Prognoza pogody na tydzień 14-20.05.2018

Miniony tydzień przyniósł wysokie temperatury, a miejscami także burze. W nadchodzącym czasie czekają nas zmiany w pogodzie. W wielu miejscach zrobi się chłodniej i spadnie sporo deszczu. 

Pierwszy dzień nowego tygodnia (14.05.2018)  z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym, tylko początkowo na zachodzie małe. W całym kraju możliwe są opady deszczu oraz burze, bez burz tylko na zachodzie. Szczegóły w naszej prognozie burz. Najwięcej opadów spodziewamy się na Mazowszu i Lubelszczyźnie.  Temperatura maksymalna od 15-17 st. na wschodzie i południowym wschodzie przez 18-19 st. w centrum i na północnym wschodzie do 21-22 st. na zachodzie oraz na północnym zachodzie. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr ze wschodnich kierunków w porywach do 30-40 km/h na północy, na przeważającym obszarze kraju do 40-50 km/h, a na wschodzie lokalnie do 60 km/h, mocniej może powiać w czasie burz.

We wtorek (15.05.2018) wszędzie dużo chmur. W całym kraju możliwe są opady deszczu, a na południu, wschodzie, północy i częściowo w centrum także burze. Temperatura maksymalna od 17-18 st. na południowym wschodzie do 19-20 st. (lokalnie 22 st.) na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany okresami nieco silniejszy wiatr z kierunków zachodnich w porywach do 40-50 km/h.

Środa (16.05.2018) sporo chmur przyniesie na wschodzie i krańcach zachodnich, w innych regionach więcej rozpogodzeń. W całym kraju możliwe są opady deszczu oraz burze. Na wschodzie opady będą ciągłe. W pasie od Małopolski po Mazowsze opady mogą mieć charakter ulew i doprowadzać do lokalnych podtopień. W najcieplejszym momencie dnia od 16-17 st. na południowym wschodzie i częściowo na wschodzie do 21- 22 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

W czwartek (17.05.2018) dużo chmur oraz opadów deszczu i burz na wschodzie kraju, w innych regionach bez opadów i więcej słońca. Temperatura maksymalna od 15-18 st. w pasie od Małopolski przez zachodnie Mazowsze po wschodnie Mazury oraz na północnym zachodzie do 19-20 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Piątek (18.05.2018) najwięcej chmur przyniesie na północnym wschodzie, a w innych regionach więcej słońca. Na północnym wschodzie i miejscami w centrum możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12-15 st. na północnym wschodzie do 18-19 st. na przeważającym obszarze kraju. Powieje umiarkowany, a okresami nieco silniejszy wiatr z sektora północnego.

W sobotę (19.05.2018) będzie trochę chmur, ale i rozpogodzenia też będą. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 14-15 st. na południu i krańcach północno wschodnich przez 16-17 st. na przeważającym obszarze kraju do 18-19 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany, okresami nieco silniejszy wiatr z kierunków północnych.

Niedziela (20.05.2018) ze zmiennym zachmurzeniem, będzie też trochę słońca. Na wschodzie możliwe są opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia od 9-10 st. na Lubelszczyźnie i 13-14 st. na Podkarpaciu przez 15-17 st. na północnym wschodzie i 17-18 st. w centrum do 19-20 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z sektora północnego.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

Pogoda. Piątek i sobota ze sporą ilością chmur. Miejscami znów popada deszcz

Kraj znajduje się w zasięgu rozległego obszaru obniżonego ciśnienia i ośrodków niżowych znajdujących się w jego obrębie. Obejmuje on większą część kontynentu. W najbliższym czasie większe zmiany w pogodzie nie wystąpią. Nadal …

W najbliższych godzinach będzie się ocieplać. Temperatura wzrośnie do nawet 28 stopni i pojawią się burze

Obecnie w naszym kraju panuje dość ciepła i słoneczna pogoda. Taką stabilna aurę zapewnia wyż atmosferyczny, którego centrum znajduje się obecnie w pobliżu Polski. W najbliższych godzinach rozmieszczenie układów barycznych zmieni się …

Prognoza długoterminowa. Do końca miesiąca czeka nas kilka gorących i burzowych dni. Nie zabraknie też ochłodzenia

W najbliższym czasie nad Polską znajdzie się wyż atmosferyczny, który na chwilę zapewni słoneczną i bardzo ciepłą aurę. Jednak już niedługo zbliży się do nas niż, dzięki któremu powstaną korzystne warunki na …