Prognoza pogody na tydzień 14-20.01.2019

Ostatnio mamy do czynienia z dość zmienną pogodą. Temperatura wahała się od wartości ujemnych do plusowych, a opady od śniegu po sam deszcz. Przyszły tydzień jak się okazuje będzie kontynuacją tego trendu. Dodatkowo możliwe będą lokalne burze.

Poniedziałek (14.01.2019) przyniesie opady śniegu na przeważającej części Polski. Będą one przelotne i dość silne. Miejscami może nawet zagrzmieć. Zachmurzenie będzie na ogół duże, miejscami spodziewane są większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wszędzie będzie dość wyrównana i przeważnie wyniesie od -1 do 1 stopnia. Jedynie na północnym wschodzie będzie -2/-3 stopnie. Ponadto wystąpi silny wiatr w porywach dochodzący do 50-70 km/h.

We wtorek (15.01.2019) nad ranem niemal w całej Polsce będzie leżało 3/4 cm śniegu. Drugi dzień tygodnia minie pod znakiem kolejnych opadów. Od zachodu zaczną wkraczać silne opady śniegu, a potem deszczu. Do końca dnia strefa opadów dojdzie do centrum kraju. Temperatura tym razem  będzie bardziej zróżnicowana. Na wschodzie termometry wskażą od -3 do -1 stopnia, w centrum od -2 do 1 stopnia i na zachodzie od 0 do 2 stopnia. Wiatr znacząco zelży, ale nadal będzie wiać około 30-50 km/h.

W środę (16.01.2019) opady będą dalej przemieszczać się na wschód. Zamienią się one w zasadzie w sam deszcz. W całej Polsce znacząco się ociepli. Tylko na wschodzie będzie trzymał się mróz, bowiem prognozujemy tam od -2 do 1 stopnia. W tym obszarze przeciwieństwie do pozostałych rejonów pojawi się słońce. Z kolei w centrum temperatura wzrośnie do 3-4 stopni. Na zachodzie termometry zarejestrują od 4 do 6 stopni. Wiatr jak na razie nie odpuści i będzie osiągać prędkość do 50 km/h.

W czwartek (17.01.2019) przejaśnienia wystąpią w całym kraju. Opady, zarówno deszczu jak i śniegu pojawią się tylko na północy Polski. Będą przelotne oraz słabe. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 5 stopni w centrum i od 3 do 7 stopni na zachodzie. Porywy wiatru nieznacznie się wzmocnią, bowiem wiatromierze zanotują do 60 km/h.

W piątek (18.01.2019) pogoda ulegnie zmianie. Zachmurzenie będzie jeszcze mniejsze, na północy wciąż będzie padać, ale sam śnieg. Temperatura znacząco się obniży i wyniesie ona od 0 do 2 stopni na wschodzie i w centrum oraz od 2 do 4 stopni na zachodzie. Silniejszy wiatr wystąpi w północnej połowie kraju, gdzie w porywach osiągnie około 50 km/h.

Sobota (19.01.2019) w porównaniu do poprzednich dni będzie spokojna. Nie wystąpi silniejszy wiatr, a także nie pojawi się śnieg ani deszcz. Nierzadko ukażą się przejaśnienia. Termometry zanotują temperaturę sięgającą od -1 do 1 stopni na wschodzie, od 0 do 2 stopni w centrum oraz od 1 do 3 stopni na zachodzie.

W niedzielę (20.01.2019) czeka nas całodobowy mróz w całym kraju. Gdzieniegdzie możliwy jest słabszy śnieg, ale chmur nie będzie sporo. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 do -2 stopni na wschodzie, od -3 do -1 stopnia w centrum i od -2 do 0 stopni na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …