Prognoza pogody na tydzień 13-19.04.2020

Po ciepłej i słonecznej niedzieli z początkiem nowego tygodnia czekają nas zmiany w pogodzie. Nad krajem przewędruje chłodny front atmosferyczny przynosząc intensywne opady deszczu, w nocy przechodzące w śnieg. Pojawią się także burze. Jak długo potrawa ochłodzenie? O tym poniżej.

W poniedziałek (13.04.2020) dużo chmur oraz opadów deszczu, tylko na północy i częściowo na zachodzie po południu się rozpogodzi, a rano przed nadejściem frontu jeszcze trochę pogodnego nieba na południu, południowym wschodzie i częściowo w centrum. W Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na południu i wschodzie Świętokrzyskiego możliwe są burze z opadami deszczu do 20 mm, gradem do 2 cm oraz wiatrem do 80 km/h, w regionach tych nie da się też wykluczyć pojedynczych superkomórek. Mniejsze szanse na burze na burze będą na pozostałym obszarze Świętokrzyskiego oraz na południu Mazowsza. Po południu przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz krupy możliwe są na północy. Nie da się wykluczyć, że z silniej wypiętrzonych chmur cumulonimbus i tu pojawią się wyładowania, lecz będą pojedyncze. Na termometrach zobaczymy od 6-9oC na północy i 9-11oC na zachodzie przez 12-14oC w pasie od Dolnego Śląska przez Ziemie Łódzką, północne Mazowsze po Podlasie do 18-20oC na południowym wschodzie. Powieje dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 50 km/h, a nad morzem do 70 km/h. Silniej powieje w czasie burz.

We wtorek (14.04.2020) rano prawie wszędzie dużo słońca, tylko nieco więcej chmur w pasie od południowego zachodu przez centrum po północny wschód i tam też możliwe są przelotne opady śniegu. W kolejnych godzinach przybędzie chmur również w innych regionach kraju, lecz słońce też będzie się pojawiać. Przelotne opady śniegu wystąpią na południu i północnym wschodzie. Temperatura wzrośnie do 3-5oC na północnym wschodzie, 5-6oC na północy, 6-8oC na przeważającym obszarze kraju oraz 8-9oC na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany, okresami dość silny północno zachodni wiatr w porywach do 40-50 km/h, a na północy do 60 km/h.

Środa (15.04.2020) z dużym zachmurzeniem, tylko początkowo na południu sporo słońca. Na północy i wschodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6-7oC na wschodzie przez 8-9oC na południu oraz w centrum do 9-11oC i 12-13oC na zachodzie.

W czwartek (16.04.2020) dużo chmur na północy i północnym wschodzie i tam też miejscami opady deszczu. W innych regionach na niebie dominować będzie słońce i tylko trochę niegroźnych chmur piętra wysokiego. Na termometrach od 9-11oC na północnym wschodzie oraz 11-13oC na północy przez 14-15oC w większej części kraju do 16-17oC na południu i południowym zachodzie.

W piątek (17.04.2020) zachmurzenie duże i umiarkowane. Lokalnie na wschodzie i w Sudetach możliwe są opady deszczu. W Sudetach także burze. Temperatura maksymalna wyniesie 9-11oC na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, 11-12oC na północy, 15-17oC na południu oraz 18-19oC na południowym wschodzie.

Sobota (18.04.2020) z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym i opadami deszczu na południu, wschodzie oraz w centrum. W miarę upływu dnia opady będą odsuwać się za wschodnią granicę. Temperatura maksymalna od 7-9oC na północy przez 9-10oC na przeważającym obszarze kraju do 11-12oC na zachodzie.

W niedzielę (19.04.2020) wszędzie dużo chmur i opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy od 7-9oC na północy przez 10-11oC w większej części kraju do 12-13oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na wtorek i środę. Czekają nas burze i przelotne opady. Gdzie mogą wystąpić?

Przez dość długi czas mieliśmy do czynienia z bardzo upalną pogodą. Miejscami wystąpiły też burze, które odznaczały się gdzieniegdzie sporą intensywnością, jak choćby w Krakowie. Jak się okazuje, w najbliższych dniach również …

Prognoza pogody na tydzień 01-07.08.2022. Nadchodzi spore ocieplenie. Opadów niewiele

Po weekendzie, który w znacznej części kraju zapisał się jako chłodny i deszczowy, a miejscami także burzowy, w nowym tygodniu czeka nas duże ocieplenie. W wielu miejscach zrobi się gorąco i upalnie. …

Uwaga! W sobotę i niedzielę przez Polskę przejdą ulewy. Możliwe zalania i podtopienia

W tym roku pogoda z pewnością daje się we znaki na różne sposoby. W styczniu i lutym mieliśmy do czynienia z wieloma bardzo silnymi wichurami, a nawet liniami szkwału. Tegoroczna zima przyniosła …

Pogoda. Nadchodzi upał i dużo słońca. Na zachodzie nawet 36 stopni

Jutro i pojutrze pogodę w kraj kształtował będzie ośrodek wyżowy przemieszczający się znad Litwy nad Łotwę. Dopiero w czwartek od zachodu zacznie się zbliżać pofalowany front związany z niżem znad Morza Norweskiego. …