Prognoza pogody na tydzień 13-19.06.2022. Zmienna temperatura. Pojawią się burze

Aktualnie doświadczamy bardzo ciepłej i dość spokojnej aury, choć jak się okazuje, nowy tydzień już od samego początku przyniesie poważne zmiany w postaci ochłodzenia oraz burz.

Jednak następnie znów zacznie się ocieplać, a w drugiej części tygodnia zrobi się gorąco, a gdzieniegdzie jest szansa nawet na upał.

Sytuacja baryczna z opadami w poniedziałek, 13 czerwca

W poniedziałek (13.06.2022) na znacznym obszarze wystąpi sporo burz oznaczających się punktowo dość sporą siłą. Najwięcej z nich powstanie w centrum oraz na wschodzie kraju.

Mogą nieść ze sobą przede wszystkim silne podmuchy wiatru oraz intensywne opady deszczu. Poza tym zachmurzenie przeważnie będzie duże i całkowite, ale na zachodzie wystąpi sporo przejaśnień.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 13 czerwca

Temperatura będzie dochodzić maksymalnie do 18-22oC w niemal całej Polsce oraz do 22-26oC na południowym wschodzie i wschodzie.

We wtorek (14.06.2022) czeka nas rześka pogoda wraz z gdzieniegdzie sporym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu.

To ostatnie zjawisko będzie miało miejsce przede wszystkim w pasie od Pomorza Zachodniego przez Kujawy po Mazury, Podlasie i Mazowsze. Co ciekawe, tam będzie dość słonecznie, a pochmurna aura wystąpi na zachodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek, 14 czerwca

Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18oC na północy i wschodzie przez 17-19oC w centrum do 18-20oC na zachodzie i południu Polski.

W środę (15.06.2022) znów zacznie się ocieplać. Wówczas niemal wszędzie będzie bardzo pogodnie. Zachmurzenie okaże się co prawda zmienne, ale przeważnie małe i umiarkowane.

We wschodniej połowie kraju spodziewamy się też punktowych opadów deszczu wraz z lokalnymi i słabymi burzami.

Temperatura maksymalna w środę, 15 czerwca

Termometry wskażą maksymalnie od 18-21oC na północnym wschodzie i wschodzie przez 20-23oC na południowym wschodzie, w centrum i na północy do 22-26oC w pozostałych rejonach. Miejscami cieplej może być na zachodzie.

Czwartek (16.06.2022) okaże się również bardzo ciepłym, ale lokalnie burzowym dniem. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie małe bądź umiarkowane, ale w centrum oraz na południu rozwinie się konwekcja, która zainicjuje powstawanie komórek opadowych wraz z wyładowaniami atmosferycznymi. Zjawiska burzowe raczej nie będą zbyt gwałtowne.

Temperatura maksymalna w czwartek, 16 czerwca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie 19-23oC na północy, 21-25oC w centrum i na wschodzie oraz 24-27oC w pozostałych rejonach.

W piątek (17.06.2022) czeka nas również przyjemna pogoda z niezbyt dużym zachmurzeniem. Więcej chmur z miejscowym deszczem i słabymi burzami wystąpi jedynie na wschodzie i częściowo w centrum.

Temperatura maksymalna w piątek, 17 czerwca

Temperatura będzie dochodzić maksymalnie do 20-23oC na przeważającym obszarze naszego kraju oraz do 22-25oC na zachodzie i częściowo na południu.

Sobota (18.06.2022) przyniesie bardzo gorącą, a na zachodzie upalna pogodę. Towarzyszyć jej będzie niemal bezchmurne niebo oraz najprawdopodobniej brak żadnych zjawisk burzowych oraz opadów deszczu.

Temperatura maksymalna w sobotę, 18 czerwca

Wówczas termometry wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą 22-25oC na wschodzie, 24-27oC w centrum, na północy i południu oraz 26-31oC na zachodzie.

W niedzielę (19.06.2022) wystąpi nieco zmian, choć nadal pozostanie z nami gorąca pogoda.

Od północnego zachodu bądź zachodu wkroczy do nas front atmosferyczny, co będzie się wiązało ze wzrostem zachmurzenia w zachodnich rejonach oraz opadami i lokalnymi burzami.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 19 czerwca

Temperatura na skutek tego frontu okaże się bardzo zróżnicowana, ponieważ prognozujemy wtedy maksymalnie od 17-23oC na północnym zachodzie przez 23-26oC w strefie przejściowej do 26-30oC w pozostałych obszarach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 27.03-02.04.2023. Znaczne ochłodzenie. Pojawią się opady śniegu i przymrozki

Po okresie prawdziwie wiosennej aury, który zakończyły wczorajsze weekendowe burze, w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. W jego pierwszych dniach wyraźnie się ochłodzi, wystąpią też opady różnego rodzaju. Druga połowa tygodnia …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …