Prognoza pogody na tydzień 12-18.08.2019

Po gorącym i miejscami burzowym weekendzie czeka nas gorący i dynamiczny początek tygodnia, po czym nadejdzie spore ochłodzenie. Koniec tygodnia natomiast znowu cieplejszy. Więcej szczegółów poniżej.

Poniedziałek (12.08.2019) z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym w większej części kraju, tylko na południowym wschodzie więcej rozpogodzeń. Do południa przelotne opady deszczu możliwe są na zachodzie, północy oraz w centrum. Po południu nad południowo wschodnimi regionami możliwy jest rozwój gwałtownych burz z ulewnym deszczem do 20-40 mm, opadami gradu o średnicy 2-4 cm (lokalnie niewykluczone większe gradziny) oraz wiatrem do 80-100 km/h. Nie da się wykluczyć też wystąpienia trąb powietrznych. Natomiast wieczorem i w nocy nad południowo zachodnią, częściowo centralną, północno wschodnią i częściowo wschodnią częścią kraju może przejść rozległy układ burzowy na którego trasie wystąpią nawalne opady deszczu do 40-60 mm, zagrożenie większymi opadami gradu będzie mniejsze niż w poprzednich godzinach. Duże niebezpieczeństwo będą stanowić także niszczące porywy wiatru, które mogą osiągać aż 120 km/h. Szczegółowa mapa dostępna jest w najnowszej prognozie burz.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19-20oC na krańcach południowo zachodnich oraz 22-23oC na północnym zachodzie przez 24-27oC na przeważającym obszarze kraju do 30-32oC na południowym wschodzie i częściowo na południu. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Wtorek (13.08.2019) będzie już spokojniejszy i chłodniejszy. Dzień rozpocznie się sporym zachmurzeniem, w pasie od południowego zachodu po północny wschód możliwe opady deszczu. W ciągu dnia zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego, tylko na południowym wschodzie utrzyma się dużo chmur i tam też możliwe będą ciągłe opady deszczu, a w Bieszczadach także burze. Przelotnie popadać i zagrzmieć może na zachodzie i północy. Na termometrach zobaczymy od 21-23oC na północnym wschodzie i zachodzie przez 23-24oC w większej części kraju do 24-25oC na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiał będzie umiarkowany południowo zachodni wiatr.

W środę (14.08.2019) zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko na południu i wschodzie całkowite. Na południowym wschodzie, południu i częściowo na wschodzie możliwe są ciągłe opady o umiarkowanym i dużym natężeniu. Lokalnie (głównie na Podkarpaciu) w strefie opadów ciągłych możliwe są burze. W miarę upływu dnia strefa opadów będzie odsuwać się za wschodnią granicę, natomiast na południowym zachodzie oraz północy rozwiną się przelotne opady deszczu. W regionach północnych może także lokalnie zagrzmieć. Temperatura wzrośnie do 18-20oC na północy i 20-21oC w innych regionach kraju.

W czwartek (15.08.2019) dużo chmur na zachodzie i częściowo na północy, a w innych regionach na niebie dominować będzie słońce. Na Pomorzu Zachodnim po południu możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 17-20oC na północnym zachodzie oraz 21-22oC na północny i wschodzie do 23oC w głębi kraju oraz 24oC na południowym zachodzie.

Piątek (16.08.2019) przyniesie trochę chmur, ale i słońce będzie się pojawiać. Na wschodzie, południu, północy oraz częściowo w centrum możliwe są przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Temperatura maksymalna od 20-21oC na północnym zachodzie i północnym wschodzie przez 23-24oC na przeważającym obszarze kraju do 24-25oC na południowym zachodzie.

Sobota (17.08.2019) z zachmurzeniem umiarkowanym, tylko na zachodzie będzie ono duże. Lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu i słabe burze. Temperatura wzrośnie do 22-24oC na północy i 24-25oC w innych regionach kraju.

W niedzielę (18.08.2019) w całym kraju dużo chmur oraz przelotne opady deszczu oraz burze. Na termometrach zobaczymy od 23-25oC na północy przez 26-27oC na przeważającym obszarze kraju do 28-29oC na Opolszczyźnie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Nadciąga silne załamanie pogody. Piątek ze śnieżycami i ulewami

Tak jak pisaliśmy we wcześniejszych prognozach dziś obszar kraju dostanie się pod wpływ ośrodka niżowego, który z rejonu Włoch będzie się przemieszczał przez regiony południowo wschodnie naszego kraju nad Ukrainę. Niż ten …

Prognoza pogody na tydzień 22-28.11.2021

Po ostatnich dość ciepłych, ale również pochmurnych dniach w nowym tygodniu wyraźnie się ochłodzi, będzie też więcej chwil ze słońcem. Miejscami wystąpią pierwsze opady śniegu na nizinach w tym sezonie. Lokalnie krajobrazy …

Chłodna i pochmurna sobota, miejscami opady deszczu

Obszar kraju w dniu dzisiejszym będzie na skraju ośrodka wyżowego znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich. Sobota (13.11.2021) rozpocznie się dominacją niskiego zachmurzenia i …

Nadchodzi załamanie pogody. Przed nami ulewy i silny wiatr. W górach śnieżyce

Okres panowania wyżu znad wschodniej części kontynentu i związanej z nim mglistej aury dobiega końca. Władzę przejmą ośrodki niżowe, które wędrować będą znad wód Atlantyku przez Skandynawię. Nad krajem przemieszczać się będą …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły