Prognoza pogody na tydzień 14-20.01.2019

Ostatnio mamy do czynienia z dość zmienną pogodą. Temperatura wahała się od wartości ujemnych do plusowych, a opady od śniegu po sam deszcz. Przyszły tydzień jak się okazuje będzie kontynuacją tego trendu. Dodatkowo możliwe będą lokalne burze.

Poniedziałek (14.01.2019) przyniesie opady śniegu na przeważającej części Polski. Będą one przelotne i dość silne. Miejscami może nawet zagrzmieć. Zachmurzenie będzie na ogół duże, miejscami spodziewane są większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wszędzie będzie dość wyrównana i przeważnie wyniesie od -1 do 1 stopnia. Jedynie na północnym wschodzie będzie -2/-3 stopnie. Ponadto wystąpi silny wiatr w porywach dochodzący do 50-70 km/h.

We wtorek (15.01.2019) nad ranem niemal w całej Polsce będzie leżało 3/4 cm śniegu. Drugi dzień tygodnia minie pod znakiem kolejnych opadów. Od zachodu zaczną wkraczać silne opady śniegu, a potem deszczu. Do końca dnia strefa opadów dojdzie do centrum kraju. Temperatura tym razem  będzie bardziej zróżnicowana. Na wschodzie termometry wskażą od -3 do -1 stopnia, w centrum od -2 do 1 stopnia i na zachodzie od 0 do 2 stopnia. Wiatr znacząco zelży, ale nadal będzie wiać około 30-50 km/h.

W środę (16.01.2019) opady będą dalej przemieszczać się na wschód. Zamienią się one w zasadzie w sam deszcz. W całej Polsce znacząco się ociepli. Tylko na wschodzie będzie trzymał się mróz, bowiem prognozujemy tam od -2 do 1 stopnia. W tym obszarze przeciwieństwie do pozostałych rejonów pojawi się słońce. Z kolei w centrum temperatura wzrośnie do 3-4 stopni. Na zachodzie termometry zarejestrują od 4 do 6 stopni. Wiatr jak na razie nie odpuści i będzie osiągać prędkość do 50 km/h.

W czwartek (17.01.2019) przejaśnienia wystąpią w całym kraju. Opady, zarówno deszczu jak i śniegu pojawią się tylko na północy Polski. Będą przelotne oraz słabe. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 5 stopni w centrum i od 3 do 7 stopni na zachodzie. Porywy wiatru nieznacznie się wzmocnią, bowiem wiatromierze zanotują do 60 km/h.

W piątek (18.01.2019) pogoda ulegnie zmianie. Zachmurzenie będzie jeszcze mniejsze, na północy wciąż będzie padać, ale sam śnieg. Temperatura znacząco się obniży i wyniesie ona od 0 do 2 stopni na wschodzie i w centrum oraz od 2 do 4 stopni na zachodzie. Silniejszy wiatr wystąpi w północnej połowie kraju, gdzie w porywach osiągnie około 50 km/h.

Sobota (19.01.2019) w porównaniu do poprzednich dni będzie spokojna. Nie wystąpi silniejszy wiatr, a także nie pojawi się śnieg ani deszcz. Nierzadko ukażą się przejaśnienia. Termometry zanotują temperaturę sięgającą od -1 do 1 stopni na wschodzie, od 0 do 2 stopni w centrum oraz od 1 do 3 stopni na zachodzie.

W niedzielę (20.01.2019) czeka nas całodobowy mróz w całym kraju. Gdzieniegdzie możliwy jest słabszy śnieg, ale chmur nie będzie sporo. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 do -2 stopni na wschodzie, od -3 do -1 stopnia w centrum i od -2 do 0 stopni na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Najpierw wybuch ciepła, a potem czeka nas spore oziębienie

Jak na razie mamy do czynienia z nieco chłodniejszą, ale całkiem słoneczną pogodą. Mniejszą ilość opadów gwarantuje nam wyż atmosferyczny, który aktualnie znajduje się na południe od naszego kraju. W kolejnych dniach …

Pogoda na piątek, 24 września. Przed nami wietrzny i chłodny, ale pogodny dzień

Nad naszym krajem przechodzi obecnie niż atmosferyczny, który daje nam deszczową i wietrzną aurę. W piątek będzie już opuszczał Polskę, ale wciąż będzie dość mocno wiało, choć w końcu wyjdzie słońce. Mimo …

Prognoza długoterminowa. Przed nami dość ciepła, ale zmienna pogoda. Miejscami przejdą ulewy

Aktualnie panuje dość wysoka temperatura przy sporym, ale zróżnicowanym zachmurzeniu. Poza tym nie brakuje również opadów, choć tylko na zachodzie. W najbliższych dniach czeka nas termicznie przyjemna aura, choć będzie ona się …

Prognoza pogody na tydzień 27.09-03.10.2021

Aktualnie pogoda w naszym kraju jest dość przyjemna. W końcu się ociepliło, a zachmurzenie nie jest zbyt duże. W następnych dniach czeka nas również dość wysoka temperatura, ale wystąpi sporo opadów deszczu. …