Prognoza pogody na tydzień 14-20.01.2019

Ostatnio mamy do czynienia z dość zmienną pogodą. Temperatura wahała się od wartości ujemnych do plusowych, a opady od śniegu po sam deszcz. Przyszły tydzień jak się okazuje będzie kontynuacją tego trendu. Dodatkowo możliwe będą lokalne burze.

Poniedziałek (14.01.2019) przyniesie opady śniegu na przeważającej części Polski. Będą one przelotne i dość silne. Miejscami może nawet zagrzmieć. Zachmurzenie będzie na ogół duże, miejscami spodziewane są większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wszędzie będzie dość wyrównana i przeważnie wyniesie od -1 do 1 stopnia. Jedynie na północnym wschodzie będzie -2/-3 stopnie. Ponadto wystąpi silny wiatr w porywach dochodzący do 50-70 km/h.

We wtorek (15.01.2019) nad ranem niemal w całej Polsce będzie leżało 3/4 cm śniegu. Drugi dzień tygodnia minie pod znakiem kolejnych opadów. Od zachodu zaczną wkraczać silne opady śniegu, a potem deszczu. Do końca dnia strefa opadów dojdzie do centrum kraju. Temperatura tym razem  będzie bardziej zróżnicowana. Na wschodzie termometry wskażą od -3 do -1 stopnia, w centrum od -2 do 1 stopnia i na zachodzie od 0 do 2 stopnia. Wiatr znacząco zelży, ale nadal będzie wiać około 30-50 km/h.

W środę (16.01.2019) opady będą dalej przemieszczać się na wschód. Zamienią się one w zasadzie w sam deszcz. W całej Polsce znacząco się ociepli. Tylko na wschodzie będzie trzymał się mróz, bowiem prognozujemy tam od -2 do 1 stopnia. W tym obszarze przeciwieństwie do pozostałych rejonów pojawi się słońce. Z kolei w centrum temperatura wzrośnie do 3-4 stopni. Na zachodzie termometry zarejestrują od 4 do 6 stopni. Wiatr jak na razie nie odpuści i będzie osiągać prędkość do 50 km/h.

W czwartek (17.01.2019) przejaśnienia wystąpią w całym kraju. Opady, zarówno deszczu jak i śniegu pojawią się tylko na północy Polski. Będą przelotne oraz słabe. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 5 stopni w centrum i od 3 do 7 stopni na zachodzie. Porywy wiatru nieznacznie się wzmocnią, bowiem wiatromierze zanotują do 60 km/h.

W piątek (18.01.2019) pogoda ulegnie zmianie. Zachmurzenie będzie jeszcze mniejsze, na północy wciąż będzie padać, ale sam śnieg. Temperatura znacząco się obniży i wyniesie ona od 0 do 2 stopni na wschodzie i w centrum oraz od 2 do 4 stopni na zachodzie. Silniejszy wiatr wystąpi w północnej połowie kraju, gdzie w porywach osiągnie około 50 km/h.

Sobota (19.01.2019) w porównaniu do poprzednich dni będzie spokojna. Nie wystąpi silniejszy wiatr, a także nie pojawi się śnieg ani deszcz. Nierzadko ukażą się przejaśnienia. Termometry zanotują temperaturę sięgającą od -1 do 1 stopni na wschodzie, od 0 do 2 stopni w centrum oraz od 1 do 3 stopni na zachodzie.

W niedzielę (20.01.2019) czeka nas całodobowy mróz w całym kraju. Gdzieniegdzie możliwy jest słabszy śnieg, ale chmur nie będzie sporo. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 do -2 stopni na wschodzie, od -3 do -1 stopnia w centrum i od -2 do 0 stopni na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Czwartek z burzami na południu kraju. Lokalnie mogą być gwałtowne

Obszar kraju będzie dzisiaj w zasięgu wielocentrycznego układu niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad regionami południowymi i południowo wschodnimi zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Od zachodu kraj zacznie się dostawać pod …

Rekordowe pożary szaleją w Europie. Są ofiary śmiertelne

Silne, przeciągające się upały, susza i brak dużych opadów deszczu to zestawienie, które często powoduje pożary. Aktualnie rozszalały się one w południowej części naszego kontynentu, gdzie żywioł trawi między innymi lasy i …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …