Prognoza pogody na tydzień 13-19.06.2022. Zmienna temperatura. Pojawią się burze

Aktualnie doświadczamy bardzo ciepłej i dość spokojnej aury, choć jak się okazuje, nowy tydzień już od samego początku przyniesie poważne zmiany w postaci ochłodzenia oraz burz.

Jednak następnie znów zacznie się ocieplać, a w drugiej części tygodnia zrobi się gorąco, a gdzieniegdzie jest szansa nawet na upał.

Sytuacja baryczna z opadami w poniedziałek, 13 czerwca

W poniedziałek (13.06.2022) na znacznym obszarze wystąpi sporo burz oznaczających się punktowo dość sporą siłą. Najwięcej z nich powstanie w centrum oraz na wschodzie kraju.

Mogą nieść ze sobą przede wszystkim silne podmuchy wiatru oraz intensywne opady deszczu. Poza tym zachmurzenie przeważnie będzie duże i całkowite, ale na zachodzie wystąpi sporo przejaśnień.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 13 czerwca

Temperatura będzie dochodzić maksymalnie do 18-22oC w niemal całej Polsce oraz do 22-26oC na południowym wschodzie i wschodzie.

We wtorek (14.06.2022) czeka nas rześka pogoda wraz z gdzieniegdzie sporym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu.

To ostatnie zjawisko będzie miało miejsce przede wszystkim w pasie od Pomorza Zachodniego przez Kujawy po Mazury, Podlasie i Mazowsze. Co ciekawe, tam będzie dość słonecznie, a pochmurna aura wystąpi na zachodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek, 14 czerwca

Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18oC na północy i wschodzie przez 17-19oC w centrum do 18-20oC na zachodzie i południu Polski.

W środę (15.06.2022) znów zacznie się ocieplać. Wówczas niemal wszędzie będzie bardzo pogodnie. Zachmurzenie okaże się co prawda zmienne, ale przeważnie małe i umiarkowane.

We wschodniej połowie kraju spodziewamy się też punktowych opadów deszczu wraz z lokalnymi i słabymi burzami.

Temperatura maksymalna w środę, 15 czerwca

Termometry wskażą maksymalnie od 18-21oC na północnym wschodzie i wschodzie przez 20-23oC na południowym wschodzie, w centrum i na północy do 22-26oC w pozostałych rejonach. Miejscami cieplej może być na zachodzie.

Czwartek (16.06.2022) okaże się również bardzo ciepłym, ale lokalnie burzowym dniem. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie małe bądź umiarkowane, ale w centrum oraz na południu rozwinie się konwekcja, która zainicjuje powstawanie komórek opadowych wraz z wyładowaniami atmosferycznymi. Zjawiska burzowe raczej nie będą zbyt gwałtowne.

Temperatura maksymalna w czwartek, 16 czerwca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie 19-23oC na północy, 21-25oC w centrum i na wschodzie oraz 24-27oC w pozostałych rejonach.

W piątek (17.06.2022) czeka nas również przyjemna pogoda z niezbyt dużym zachmurzeniem. Więcej chmur z miejscowym deszczem i słabymi burzami wystąpi jedynie na wschodzie i częściowo w centrum.

Temperatura maksymalna w piątek, 17 czerwca

Temperatura będzie dochodzić maksymalnie do 20-23oC na przeważającym obszarze naszego kraju oraz do 22-25oC na zachodzie i częściowo na południu.

Sobota (18.06.2022) przyniesie bardzo gorącą, a na zachodzie upalna pogodę. Towarzyszyć jej będzie niemal bezchmurne niebo oraz najprawdopodobniej brak żadnych zjawisk burzowych oraz opadów deszczu.

Temperatura maksymalna w sobotę, 18 czerwca

Wówczas termometry wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą 22-25oC na wschodzie, 24-27oC w centrum, na północy i południu oraz 26-31oC na zachodzie.

W niedzielę (19.06.2022) wystąpi nieco zmian, choć nadal pozostanie z nami gorąca pogoda.

Od północnego zachodu bądź zachodu wkroczy do nas front atmosferyczny, co będzie się wiązało ze wzrostem zachmurzenia w zachodnich rejonach oraz opadami i lokalnymi burzami.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 19 czerwca

Temperatura na skutek tego frontu okaże się bardzo zróżnicowana, ponieważ prognozujemy wtedy maksymalnie od 17-23oC na północnym zachodzie przez 23-26oC w strefie przejściowej do 26-30oC w pozostałych obszarach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Nadchodzi znaczne pogorszenie pogody. Deszcz spadnie prawie wszędzie

W ostatnich dniach tygodnia pogodę w kraju będzie kształtował pofalowany front związany z ośrodkiem niżowym wędrującym nad północną częścią kontynentu. Zarówno za frontem, jak i przed nim napływać będzie zasobne w wilgoć …

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …