Prognoza pogody na tydzień 14-20.03.2022

W dalszym ciągu na pogodę w naszej części kontynentu wpływa wyż atmosferyczny, który stabilizuje aurę. Jednak w najbliższym czasie pojawią się również niże, które przyniosą nieco zmian, chociaż nie okażą się one trwałe.

Czeka nas więc sporo chwil ze słońcem, ale również pojawią się w jeden dzień opady śniegu i deszczu wraz z dość silnymi podmuchami wiatru.

Aktualna sytuacja baryczna

W poniedziałek (14.03.2022) czeka nas piękna bezchmurna pogoda w niemal całej Polsce. Jedynie na północnym wschodzie oraz na krańcach zachodnich mogą pojawić się symboliczne chmury. Ponadto późnym wieczorem w tym drugim rejonie może spaść drobny deszcz.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 14 marca

Termometry wskażą przyjemną temperaturę. Wyniesie ona maksymalnie od 6-9oC na wschodzie przez 8-11oC w centrum do 9-12oC na zachodzie. Poza tym gdzieniegdzie w centrum może powiać wiatr z prędkością dochodzącą do 30-50 km/h.

We wtorek (15.03.2022) pojawi się większe zachmurzenie, bowiem niemal wszędzie okaże się ono duże lub całkowite. Jedynie na północy i na wschodzie pojawią się przejaśnienia.

Prognozy na ten dzień nieco się pogorszyły, bowiem wystąpią lokalne i słabe opady deszczu. Będą one miały miejsce w centrum, na północy oraz na wschodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek, 15 marca

Temperatura wciąż będzie wysoka, bowiem spodziewamy się od 5-9oC na północnym wschodzie do 9-12oC w pozostałej części kraju. Na południowym zachodzie może być nawet lokalnie 13oC . Warto zaznaczyć, że w nocy przez Polskę południowa przejdą silne opady mieszane.

Środa (16.03.2022) przyniesie więcej słońca niż dzień poprzedni. Jednak na południu i północy wystąpi zachmurzenie duże bądź całkowite.

Z kolei w pasie centralnym okaże się one zazwyczaj umiarkowane i małe. Poza tym w rejonach podgórskich może spaść śnieg.

Temperatura maksymalna w środę, 16 marca

Cały czas będzie ciepło, bowiem spodziewamy się od 8-10oC na wschodzie do 9-12oC w pozostałych rejonach. Na zachodzie może punktowo być nieco cieplej.

Czwartek (17.03.2022) przyniesie bardzo różnorodną temperaturę przy pogodnym niebie. Jedynie na południowym wschodzie oraz częściowo w centrum i wschodzie wystąpi większe zachmurzenie. Nie powinny pojawić się żadne opady.

Temperatura maksymalna w czwartek, 17 marca

Temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 2-5oC na wschodzie przez 5-9oC w centrum do nawet 9-13oC na zachodzie naszego kraju.

W piątek (18.03.2022) pojawi się nieco zmian, bowiem już wszędzie zachmurzenie będzie albo małe albo będzie bezchmurnie. Ponadto wzmoże się wiatr, który rozpędzi się do 40-60 km/h na zachodzie i częściowo w centrum.

Temperatura maksymalna w piątek, 18 marca

W ten dzień nieco się oziębi, bowiem temperatura wyniesie od 4-6oC na wschodzie i w centrum do 6-8oC na zachodzie Polski.

Warto zaznaczyć, ze nad ranem pojawią się po dłuższej przerwie mocne przymrozki na poziomie -6/-5oC na wschodzie i -3/-2oC na zachodzie.

Sobota (19.03.2022) okaże się kontynuacją piątkowej aury. Nie spodziewamy się żadnych opadów, a zachmurzenie będzie bardzo znikome. Ponadto nad ranem temperatury utrzymają się na niskim poziomie.

Za to w dzień wyniosą one maksymalnie 4-7oC na wschodzie i w centrum oraz 6-8oC na zachodzie. Wiatr dalej będzie utrzymywał się na poziomie 40-60 km/h na zachodzie oraz w centrum.

Niedziela (20.03.2022) także przyniesie bardzo słoneczną, niemal bezchmurną pogodę.

Dość silne przymrozki także się utrzymają, a to samo można powiedzieć o wietrze, choć on minimalnie osłabnie.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 20 marca

Również temperatura okaże się wyrównana jak w poprzednich dniach. Na wschodzie bowiem wyniesie ona 4-5oC oraz 5-7oC w centrum i na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …

Prognoza długoterminowa. Chłodno i deszczowo z lokalnymi burzami. Na początku czerwca szansa na ocieplenie

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny maj okaże się umiarkowany pod względem temperatury. Jak na razie na północnym wschodzie jest ona niższa od normy wieloletniej i już się to nie zmieni. Ponadto …

Prognoza na weekend. Czeka nas słoneczna i ciepła aura. Gdzie może popadać?

Aktualnie w naszym kraju ma miejsce ochłodzenie, które nie okazuje się zbyt znaczne. Temperatura na przeważającym obszarze oscyluje w granicach 18-21oC, a niebo nie jest bardzo zachmurzone. Lokalnie jednak pojawiają się opady …

W połowie maja prawdopodobne silne ocieplenie i burze. Temperatura wzrośnie powyżej 25 stopni

Już od dłuższego czasu pogoda w naszym kraju jest dość słoneczna z temperaturą oscylującą zazwyczaj w granicach 17-21oC. Póki co w tym roku nie mieliśmy do czynienia z gorącą aurą, ale wszystko …