Prognoza pogody na tydzień 11-17.02.2019

Luty jak dotąd przynosił aurę typową dla przedwiośnia. Czy w kolejnych dniach wróci zimowa pogoda, a może czeka nas kontynuacja aury z początku miesiąca?

Poniedziałek (11.02.2019) rozpocznie się niezbyt przyjemnie. Na niebie dominować będą chmury, a rozpogodzeń będzie niewiele. Będzie też sporo opadów głównie deszczu. Choć miejscami na zachodzie, północy i północnym wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem i sam śnieg. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 3-4oC na północnym wschodzie i zachodzie przez 4-5oC na przeważającym obszarze kraju do 6-7oC na południowym wschodzie. Wiał będzie umiarkowany, okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 40-50 km/h, na zachodzie i południowym zachodzie do 60-70 km/h, w rejonie Zatoki Gdańskiej lokalnie do 80 km/h, a w Tatrach porywy mogą osiągnąć 80-90 km/h.

W drugi dzień tygodnia (12.02.2019) rano w całym kraju sporo chmur, lecz stopniowo od północy i północnego zachodu będzie ich ubywać i po południu na zachodzie, północy oraz w centrum niewiele chmur. Do końca dnia duże zachmurzenie utrzyma się na wschodzie i południu i tam też miejscami możliwe są opady śniegu. Najwięcej opadów w górach. Temperatura maksymalna od -3oC w górach oraz 0-1oC na północnym wschodzie przez 1-2oC na wschodzie północy i w centrum do 3-4oC na zachodzie. Powieje umiarkowany, okresami dość silny północno zachodni wiatr w porywach do 50-60 km/h, w górach do 70-80 km/h, w Tatrach 90-100 km/h (w najwyższych partiach do około 120 km/h).

W środę (13.02.2019) dużo chmur, większe rozpogodzenia możliwe są rano na wschodzie, a po południu na północnym zachodzie. Z północnego zachodu będzie wędrował front, który na zachodzie i północnym zachodzie przyniesie deszcz, a im dalej w głąb kraju będzie przechodził, tym więcej będzie opadów śniegu, okresami opady mogą być intensywne. Na termometrach zobaczymy od 1-2oC na wschodzie przez 2-3oC w centrum do 3-5oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.

Czwartek (14.02.2019) z zachmurzeniem dużym i całkowitym. Miejscami na południu, zachodzie oraz na północnym wschodzie słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 2-3oC na południowym wschodzie i krańcach wschodnich przez 3-4oC w centrum do 4-5 st. na północy oraz 7-8 st. na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany północno zachodni wiatr.

W piątek (15.02.2019) zachmurzenie duże i umiarkowane. Nigdzie nie będzie padać. W najcieplejszym momencie dnia od 2-3oC na północnym i południowym wschodzie przez 3-4oC w centrum do 7-8oC na zachodzie oraz na północnym zachodzie.

Pierwszy dzień weekendu (16.02.2019) z dużą ilością słońca, tylko miejscami nieco więcej chmur. Ponownie nigdzie nie będzie padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1-3oC na południowym wschodzie przez 3-4oC w centrum do 6-7oC na zachodzie i północnym zachodzie.

W niedzielę (17.02.2019) czeka nas dużo słońca i tylko miejscami trochę niegroźnych chmur piętra wysokiego. Temperatura maksymalna od 3-4oC na wschodzie i południowym wschodzie przez 4-5oC w centrum do 6-7oC na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Będzie chłodno. W wielu miejscach przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem

W weekend obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ układu wyżowego wędrującego znad zachodniej części kontynentu na wschód. Napływać będzie chłodne powietrze polarne o cechach morskich. Sobota (23.10.2021) rozpocznie się dominacją chmur …

Pogoda na środę, 29 września. Ciepło, ale po południu zacznie postępować pogorszenie pogody

Jutro pogodę w kraju kształtował będzie rozległy ośrodek wyżowy z centrum ulokowanym nad północno wschodnią częścią kontynentu. Jednak od zachodu zacznie się system frontów związany z ośrodkiem niżowym z centrum nad Morzem …

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …

Prognoza pogody na tydzień 18-24.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Będzie zarówno duże ocieplenie, ale też pod koniec tygodnia nadejdzie silne ochłodzenie. Opady deszczu będą występować znacznie częściej niż dotychczas. Poniedziałek (18.10.2021) przywita nas dominacją …