morza Północnego. W piątek wędrował będzie on nad północną część Skandynawii, a nad południowe regiony nasunie się pofalowany front związany z niżem znad …