Prognoza pogody na tydzień 14-20.03.2022

W dalszym ciągu na pogodę w naszej części kontynentu wpływa wyż atmosferyczny, który stabilizuje aurę. Jednak w najbliższym czasie pojawią się również niże, które przyniosą nieco zmian, chociaż nie okażą się one trwałe.

Czeka nas więc sporo chwil ze słońcem, ale również pojawią się w jeden dzień opady śniegu i deszczu wraz z dość silnymi podmuchami wiatru.

Aktualna sytuacja baryczna

W poniedziałek (14.03.2022) czeka nas piękna bezchmurna pogoda w niemal całej Polsce. Jedynie na północnym wschodzie oraz na krańcach zachodnich mogą pojawić się symboliczne chmury. Ponadto późnym wieczorem w tym drugim rejonie może spaść drobny deszcz.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 14 marca

Termometry wskażą przyjemną temperaturę. Wyniesie ona maksymalnie od 6-9oC na wschodzie przez 8-11oC w centrum do 9-12oC na zachodzie. Poza tym gdzieniegdzie w centrum może powiać wiatr z prędkością dochodzącą do 30-50 km/h.

We wtorek (15.03.2022) pojawi się większe zachmurzenie, bowiem niemal wszędzie okaże się ono duże lub całkowite. Jedynie na północy i na wschodzie pojawią się przejaśnienia.

Prognozy na ten dzień nieco się pogorszyły, bowiem wystąpią lokalne i słabe opady deszczu. Będą one miały miejsce w centrum, na północy oraz na wschodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek, 15 marca

Temperatura wciąż będzie wysoka, bowiem spodziewamy się od 5-9oC na północnym wschodzie do 9-12oC w pozostałej części kraju. Na południowym zachodzie może być nawet lokalnie 13oC . Warto zaznaczyć, że w nocy przez Polskę południowa przejdą silne opady mieszane.

Środa (16.03.2022) przyniesie więcej słońca niż dzień poprzedni. Jednak na południu i północy wystąpi zachmurzenie duże bądź całkowite.

Z kolei w pasie centralnym okaże się one zazwyczaj umiarkowane i małe. Poza tym w rejonach podgórskich może spaść śnieg.

Temperatura maksymalna w środę, 16 marca

Cały czas będzie ciepło, bowiem spodziewamy się od 8-10oC na wschodzie do 9-12oC w pozostałych rejonach. Na zachodzie może punktowo być nieco cieplej.

Czwartek (17.03.2022) przyniesie bardzo różnorodną temperaturę przy pogodnym niebie. Jedynie na południowym wschodzie oraz częściowo w centrum i wschodzie wystąpi większe zachmurzenie. Nie powinny pojawić się żadne opady.

Temperatura maksymalna w czwartek, 17 marca

Temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 2-5oC na wschodzie przez 5-9oC w centrum do nawet 9-13oC na zachodzie naszego kraju.

W piątek (18.03.2022) pojawi się nieco zmian, bowiem już wszędzie zachmurzenie będzie albo małe albo będzie bezchmurnie. Ponadto wzmoże się wiatr, który rozpędzi się do 40-60 km/h na zachodzie i częściowo w centrum.

Temperatura maksymalna w piątek, 18 marca

W ten dzień nieco się oziębi, bowiem temperatura wyniesie od 4-6oC na wschodzie i w centrum do 6-8oC na zachodzie Polski.

Warto zaznaczyć, ze nad ranem pojawią się po dłuższej przerwie mocne przymrozki na poziomie -6/-5oC na wschodzie i -3/-2oC na zachodzie.

Sobota (19.03.2022) okaże się kontynuacją piątkowej aury. Nie spodziewamy się żadnych opadów, a zachmurzenie będzie bardzo znikome. Ponadto nad ranem temperatury utrzymają się na niskim poziomie.

Za to w dzień wyniosą one maksymalnie 4-7oC na wschodzie i w centrum oraz 6-8oC na zachodzie. Wiatr dalej będzie utrzymywał się na poziomie 40-60 km/h na zachodzie oraz w centrum.

Niedziela (20.03.2022) także przyniesie bardzo słoneczną, niemal bezchmurną pogodę.

Dość silne przymrozki także się utrzymają, a to samo można powiedzieć o wietrze, choć on minimalnie osłabnie.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 20 marca

Również temperatura okaże się wyrównana jak w poprzednich dniach. Na wschodzie bowiem wyniesie ona 4-5oC oraz 5-7oC w centrum i na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …