Prognoza pogody na tydzień 14-20.03.2022

W dalszym ciągu na pogodę w naszej części kontynentu wpływa wyż atmosferyczny, który stabilizuje aurę. Jednak w najbliższym czasie pojawią się również niże, które przyniosą nieco zmian, chociaż nie okażą się one trwałe.

Czeka nas więc sporo chwil ze słońcem, ale również pojawią się w jeden dzień opady śniegu i deszczu wraz z dość silnymi podmuchami wiatru.

Aktualna sytuacja baryczna

W poniedziałek (14.03.2022) czeka nas piękna bezchmurna pogoda w niemal całej Polsce. Jedynie na północnym wschodzie oraz na krańcach zachodnich mogą pojawić się symboliczne chmury. Ponadto późnym wieczorem w tym drugim rejonie może spaść drobny deszcz.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 14 marca

Termometry wskażą przyjemną temperaturę. Wyniesie ona maksymalnie od 6-9oC na wschodzie przez 8-11oC w centrum do 9-12oC na zachodzie. Poza tym gdzieniegdzie w centrum może powiać wiatr z prędkością dochodzącą do 30-50 km/h.

We wtorek (15.03.2022) pojawi się większe zachmurzenie, bowiem niemal wszędzie okaże się ono duże lub całkowite. Jedynie na północy i na wschodzie pojawią się przejaśnienia.

Prognozy na ten dzień nieco się pogorszyły, bowiem wystąpią lokalne i słabe opady deszczu. Będą one miały miejsce w centrum, na północy oraz na wschodzie.

Temperatura maksymalna we wtorek, 15 marca

Temperatura wciąż będzie wysoka, bowiem spodziewamy się od 5-9oC na północnym wschodzie do 9-12oC w pozostałej części kraju. Na południowym zachodzie może być nawet lokalnie 13oC . Warto zaznaczyć, że w nocy przez Polskę południowa przejdą silne opady mieszane.

Środa (16.03.2022) przyniesie więcej słońca niż dzień poprzedni. Jednak na południu i północy wystąpi zachmurzenie duże bądź całkowite.

Z kolei w pasie centralnym okaże się one zazwyczaj umiarkowane i małe. Poza tym w rejonach podgórskich może spaść śnieg.

Temperatura maksymalna w środę, 16 marca

Cały czas będzie ciepło, bowiem spodziewamy się od 8-10oC na wschodzie do 9-12oC w pozostałych rejonach. Na zachodzie może punktowo być nieco cieplej.

Czwartek (17.03.2022) przyniesie bardzo różnorodną temperaturę przy pogodnym niebie. Jedynie na południowym wschodzie oraz częściowo w centrum i wschodzie wystąpi większe zachmurzenie. Nie powinny pojawić się żadne opady.

Temperatura maksymalna w czwartek, 17 marca

Temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 2-5oC na wschodzie przez 5-9oC w centrum do nawet 9-13oC na zachodzie naszego kraju.

W piątek (18.03.2022) pojawi się nieco zmian, bowiem już wszędzie zachmurzenie będzie albo małe albo będzie bezchmurnie. Ponadto wzmoże się wiatr, który rozpędzi się do 40-60 km/h na zachodzie i częściowo w centrum.

Temperatura maksymalna w piątek, 18 marca

W ten dzień nieco się oziębi, bowiem temperatura wyniesie od 4-6oC na wschodzie i w centrum do 6-8oC na zachodzie Polski.

Warto zaznaczyć, ze nad ranem pojawią się po dłuższej przerwie mocne przymrozki na poziomie -6/-5oC na wschodzie i -3/-2oC na zachodzie.

Sobota (19.03.2022) okaże się kontynuacją piątkowej aury. Nie spodziewamy się żadnych opadów, a zachmurzenie będzie bardzo znikome. Ponadto nad ranem temperatury utrzymają się na niskim poziomie.

Za to w dzień wyniosą one maksymalnie 4-7oC na wschodzie i w centrum oraz 6-8oC na zachodzie. Wiatr dalej będzie utrzymywał się na poziomie 40-60 km/h na zachodzie oraz w centrum.

Niedziela (20.03.2022) także przyniesie bardzo słoneczną, niemal bezchmurną pogodę.

Dość silne przymrozki także się utrzymają, a to samo można powiedzieć o wietrze, choć on minimalnie osłabnie.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 20 marca

Również temperatura okaże się wyrównana jak w poprzednich dniach. Na wschodzie bowiem wyniesie ona 4-5oC oraz 5-7oC w centrum i na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 31.10-06.11.2022. Nadchodzi ochłodzenie i więcej opadów deszczu

Po wyjątkowo ciepłym końcu października na początku listopada czekają nas zmiany w pogodzie. Wyraźnie się ochłodzi, lecz opadów nadal będzie niewiele. Dopiero końcówka nowego tygodnia przyniesie częstsze opady deszczu w naszym kraju. …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …