Prognoza pogody na tydzień 14-20.05.2018

Miniony tydzień przyniósł wysokie temperatury, a miejscami także burze. W nadchodzącym czasie czekają nas zmiany w pogodzie. W wielu miejscach zrobi się chłodniej i spadnie sporo deszczu. 

Pierwszy dzień nowego tygodnia (14.05.2018)  z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym, tylko początkowo na zachodzie małe. W całym kraju możliwe są opady deszczu oraz burze, bez burz tylko na zachodzie. Szczegóły w naszej prognozie burz. Najwięcej opadów spodziewamy się na Mazowszu i Lubelszczyźnie.  Temperatura maksymalna od 15-17 st. na wschodzie i południowym wschodzie przez 18-19 st. w centrum i na północnym wschodzie do 21-22 st. na zachodzie oraz na północnym zachodzie. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr ze wschodnich kierunków w porywach do 30-40 km/h na północy, na przeważającym obszarze kraju do 40-50 km/h, a na wschodzie lokalnie do 60 km/h, mocniej może powiać w czasie burz.

We wtorek (15.05.2018) wszędzie dużo chmur. W całym kraju możliwe są opady deszczu, a na południu, wschodzie, północy i częściowo w centrum także burze. Temperatura maksymalna od 17-18 st. na południowym wschodzie do 19-20 st. (lokalnie 22 st.) na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany okresami nieco silniejszy wiatr z kierunków zachodnich w porywach do 40-50 km/h.

Środa (16.05.2018) sporo chmur przyniesie na wschodzie i krańcach zachodnich, w innych regionach więcej rozpogodzeń. W całym kraju możliwe są opady deszczu oraz burze. Na wschodzie opady będą ciągłe. W pasie od Małopolski po Mazowsze opady mogą mieć charakter ulew i doprowadzać do lokalnych podtopień. W najcieplejszym momencie dnia od 16-17 st. na południowym wschodzie i częściowo na wschodzie do 21- 22 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

W czwartek (17.05.2018) dużo chmur oraz opadów deszczu i burz na wschodzie kraju, w innych regionach bez opadów i więcej słońca. Temperatura maksymalna od 15-18 st. w pasie od Małopolski przez zachodnie Mazowsze po wschodnie Mazury oraz na północnym zachodzie do 19-20 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Piątek (18.05.2018) najwięcej chmur przyniesie na północnym wschodzie, a w innych regionach więcej słońca. Na północnym wschodzie i miejscami w centrum możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12-15 st. na północnym wschodzie do 18-19 st. na przeważającym obszarze kraju. Powieje umiarkowany, a okresami nieco silniejszy wiatr z sektora północnego.

W sobotę (19.05.2018) będzie trochę chmur, ale i rozpogodzenia też będą. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 14-15 st. na południu i krańcach północno wschodnich przez 16-17 st. na przeważającym obszarze kraju do 18-19 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany, okresami nieco silniejszy wiatr z kierunków północnych.

Niedziela (20.05.2018) ze zmiennym zachmurzeniem, będzie też trochę słońca. Na wschodzie możliwe są opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia od 9-10 st. na Lubelszczyźnie i 13-14 st. na Podkarpaciu przez 15-17 st. na północnym wschodzie i 17-18 st. w centrum do 19-20 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora północnego.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Powrót upału i burz już w najbliższy weekend. Ile potrwa taka pogoda?

Aktualnie pogoda w Polsce znacząco się uspokoiła. Burze nie występują, a temperatura znacząco się obniżyła. Taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, bowiem na horyzoncie jest już następne ocieplenie w trakcie którego …

Szczyt wakacji przed nami. Jak ciepła obecnie jest woda w Bałtyku?

Co roku w wakacje nad Morzem Bałtyckim wolny czas spędza mnóstwo ludzi. Poza pogodą istotna dla wielu jest też temperatura wody, tym bardziej że nasze morze uchodzi za raczej zimne. Jak się …

Pogoda na kolejne dni. Zróżnicowana temperatura, ulewy i burze. W czasie ulew zrobi się bardzo zimno

Po ostatnich burzowych i gorących dniach nadeszło ochłodzenie, które utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Mimo tego, że będzie chłodniej, to nadal w różnych regionach kraju mogą występować burze, lecz przeważnie o …

Niebezpieczne burze na południowym wschodzie w niedzielę. Wystąpią zalania i podtopienia

Jak na razie niedziela będzie ostatnim dniem z gwałtownymi burzami w Polsce. Kolejne dni przyniosą uspokojenie pogody, ale zapewne nie na długo. Niestety prognozowane burze powodować będą zalania oraz podtopienia. Możliwe będą …