Prognoza pogody na tydzień 12-18.11.2018

Zeszły tydzień okazał się naprawdę ciepły. Wiele razy pojawiło się także słońce. Wydawać by się mogło, że intensywne i dłuższe ochłodzenie długo nie będzie miało miejsca. Czy nadchodzące dni będą kontynuacją wysokiej temperatury?

Poniedziałek (12.11.2018) okaże się dość słoneczny. Przeważnie zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe. Jedynie na południowym zachodzie oraz na wybrzeżu może być całkowite. W dodatku w tym drugim rejonie może padać słaby deszcz. W ten dzień będzie naprawdę ciepło. Termometry wskażą od 8-12ºC na wschodzie Polski, przez 12-16ºC w centrum do 14-17ºC na zachodzie. Miejscami może być nawet 18ºC. Wiatr będzie wiał maksymalnie 40 km/h.

We wtorek (13.11.2018) czeka nas zmiana aury. Od północnego zachodu nad nasz kraj nadejdzie strefa opadów wraz z zachmurzeniem całkowitym. Do późnego wieczora opady deszczu przemieszczą się na wschód. Przed ich nadejściem spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane. Temperatura jednak cały czas będzie wysoka. Spodziewamy się od 9-12ºC na wschodzie do 13-18ºC w środkowej i zachodniej części kraju zanim dotrą tam opady. Z kolei kiedy one się pojawią, to termometry wskażą około 8-10ºC. Ponadto wiać będzie silny wiatr o prędkości 30-50 km/h w głębi kraju i 50-60 km/h na północy.

Środa (14.11.2018) będzie pochmurnym dniem z przejaśnieniami i słabym przelotnym deszczem. Opady w zasadzie możliwe będą wszędzie, ale głównie wystąpią na wschodzie. Za to najwięcej przejaśnień będzie na zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 7ºC do 10ºC w zależności od zachmurzenia. Wiatr znacząco osłabnie i tylko na północy będzie wiać 30 km/h.

W czwartek (15.11.2018) opady deszczu zanikną. Nasz kraj podzieli się na wschód z większą ilością chmur i słoneczny zachód. Termometry pokażą wartości od 7-9ºC w tym pierwszym rejonie do 9-12ºC w drugim. Poza tym wiatr już niemal zupełnie ucichnie.

Piątek (16.11.2018) w całej Polsce będzie bardzo słoneczny. W zasadzie zachmurzenie będzie co najwyżej małe. Mimo to temperatura nie będzie tak wysoka jak w poprzednich dniach. Prognozujemy od 5-8ºC na wschodzie, przez 7-10ºC w centrum i 9-11ºC na zachodzie.

Sobota (17.11.2018) będzie niemal identyczna jak piątek. Możliwe będzie minimalnie większe zachmurzenie w postaci piętra wysokiego. Rozkład temperatury to od 6-8ºC na wschodzie, przez 7-9ºC w centrum do 8-10ºC na zachodzie Polski.

W niedzielę (18.11.2018) wystąpi znacznie więcej chmur. Niemal wszędzie zachmurzenie będzie całkowite bądź umiarkowane. Na południu będą mogły wystąpić nawet opady deszczu. Nie będą one jednak silne. Temperatura okaże się jeszcze niższa. Najchłodniej będzie w rejonach południowych, bo 3-6ºC. Z kolei w centralnym pasie spodziewamy się 5-8ºC, a na północy 7-9ºC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 25-31.07.2022. Na ogół bardzo ciepło i niewiele opadów

W nowym tygodniu czeka nas zróżnicowana aura. Temperatura będzie ulegać częstym wahaniom. Będą zarówno fale upałów, jak i dni z umiarkowanymi wartościami temperatury. Zimno jednak z pewnością nie będzie. Niestety opadów w …

Pogoda. Silny upał i dużo słońca. Temperatura może osiągnąć aż 38 stopni

Obszar kraju dostał się w zasięg rozległego ośrodka wyżowego, który wędruje znad Atlantyku na wschód. Dzisiaj w południe jego centrum znajdzie się nad południowo zachodnią Ukrainą. Po jego zachodniej stronie napływa upalne …

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Czwartek z burzami na południu kraju. Lokalnie mogą być gwałtowne

Obszar kraju będzie dzisiaj w zasięgu wielocentrycznego układu niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad regionami południowymi i południowo wschodnimi zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Od zachodu kraj zacznie się dostawać pod …