Prognoza pogody na tydzień 13-19.12.2021

W nadchodzącym tygodniu czekają nas wahania temperatury, a także przewaga pochmurnej i mglistej aury. Możliwe są zarówno opady deszczu jak i śniegu.

W poniedziałek (13.12.2021) dominować będzie zachmurzenie całkowite i mgły, które na zachodzie mogą być gęste i utrzymywać się przez cały dzień.

Rozpogodzenia tylko na krańcach północno wschodnich oraz południowych. Na terenie całego kraju możliwe są słabe przelotne opady. Na wschodzie będzie to śnieg, w głębi kraju deszcz ze śniegiem, a na zachodzie deszcz.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 13.12.2021

Temperatura maksymalna od 0oC na wschodzie przez 0-1oC w większości regionów do 2-3oC na zachodzie i 4-5oC wzdłuż zachodniej granicy. Wiatr słaby, ze zmiennych kierunków.

Wtorek (14.12.2021) z dominacją chmur na niebie. Niewielkie rozpogodzenia na wschodzie. Prawie wszędzie możliwe są gęste mgły, bez mgieł tylko na wschodzie.

W całym kraju możliwe są okresami opady deszczu. Najwięcej będzie ich na północnym wschodzie.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 14.12.2021

Na termometrach zobaczymy 0-1oC na wschodzie, 1-2oC w większości regionów, a na zachodzie 3-6oC. Wiał będzie słaby wiatr z sektora wschodniego.

Środa (15.12.2021) będzie kolejnym pochmurnym dniem. Miejscami, a głównie na północy i południu opady deszczu oraz mżawki. W Tatrach i Bieszczadach opady śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 15.12.2021

Temperatura maksymalna od 1-2oC na wschodzie i południu przez 2-3oC w centrum do 5-7oC na zachodzie.

Czwartek (16.12.2021) prawie wszędzie z zachmurzeniem całkowitym, tylko na północy więcej pogodnego nieba. Z północy na południe będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu o małym i umiarkowanym natężeniu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 16.12.2021

Na termometrach zobaczymy 3-4oC na wschodzie oaz południu 4-6oC w większości regionów, a na północnym zachodzie 7-8oC.

W piątek (17.12.2021) na niebie dużo chmur, a większe rozpogodzenia na północy. Na wschodzie słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na południu opady mżawki, a w górach opady śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 17.12.2021

Temperatura maksymalna od 1-2oC na wschodzie przez 2-3oC w centrum oraz 3-4oC na północnym wschodzie i zachodzie do 4-5oC na północy.

Sobota (18.12.2021)  z dużym zachmurzeniem w większej części kraju. Więcej pogodnego nieba na zachodzie i północy. Na wschodzie i południowym wschodzie słabe opady śniegu, a na północnym wschodzie opady mieszane.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 18.12.2021

Na termometrach zobaczymy 1-2oC na wschodzie i południu, 2-3oC w centrum, 3-4oC na zachodzie oraz północy, a wzdłuż zachodniej granicy i nad morzem 4-5oC

W niedzielę (19.12.2021) więcej słońca, choć trochę chmur też będzie. Na południu, wschodzie, a także na północnym wschodzie słabe opady mieszane.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 19.12.2021

Temperatura maksymalna od 2-3oC na południu i 3-4oC na wschodzie przez 4-5oC w większości regionów do 5-6oC na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Przed nami wietrzny okres, ale wróci też zima

Do naszego kraju powróciła wraz z silnym wiatrem odwilżowa pogoda. Jak się okazuje, przed nami wystąpią jeszcze mocniejsze podmuchy, a temperatura wciąż będzie dodatnia. Mimo to zima będzie dawała o sobie znać, …

Czwartek i piątek z opadami różnego rodzaju i silnym wiatrem. Porywy wiatru nawet do 80 km/h

Obszar kraju znajdzie się w najbliższych kilkudziesięciu godzinach w zasięgu ośrodka niżowego wędrującego nad południową częścią Skandynawii. Dodatkowo dojdzie do zaostrzenia się gradientu barycznego pomiędzy wspomnianym niżem a ośrodkiem wyżowym znad zachodniej …

Pogoda. Pochmurny i mglisty wtorek z opadami różnego rodzaju

Polska w dniu dzisiejszym znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Atlantyku. Nad krajem znajdzie się chłodny wycinek pofalowanego frontu. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Wtorek …

W piątek ciąg dalszy opadów śniegu i silnego wiatru. Pojawi się też lekki mróz

Nad naszym krajem panuje w dalszym ciągu dynamiczna pogoda. Silny, porywisty wiatr wraz z opadami śniegu dał się we znaki niemal wszędzie w czwartek. Jak się okazuje w piątek czeka nas kontynuacja …